Skocz do zawartości

Stasiu1971 - poszukiwania przyczepy


stasiu1971

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

....pod domem bym raczej nie trzymał (ot taka okolica) :czacha:  a na działkę na której by czekała na wyjazdy mam 30 km w jedną stronę i bez prądu ...

No to nie za fajnie masz, tak samo ma moja koleżanka odległość dom (bloki) a działka podobna, z założenia jej budka miała być i domkiem na działce i budką na wypady - wyszło że jest bardziej domkiem i rzadko kiedy możemy się szybko zebrać na wspólny wypad 30-40km i wywlekanie budki z działki to jednak utrudnia, ja nie mam tego bólu :-)  buda pod chałupą tyle co wrzucić na hak i start  od decyzji do wyjazdu niejednokrotnie mniej niż 30min :-).

 

Z dzieciakami miałem podobnie :-) najpierw odpadł syn obecnie ma 24l a córcia obecnie 18l zeszłym roku już mocno mruczała i też nie bardzo już ze starymi dawno urodzonymi  chce jeździć po prostu inne preferencje dla nich to tam gdzie my z żona lubimy to za cicho i za spokojnie :-)

 

Mając dzisiejsze doświadczenie w momencie zakupu nie dałbym 4-5 tys za Niewiadkę chyba że po remoncie z pewnych rąk a i to chyba nie, wolałbym swojego dinozaura chociaż z wyglądu to taki kiosk warzywny na kółkach - polubiłem skurczybyka bo daje się lubić :-).

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stas kupuje busa"  z forum T3

to teraz "Staś kupuje przyczepę" ?

 

 

Powodzenia !

 

 

TAK :)

 

 

busem trochę pojeździłem a właściwie dwoma , bo najpierw  Multivanem a potem Westfalią (która tak że służyła mi na co dzień do jazdy do pracy zakupy itp) i to było całkowitą pomyłką bo auto bez wspomagania i prawie całkowity brak części , a jak są to używane i drogie albo nowe i baaaaardzo drogie , w sumie na westfali straciłem parę tysi a wymagała remontu na kolejne parę tysi , więc postawiłem na auto i na przyczepkę .Kolejna kwestia to było że na kempingu trzeba było wszystko pakować zwijać układać żeby sobie zrobić wycieczkę po okolicy itp.

 

 

Kolego co do Niewiadówki właśnie to trochę ciasne i bez mebli można powiedzieć bez lodówki , ogrzewania itp , wszystko oczywiście można założyć ino kolejną kasę wkładać w tak małą przyczepkę , nie wiem czy jest sens , tym bardziej jak chcę ją trzymać na działce zeby było gdzie przenocować w weekendy

Edytowane przez stasiu1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak samo rozumowałem kupując bo po  mojemu - jak policzyć doposażenie Niewiadki do standardu zachodniego staruszka to nie wyjdzie korzystnie, sprzęty kupowane oddzielnie to ceny kosmos,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot tu będzie tyle opinii co marek przyczep u Forumowiczów, każda sroczka swój ogonek chwali :-)

 

Przede wszystkim:

- typowej mam na myśli odrzucenie marek niepopularnych na polskim rynku.

- suchej

- sprawnej, ze sprawnymi wszystkimi sprzętami

- z układem wnętrza jaki Ci pasuje

- dopuszczałbym do lekkiej kosmetyki, czy drobnych napraw mechanicznych.

 

Z tych marek do których ja mam przekonanie to: Knaus, TE/TEC, Dethleffs ciężko markę określić to i tak prawie tylko wnętrza, spód to Alko lub Knott, kuchnia i lodówka Electrolux tyle że nalepka różna itp.  Można się rozwodzić na podst. danych techn. i budowy ale tak naprawdę to trzeba by pojeździć różnymi markami tak po 5 lat żeby się wypowiadać a i tak marki i modele w swoich rocznikach będą miały różne opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne wygląda na normalne kempingowe przejścia, markizy nie widzę  lecz widzę daszek.

Środek niewiele można powiedzieć na podstawie tych zdjęć (niewielka rozdzielczość), cena miarowa 400 pewnie do zbicia, jeśli planowałeś przedsionek pełny niestety dolicz 1200-1500.

Z wypożyczalni jeśli z sensownej to nie taka straszna wada, pytanie ile hulała szału niema przyczepy nie latają 100000/rok, bardziej zużycie sprzętów i zawilgocenia łazienki tu trzeba by bardzo dokładnie sprawdzić, na oferii się ogłaszali - raczej handlują, i nie mogą sprzedać to próbują wypożyczać. Komis, handlarz to też z reguły ciut drożej niż od os. prywatnej.

 

Daleko nie masz, możesz podskoczyć nawet w celach edukacyjnych, jak "przelecisz"  kilka bud będziesz miał większe rozeznanie.

Jak przesiadałem się z poprz. auta decyzja była Sharan kasa był pułap (co wiadomo przekłada się na lata i przebieg), nie bardzo znałem Sharana więc właśnie w celach edukacyjnych i żeby wyrobić sobie pogląd na co mogę się załapać w moich uwarunkowaniach "przeleciałem"  ich sporo to zawsze coś daje.

Na forum są chłopaki z BB deklarują pomoc w oglądaniu budek w tym wątku  firma wypożycza budki w BB - skrobnij do chłopaków pw może  akurat będą wiedzieć coś o f-mie

 

A może jak tak sami się pchają wypożyczyć na 3 dni np. weekend i szczegółowy rentgen :)  Swifta za 90 doba z przedsionkiem wypożyczają, to i pewnie tę by dali może nawet z dychę taniej, ryzyko 270zł, albo układ ze sprzedawcą że jak kupisz to nie liczy za wypożyczenie :)  wcześniej dobrze by było zwiadowcę może zapuścić czy nie total kicha :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem z gosciem na chwile obecna nie podjadę jej zobaczyć bo ma czas albo rano (ja akurat pracuje) albo po 18.30 , a po zmroku ogladanie sobie odpuszczę ,no chyba ze za 2 tygodnie jak przestawimy wskazówki zegara ,ale podobno jada już ją oglądac i mam się spieszyć ,tyle powiedział.

 

a co powiecie o tej angielce http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-swift-corniche-14-4-i4044319509.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa.....     a nie przyjechali jeszcze, nie są już na miejscu,     dziwne :)       

Spokój i długie ruchy Stasiu - większość handlarzy tak mówi, choć wykluczyć nie można, nie ta to inna jest tego sporo,   pośpiech to tylko przy łapaniu pcheł :)

 

Angielka no cóż - są zwolennicy i przeciwnicy, ja nie podpowiem niestety nie miałem do czynienia - zasady kontroli te same co dla europejskich to na pewno lub nawet ostrzej, nie wiem jak jest z typowością sprzętów (w tej lodówka to typowy Electrolux), podwozia itp - popytaj ludzi co mają angielki. 

 

Ktoś kiedyś na forum nawet wysnuł pół żartem teorię że zaletą angielek jest NDKDZP  - czyli NajkrótszaDrogaKierowcyDoZimegoPiwa, chodziło o usytuowanie drzwi :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie jestem jeszcze jakims super wyjadaczem na temat przyczep gdyz sam dopiero nniedawno kupilem swa 1wsza przyczepe ale z tego co ogladalem to angielki sa nieco lepiej wyposazone niz niemieckie i w moim widzeniu nieco przytulniejsze ale to kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.