Skocz do zawartości

cenniki na polach campingowych 2013


alilee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No popatrz...

To jakiś unikat jesteś. Ja to znam samych oszczędnych, ale skąpców ? Żadnego... :niewiem:

 

Sorki za OT :blagac:

grunt to dystans do samego siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaa , dokładnie , sam szukam czegoś taniego i też jestem z krainy podziemnej pomarańczy :) i powiem Wam że zastanawiam się czy .... jechać z szopą czy wynająć pokój bo biorąc pod uwagę zwiększone zużycie paliwa z szopą a ceny pokoi 30 zł za dobę to po co sie taszczyć z ciężarem jak można jechać samym autem i na pokój . Kiedyś było inaczej , naprawdę była różnica między kempingowaniem a zakwaterowaniem w pokojach , chyba że się mylę ale w takim razie wyprowadźcie mnie z błędu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy nie mówił ,że karawaning to jest tanie hobby ale podróżowanie z cepką ma wiele zalet-śpisz u siebie w swojej pościeli masz swoje garnki talerze itp .Jeżeli znudzi się Tobie jedno miejsce z czepiasz się i jedziesz gdzie indziej.Co do cen szukaj kempingów które dają zniżki dla karawaning.pl np Pod brzozami w Ustroniu Morskim ,są też kempingi wybudowane z pieniędzy unijnych gdzie przez 5 lat nie mogą zarabiać na turystach.

Pozdrawiam  Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee zaraz tam na mnie najechaliście , mi nie chodzi o sprzedaż bo 99% jeżdżę na dziko , tylko chodzi mi o prównanie szopek z pokojami . A ja i tak mojej szopki nie zamienie na pokój , bo kto wie kto pierdział w kołderkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee zaraz tam na mnie najechaliście , mi nie chodzi o sprzedaż bo 99% jeżdżę na dziko , tylko chodzi mi o prównanie szopek z pokojami . A ja i tak mojej szopki nie zamienie na pokój , bo kto wie kto pierdział w kołderkę 

Dokładnie, ja wolę zapierdzianą przez siebie niż przez kogoś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Panowie oczywiste jest że jeśli mamy przyczepy to z nich korzystamy i każdy z nas może wymienić 150 tyś.zalet naszych budek, irytujące są tylko zachowania niektórych właścicieli pól kempingowych:

-opłata za parkowanie samochodu -10

-opłata za rozstawienie przedsionka (markizy)

- za własne rowery

-za parasol

-za dziecko poniżej 3 lat

itd

 

i jeszcze najlepiej jakby do każdej pozycji dopisywali 99gr :miga:

rzeczywiście w którymś momencie cena domku stanie się bardziej atrakcyjna, a nasi biznesmeni sezonowi zabiją swoją chciwością naszą wolność.



 ....są też kempingi wybudowane z pieniędzy unijnych gdzie przez 5 lat nie mogą zarabiać na turystach.

Pozdrawiam  Arek

Możesz podać jakieś przykłady? W szczególności nadmorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kempingi wybudowane za pieniądze unijne maja przystępne ceny przez pierwsze 5 sezonów, od chwili nieuruchomienia. Później, gdy nie ma już unijnego nadzoru, dzieje się to co zawsze w Polsce, czyli chamska pazerność i maksymalne łupienie turysty, bez oglądania się na skutki. Ludzie zawiadujący takimi kempingami w zdecydowanej większości nie maja bladego pojęcia o karawaningu, Dla nich liczy się tylko maksymalny i szybki zysk tu i teraz. Podam przykład jak to wygląda na wybudowanym za unijne pieniądze kempingu na Jurze.

Oto zatwierdzony na bieżący sezon cennik pola namiotowego w Rzędkowicach: 
Osoba dorosła - 8 zł / doba 
Przyczepa campingowa do 3,5 m - 12 zł / doba 
Przyczepa campingowa powyżej 3,5 m - 16 zł / doba 
Przedsionek do przyczepy - 6 zł / doba 
Samochód osobowy (do 5 osób - 6 zł / doba 
Autocamp - 20 zł / doba 
Przyłącze do prądu - 12 zł / doba 
Opłata za korzystanie z prysznica - 4 zł / jednorazowe korzystanie przez 1 osobę 
Cały cennik posiada 19 ( słownie 19 pozycji) a zatwierdzony został ZARZĄDZENIEM NR 267/2013 WÓJTA GMINY WŁODOWICE z dnia 24.04.2013 r.http://www.spwlodowice.sz...?p=m&idg=zt,171 
Z prostego wyliczenia wynika, że pobyt na tym polu namiotowym czteroosobowej rodziny ( 2+2) z większą przyczepą wyniesie 84 złote dobę ( wliczając w to jednorazowe korzystanie z natrysku). Dla porównania cena wynajęcia pokoju 4 osobowego w gospodarstwie agroturystycznym położonym w tej samej miejscowości wynosi 100 zł/doba ( bez limitu korzystania z natrysku) http://meteor-turystyka.p...rzedkowice.html Nie muszę nikogo przekonywać, jak się ma komfort wypoczywania w pokoju gospodarstwa agroturystycznego do pobytu w przyczepie lub kamperze, na skrawku ogrodzonego za unijne pieniądze gminnego trawnika, nazywanego szumnie „polem namiotowym”. W cenniku Pan Wójt nie ujął pozycji „oddychanie na kempingu”, która to pozycja znacznie zwiększyłaby przychody gminy Włodowice. „Księżycowe” ceny za kempingi, ustalane przez lokalne władze, wskazują jednoznacznie, że ten kto to robi nie ma zielonego pojęcia o karawaningu.

Zadałem sobie trud przeliczenia pobytu 4 osobowej rodziny na niemieckim kempingu http://www.campingplatz-zellingen.de/ Pobyt w warunkach o niebo lepszych niż oferowane na rzędkowickim polu namiotowym, będzie kosztował 92,25 PLN/doba i będzie wyższy jedynie o 8,25PLN od „księżycowej” ceny Pana wójta. Należy przy tym wziąć po uwagę, że poziom życia obywateli Niemiec jest wyższy ( mają wyższe dochody niż Polacy). Nie rozumiem, co kierowało lokalnymi włodarzami, którzy w swej nieskończonej mądrości, ułożyli cennik tego kempingu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kierowało ? ano to że jak dobrze pisałeś , - szybki duży zysk !!!! u nas na ten przykład wybudowali aqua park i jak wiadomo w całej Polsce że tego typu obiekty są dotowane z gminy bo nie przynoszą zysków ........ ale nieeeee!!!!! u nas przyniosą , więc tak dowalili ceny że ludzie przestali korzystać i tak czy inaczej musieli obniżyć ceny . Tak to juz jest w naszym kochanym kraju , że jak ktoś się do czego dorwie to zaraz po miesiącu chce nosić złote łańcuchy na szyji . Dlatego pisałem o porównaniu szopki z pokojami , ja żem już stary koń i denerwuje mnie to , że ceny pobytu z własnym domkiem na plecach są takie same jak przyjechac pod obcy dach i nie chodzi o własną podusię bo tego nikt nie podważy , tylko że chciwość ludzka nie zna granic . Jak juz się cennik zaczyna fajnie to zaraz parkowanie auta 10 zł za dobę - nawet w centrum Poznania jest 6 za dobę i śmieszy mnie to , że trzeba płacić za przedsionek , to są kpiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.