Skocz do zawartości

Chowacie poduszki z kanap na zimę ???


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zacząłem szykować cepkę na zimę i tak jak w ubiegłum roku przyniosłem poduchy z kanap do domu aby nie zaciągały wilgoci. Moja żona powiedziała, że chyba troche przesadzam z tymi poduchami bo zajmują trochę miejsca :) Czy zostawiacie poduchy w swoich cepkach na zimę??? A no i czy bojler tez zostawiacie na zimę w cepce??? wodę mam całą zlane i sprężarką z całej instalacji wydmuchane.

Dajcie znać jak Wy radzicie sobie w tych sytuacjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całość zostawiam w cepce. Nic im się nie stanie, no chyba że woda gdzieś kapie :]  Bojler zostaw w spokoju. Pamiętać trzeba również o słuchawce prysznicowej jak masz chowaną w umywalkę. Trzeba ją wyciągnąć i powiesić jak najwyżej. Ja jedynie wyciągam akumulatory i je podłączam na stałe pod ładowarkę w ciepłym miejscu i tak sobie zimują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zabieram  - nawet kołdra z poduszkami zostaje rozłożona na łóżku - nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie wyjechać :] . Jedynie akumulator trafia do domu i robię porządek z wodą. Jak przyczepa sucha to nie ma problemu a jak się wszystko przemrozi to nawet lepiej dla zdrowia.

 

o nawet o tym napisali  

 

"Wystarczy już -15 stopni C, by po sześciu godzinach pozbyć się ok. 40% roztoczy z pościeli alergika. Przy temperaturze - 25 °C po kilku godzinach giną wszystkie. Niska temperatura rozprawi się nie tylko z roztoczami. Hamuje rozwój drobnoustrojów i wirusów odpowiedzialnych za różnego rodzaju infekcje. Dlatego lekarze zalecają wietrzenie pościeli, poduszek, koców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiam, ale również układam tak, by mogły 'oddychać'. O ile firanki możesz wyprać, o tyle materacy już nie. Co do innych czynności przed zimą: zostawiam wszelkie szafki uchylone, również lodówka i zamrażalnik uchylone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło to przeczytać, a już myślałem że tylko ja mam takie "loty"  :]

Mój mąż też należy do tej kategorii  - "  :balwanek: " i  nigdy nie wiemy kiedy wyskoczy z pomysłem jedziemy!! :przyczepa: .Dlatego u nas na zimę też zostają wszystkie potrzebne rzeczy w przyczepie czyli oprócz pościeli, są i kurtki, buty,ręczniki,nawet piżamy.  Kawa,cukier,herbata i inne spożywcze rzeczy zabierane są przed zapowiadanymi mrozami lub śniegami,a tak cały czas w pogotowiu.

Wystarczy hasło z naszej Braci K-P, ze gdzieś się spotykamy i mimo że czasem padam :pad: to pakuję co potrzeba i mimo zimna -jedziemy :drive:  :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wynoszę wszystkie poduchy do garażu , wcześniej je dokładnie odkurzając. Wszystkie układam w stos i przykrywam lekkim materiałem.

W garażu nie trzymam auta, tylko różnego rodzaju sprzęty Zawsze wstawiam pochłaniacz wilgoci ,który zapewnia właściwą wilgotność w pomieszczeniu.

W przyczepie pozostają tylko zasłony, firanki i do przyczepy dodatkowo wkładam pochłaniacz wilgoci.

 

Przygotowanie przyczepy do ewentualnego wyjazdu ( wniesienie poduch i innych sprzętów to 2-3 godziny) . Do przyczepy z domu mam 15 metrów więc nie mam z tym żadnego problemu.

Ewentualne wystawienie na mróz poduch jest zdecydowanie łatwiejsze z garażu niż z przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Twojemu mężowi ! Moja  żona "ciężko znosi" takie wypady i zazwyczaj kończy się to :klotnia: a w konsekwencji samotnym wyjazdem. Hehe,  kiedyś na sylwestra nad morze pojechałem przyczepą ! Nie wiem czy w tym roku tego nie powtórzę.  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek współczuję Tobie bo moja żona też nie chce jeździć przyczepkę mam cały sezon nad jeziorem i to jest mój karawaning - ale od nowego roku musi być zmiana albo żony albo jej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona też jeździ tylko w sezonie letnim. Ja z chęcią jechalbym ale mam tez synka 8 mc i troche za maly. Może jak poselskie to będą męskie wypady ;) Póki co sezon trwa od maja do końca wakcji :) więc celiaklię szykowana na zime

 

Ah ten t9 w tel. poselskie= podrosnie cekalie= cepke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.