Skocz do zawartości

Jakie radio i gdzie zamontowane


Heniekag

Rekomendowane odpowiedzi

... to zwróćcie jeszcze uwagę na to, czy wystarczy Wam trwałość tych "papierowych" pilotów i w jaki sposób zapamiętywane są stacje. Nigdzie nie widzę na panelu przycisków zapamiętanych stacji, co oznacza, że albo pamięć jest przełączana sekwencyjnie - jeden przycisk przełącza na kolejną, zaprogramowaną komórkę, albo, co jest już najgorszym rozwiązaniem, każde przyciśnięcie przycisku zmiany stacji powoduje każdorazowo przeszukiwanie zakresu od ostatnio ustawionej częstotliwości :pad:
Jeśli jest możliwość zaprogramowania iluś tam komórek pamięci, to może jest możliwe włączanie ich pilotem, ale co w przypadku, gdy zaginie lub się uszkodzi (trwałość nie jest rewelacyjna) ?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... to zwróćcie jeszcze uwagę na to, czy wystarczy Wam trwałość tych "papierowych" pilotów ... ale co w przypadku, gdy zaginie lub się uszkodzi (trwałość nie jest rewelacyjna) ?

:hmm:

Zgadzam się z Tobą w 100% a nawet w 101%. Za te pieniądze można kupić już radio samochodowe znanego producenta, np:

 

http://allegro.pl/sony-dsx-a40ui-dsx-a42ui-pilot-4x55w-usb-mp3-i5010393062.html

 

Powyższe, to pierwsza aukcja z brzegu. Niestety VoiceKraft to nie jest żaden markowy producent, więc obawiam się i to bardzo trwałości tego wynalazku, zwłaszcza, w warunkach w jakich przyjdzie mu pracować. Dodatkowo wyjście to ma tylko na 2 głośniki - u siebie mam zamiar wstawić 4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry przykład. Z całą pewnością jest dużo lepsze pasmo przenoszenia, jak i cały, czterokanałowy wzmacniacz, dużo bardziej zaawansowany tuner, lepszy pilot (na pewno występuje, jako część zamienna, więc w razie usterki lub zagubienia nie będzie kłopotu), odczyt tagów ID3, RDS, przyciski stacji na panelu, a i design nieporównywalnie ciekawszy.

... a VoiceKraft, no cóż, to faktycznie produkty nisko budżetowe.

P.S.
Jeśli jakość sprzętu nie jest priorytetem, to można wydać jedynie 50 zł. - przykład:

 

post-8228-0-71278000-1422468403_thumb.jpg

http://allegro.pl/r05-radio-samochodowe-element-mp3-pilot-usb-aux-sd-i5009511633.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer toś z tym ostatnim radiem pojechał po całości.  :]

 

Należy jeszcze pamiętać, że nawet najlepsze radio + kiepskie głośniki to efekt końcowy będzie mizerny. Oczywiście w przeciwna stronę to również działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zamontowałem najzwyklejsze radio samochodowe znalezione w garażu :]  spisuje sie świetnie ... głośniczki sa wmontowane w dna górnych szafek (wskazuje czerwona strzałeczka) Wszystko umiejscowione nad łóżkiem żebym miał je pod ręką przed snem i po przebudzeniu ;)

post-1137-0-25228900-1422470558_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer toś z tym ostatnim radiem pojechał po całości.  :]

 

Wiem, ale nie mogłem się powstrzymać od takiego przykładu :jump:

Całość w cenie pilota, więc jak zginie, to można kupić świeży zestaw  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem radio przy samych drzwiach. Łatwo przestawić coś w radiu, zarówno jak jestem w środku, jak i na zewnątrz. Radio jest zamontowane w pionie. Wszystko działa, płyta gra bez zarzutu. Telewizor puszczam w radiu przez transmiter FM, nie trzeba ciągnąć kabli :]

post-12349-0-95919900-1422472570_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Tylko alternatywe podalem do samochodowego. Ja mam juz nawet jakies tam zwykle glosniki w obudowie ( kiedys takie widzialem w 126p z 15 lat temu) wiec do sluchania wiadomosci pewnie wystarczy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Tylko alternatywe podalem do samochodowego. Ja mam juz nawet jakies tam zwykle glosniki w obudowie ( kiedys takie widzialem w 126p z 15 lat temu) wiec do sluchania wiadomosci pewnie wystarczy ;).

Niestety nie za bardzo jest dobra i tania alternatywa dla radia samochodowego - taka specyfika przyczepy. Co do głośników, to też nie polecam byle czego, no chyba, że do słuchania tylko wiadomości. Po prostu będziesz się więcej wkurzał, że trzeszczą, charczą, rzężą niż to warte. Oczywiście, jeżeli masz już takie w domu i nie musisz na nie wydać złotówki, to warto zaryzykować - nic nie tracisz, natomiast jeżeli masz kupić gniota za powiedzmy 100 zł, lepiej poczekać chwilę i dołożyć do czegoś lepszego.

Mój zestaw będzie wyglądał prawdopodobnie tak:

Radio KENWOOD KDC 130y (najtańsze radio z CD/MP3 i pilotem)

http://allegro.pl/kenwood-kdc-130-kdc-130y-usb-mp3-pilot-multicolor-i5006432873.html

Głośniki przednie to Helixy B5X

http://allegro.pl/helix-b-5x-autoryzowany-dealer-i5029676752.html

a z tyłu dla dzieci zamontował bym prawdopodobnie dwa głośniki wymontowane z telewizora LCD - w końcu zostały, więc do czegoś wykorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie w domu, powiem więcej. Te głośniki są już z instalacją zamontowane w cepce przez poprzedniego właściciela. Tylko radia jakoś od 2 sezonów nie założyłem i słuchałem nawet na telefonie :).

Własnie, ogólnie potrzebuję do radia (wiadomości) i w zasadzie na tym koniec. Na wyjeździe staram się wyciszać na maksa. 

 

Ale racja po twojej stronie, jak już to nie zakładać najtańszego sh#%u to będzie męczyć. Ja zobaczę ja te graja i jak będzie ok to zostaną, jak nie to dam jakieś nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw będzie wyglądał prawdopodobnie tak:

Radio KENWOOD KDC 130y (najtańsze radio z CD/MP3 i pilotem)

http://allegro.pl/kenwood-kdc-130-kdc-130y-usb-mp3-pilot-multicolor-i5006432873.html

Głośniki przednie to Helixy B5X

http://allegro.pl/helix-b-5x-autoryzowany-dealer-i5029676752.html

a z tyłu dla dzieci zamontował bym prawdopodobnie dwa głośniki wymontowane z telewizora LCD - w końcu zostały, więc do czegoś wykorzystam :)

 

Zamiast głośników, które wybrałeś,

 

post-8228-0-96990700-1422548501_thumb.jpg

 

jeśli można, to zasugeruję Ci inne :skromny:

Moim zdaniem, powinny zdecydowanie lepiej zabrzmieć, zwłaszcza wysterowane wyłącznie z samego radia. Jeszcze jedno - jeśli masz możliwość takiego montażu, to staraj się wybrać głośniki z jak największą średnicą membrany. Skoro mają być dwu lub trójdrożne, to najlepszy efekt jest wtedy, gdy membrany skierowane są w kierunku miejsca odsłuchu, ale w przyczepie trudno spełnić ten warunek, jeśli wykorzystuje się szafki zabudowy - pozostaje kompromis lub wydzielenie głośników wysoko-tonowych, które dużo łatwiej umiejscowić już w dowolnych miejscach.

 

Kolejność od lepszych:

 

http://allegro.pl/glosniki-jbl-cs752-gwarancja-kurier-oryginal-i5012274827.html

 

post-8228-0-20407600-1422548503_thumb.jpg

http://allegro.pl/jbl-gt6-5-glosniki-13cm-130mm-zielona-gora-105w-i4959850168.html

 

post-8228-0-73602400-1422548499_thumb.jpg

http://allegro.pl/blaupunkt-blue-magic-tl-130-max-220w-3-drozne-13cm-i5010778447.html

 

post-8228-0-53684200-1422548500_thumb.jpg

 

Z minimalnie większą membraną (lepiej), kolejność j.w.:

 

http://allegro.pl/jbl-cs762-glosniki-165mm-135w-dealer-pl-dystanse-i4904594147.html

 

post-8228-0-70491500-1422548502_thumb.jpg

http://allegro.pl/blaupunkt-tl-170-250w-dystanse-mdf-4-maty-gratis-i4839666595.html

 

post-8228-0-10087900-1422548501_thumb.jpg

 

 

 

nawet nie w domu, powiem więcej. Te głośniki są już z instalacją zamontowane w cepce przez poprzedniego właściciela. Tylko radia jakoś od 2 sezonów nie założyłem i słuchałem nawet na telefonie :).

Własnie, ogólnie potrzebuję do radia (wiadomości) i w zasadzie na tym koniec. Na wyjeździe staram się wyciszać na maksa. 

 

Ale racja po twojej stronie, jak już to nie zakładać najtańszego sh#%u to będzie męczyć. Ja zobaczę ja te graja i jak będzie ok to zostaną, jak nie to dam jakieś nowe. 

 

Odnośnie głośników do odsłuchu wiadomości, to nie jest istotne szerokie pasmo przenoszenia. W zupełności wystarcza pasmo od ok. 85 Hz - 6,3 KHz, ponieważ głównie chodzi o zrozumiałość audycji słownych, a takie parametry spokojnie spełnia większość tego typu głośników. Z tego powodu, głośniki które posiadasz, najprawdopodobniej będą OK. Oczywiście im większą mają dynamikę, tym lepiej. Nie można też zapominać o ich maksymalnej mocy, która w praktyce powinna być przynajmniej dwa razy większa od mocy wzmacniacza. Moc równa mocy wzmacniacza, to absolutne minimum i trzeba zdawać sobie wtedy sprawę z wynikających z tego niebezpieczeństw (oczywiście nie dla nas, tylko dla głośników :] ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można, to zasugeruję Ci inne :skromny:

Moim zdaniem, powinny zdecydowanie lepiej zabrzmieć, zwłaszcza wysterowane wyłącznie z samego radia. Jeszcze jedno - jeśli masz możliwość takiego montażu, to staraj się wybrać głośniki z jak największą średnicą membrany. Skoro mają być dwu lub trójdrożne, to najlepszy efekt jest wtedy, gdy membrany skierowane są w kierunku miejsca odsłuchu, ale w przyczepie trudno spełnić ten warunek, jeśli wykorzystuje się szafki zabudowy - pozostaje kompromis lub wydzielenie głośników wysoko-tonowych, które dużo łatwiej umiejscowić już w dowolnych miejscach.

 

Oczywiście, że możesz zasugerować :)

Mogą być te JBL CS762 - półka cenowa taka sama, a JBL znana marka. Generalnie Helixy są bardzo polecane, ale nie ten model, co ja wybrałem, a DarkBlue, no ale ich cena już nie taka :(

Co do montażu, to w moim Knausie (zapewne też w innych) idealne do montażu głośników - zaznaczone czerwonymi strzałkami na zdjęciu poniżej. Zamontowany w tej płaszczyźnie głośnik będzie "patrzeć" prawie na środek stołu - lepszego miejsca nie znajdę! Na zielono zaznaczyłem, gdzie chcę umieścić radio - to chyba też jedyne słusznie rozwiązanie. 

Muszę jeszcze obmyślić, jak dzieciom zamontować głośniki, bo wieczorem będę mógł im puścić np. bajkę z CD. Wykorzystam w tym celu możliwość przełączania głośników Tył / Przód. 

post-17461-0-19061700-1422555763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz zasugerować :)

Mogą być te JBL CS762 - półka cenowa taka sama, a JBL znana marka. Generalnie Helixy są bardzo polecane, ale nie ten model, co ja wybrałem, a DarkBlue, no ale ich cena już nie taka :(

 

Wybierałem właśnie z podobnego zakresu cen, jak Helixów.

Jestem przekonany, że te CS 762 zagrają świetnie, zwłaszcza jak na swoją cenę, a na pewno dużo lepiej, niż Helixy.

Jeśli się na nie zdecydujesz, to napisz o swoich odczuciach z odsłuchu - jestem bardzo ciekawy, jak je odbierzesz :skromny:

Zwróć uwagę, że ich dynamika jest aż o 3 dB wyższa, niż Helixów, a to bardzo dużo. Zapas mocy też będzie odpowiedni.

W tamtym roku miałem możliwość odsłuchu "JBL" z podobnej serii, więc postanowiłem porównać w identycznych warunkach (wytłumione studio radiowe) ze standardowymi głośnikami "innej" firmy, o podobnych parametrach oraz z "Magnatem". Niestety, nie mogliśmy zrobić szczegółowego pomiaru z wykresem (był bardzo ograniczony czas) ale słuchowo, JBL pobił je wszystkie na głowę, zwłaszcza w dynamice i dużo bardziej wyrazistej "średnicy", która płynnie łączyła się z pozostałą częścią pasma. Dobrze dobrana była też góra, również taka, jak w tych "CS". Nie ma tu przenoszenia aż do 22 kHZ, jak w Helixach, czy do 25 kHZ - Blaupunkt, jest "tylko" 20 kHz (na szczęście). Nikt raczej nie słucha na tego typu głośnikach SACD, dlatego zakres do 20000Hz jest w sam raz. Dzięki temu, nie ma metalicznego, syczącego szeleszczenia przy "ostro" zmontowanych nagraniach, które dla mnie jest bardzo nienaturalne, mimo, że należę do osób lubiących wysokie pasmo. Generalnie głośniki wypadły bardzo neutralnie. Tak się przekonałem do tej marki, że nawet laptopa szukałem z głośnikami tej firmy. Ktokolwiek ze znajomych słyszy dźwięk z niego, zawsze jest zdziwiony jego potencjałem. Słuch mam wyrobiony muzycznie, jednak wrażenia dźwiękowe, to przecież wybitnie subiektywne odczucia, więc jeśli podobne wnioski płyną od kilku innych, słuchających tych głośników osób, to jest to potwierdzeniem, że nie myliłem się w ich ocenie. Mam nadzieję, że i Tobie przypadną do gustu :hmm:

Co do montażu, to w moim Knausie (zapewne też w innych) idealne do montażu głośników - zaznaczone czerwonymi strzałkami na zdjęciu poniżej. Zamontowany w tej płaszczyźnie głośnik będzie "patrzeć" prawie na środek stołu - lepszego miejsca nie znajdę!

 

Masz idealną sytuację dla zamontowania głośników. W mojej przyczepce wszystko, co do centymetra jest zabudowane schowkami, szafkami, półkami itd.

 

post-8228-0-73256500-1422578058_thumb.jpg

 

Z tego powodu do dzisiaj nie zamontowałem radia, choć mam wszystko, co potrzebne, a w głowie mam plan, jak to zrobić i gdzie wszystko umieścić. Zakres prac już drugi rok skutecznie mnie od tego zamiaru odciąga  :]  W zasadzie, podczas wakacji staram się uciec od radia, ale kojąca muzyka czasem by się przydała. Może zmobilizuję się na ten sezon :niewiem:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.