Skocz do zawartości

Jaka butla do ogrzewania Truma


SpongeBob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy możliwe jest, żeby piecyk działał tylko na dużej 11kg butli gazowej a na małej 2kg już nie?

Przed kupnem przyczepki sprawdzałem i piecyk działał (ale była podłączona duża butla) a tydzień po kupnie już nie chciał się załączyć (na butli 2kg). Reduktor ten sam, tylko oczywiście do małej butli założona jest przejściówka na duży gwint.

Pytam bo nie wiem czy piecyk mógł się przez tydzień sam zepsuć czy po prostu trzeba kupić dużą butlę bo mała może ma za małe ciśnienie?

Przydałoby się teraz trochę ogrzać w środku z tej wilgoci.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez SpongeBob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynając od końca ... jeśli nie zamierzasz teraz podróżować z przyczepką to raczej jej nie grzej bo na zdrowie jej to nie wyjdzie, chyba że będzie stała w zamkniętym garażu na zimę.

 

Ciśnienie w butli jest w zupełności wystarczające (takie same?) korzystałem w obesnej i poprzedniej przyczepce bez problemów z małej 2kg butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czemu nie chce piecyk działać? Myślałem że to wina za małej butli, ale kuchenka na niej działa. Przez tydzień piecyk sam bez powodu by się zepsuł?

Myślę jeszcze o jakimś wyjeździe w góry, a bez sprawnego piecyka raczej nie będzie miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż reduktor może jest o małej przepustowości i nie nadąża z gazem do piecyka i kuchenki.W dużej butli 11kg może było większe ciśnienie i dochodziło do pieca,w 2kg może był o małe ciśnienie albo gaz słabej jakości.Spróbuj dłużej przytrzymać wciśnięte pokrętło,żeby doszło wiecej gazu i dopiero daj iskrę.

 

Pozdro,,,,,,, :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała czy duża butla nie ma znaczenia. Przy wymianie butli doszło do zapowietrzenia przewodu gazowego do pieca . Nie piszesz jaki piec posiadasz ! Proponuję dosyć długo przytrzymać przycisk termopary - nie odpalaj pieca ! . Tak ze dwa razy . Odczekaj ze dwadzieścia minut i spróbuj odpalić piec ponownie .

Ta przerwa jest potrzebna aby zwentylować ewentualnie nagromadzony w piecu gaz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała czy duża butla nie ma znaczenia. Przy wymianie butli doszło do zapowietrzenia przewodu gazowego do pieca . Nie piszesz jaki piec posiadasz ! Proponuję dosyć długo przytrzymać przycisk termopary - nie odpalaj pieca ! . Tak ze dwa razy . Odczekaj ze dwadzieścia minut i spróbuj odpalić piec ponownie .

Ta przerwa jest potrzebna aby zwentylować ewentualnie nagromadzony w piecu gaz .

Tu bym się kłucił jeśli ma reduktor do małego ciśnienia a ma np.resztki gazu w małej butli i używa jeszcze kuchenki to może gaz mieć problemy dojśc do pieca w odpowiedniej ilości.Może też mieć przytkany reduktor-nie wiemy też ile było gazu w butli 11kg,jaki jakiej jakości jest gaz w 2 kg.

A z tym zapowietrzeniem to troche przesadziłeś i te 20 min - jak się tam nazbiera gazu jak piepsznie urwie mu dysze :swieca::blagac: !!!!!.może 20 lub 30 sekund to będzie OK.Z tym że trzeba kurek termopary otworzyć na ful i trzymac wciśniety jak pisałem poprzednio.

 

Pozdro,,,,,,, :piwo::banan:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle to zrozumiałeś !

Naciskamy przycisk termopary , powiedzmy 20 - 30 sekund

Nie odpalamy pieca

Chwila przerwy

Ponownie naciskamy przycisk termopary 20 - 30 sekund

Teraz czekamy 20 minut aby zwentylować to co jest ewentualnie w piecu

No i normalna procedura odpalania

Przycisk termopary ( u mnie wystarczy 5-10 sekund ) no i iskrownik .

Jeżeli odpali chwilę trzymamy termoparę i po sprawie .

Cieszymy się ciepełkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowszych piecykach iskrownik jest w pokretle, czyli wciskamy i cały czas pyka

jak dojdzie gaz to sie zapali

 

u mnie smiga na 2kg jak i na 11kg

 Konrad , na samym początku napisałem że Kolega nie pisze jaki ma piec !

Wiele by to wyjaśniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.