Skocz do zawartości

Stasiu1971 - poszukiwania przyczepy


stasiu1971

Rekomendowane odpowiedzi

Posiedziałem trochę na forum Niewiadówek przeczytałem , i sie okazuje że za porządną Niewiadówkę (wymieniona tapicerka ,pomalowana itp) trzeba wydać w granicach 4 - 6 tyś więc to nie znowu tak mało porównując brak wyposażenia w Niewiadówce do innej zachodniej , więc szukam coś dalej na miejscu , w ostateczności jadę ostatni weekend marca kupić N126N forumowicza z Przemysla (jak ją do tego czasu nie sprzeda) .Właśnie niedawno odebrałem samochód z warsztatu z zamontowanym hakiem , zrobiłem przegląd i jeszcze pozostało mi podjechać do WK zrobić wpis.Qrcze szkoda ze dopiero teraz doczytałem o zlocie na Dziećkowicach bo bym wpadł pooglądać wasze sprzęty

Edytowane przez stasiu1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raczej nie też kiedyś o nim myślałem.

W budżecie o którym piszesz 20k zł - Może uda się znaleźć T4-kę z zabudową Reimo lub Westfalii ale też nie za młodą.

 4 lub 5 siedzeń z pasami a i po mieście pojeździ bo to nieduziutkie w ropniaku 1,9 motorze to auto nie do zabicia.

 

Jeśli chodzi o zestaw auto buda - ten budżet moim zdaniem jest zupełnie realny pod warunkiem że nie odstrasza cię wygląd starych budek.

Z grubsza dzieliłbym auto 15 buda 5.

 

U mnie jest obecnie Sharan 96r + budka TE-380T (dawny TE to TEC) dałem w Twoich okolicach za budkę 4200 ( w kpl. był przedsionek Isabella i daszek letni wszystkie sprzęty sprawne) dołożyłem po trochu ok. 2000 w tym ok. 500-700 to rzeczy z kaprysu niekonieczne.

Zestaw ma się ok w ciągłym ruchu :-)

W  TE jest też 2+2 wyra to TE-420T z mini łazienką - umywaleczka i miejsce na toaletkę. Z Knausa, Wilka i innych też znajdziesz.

 

Moja buda w realu tutaj

 

Stronka o starszych budkach - tutaj

 

Zerknij do wątku na naszym forum - tutaj - sporo ludzi jeździ staruszkami możesz popytać o opinie, większość nie zamieniłaby na inne :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o Kamperku to już całkowicie zapomniałem bo kupiłem AUDI A4 B5 więc szukam jednie cepki do około 5 tyś zł z lodówką palnikami i ogrzewaniem (łazienka to nie konieczność ,oczywiście jak by była to bym nie protestował )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 - to wielowahacz ?   Nie lubię wielowahacza choć jedzie się lux, dmumasa dla mnie te jest be

 

Szukajcie a znajdziecie :-)

Zerknij  tu jest trochę fotek mojego dinozaura - foty bezpośrednio po zakupię a niektóre to nawet sprzedawcy z jego ogłoszenia nic nie picowane - link teraz kapkę lepiej wygląda może warto rozważyć podobną staruszkę :-)

 

A łazienka - jak posmakujesz to w następnej będziesz już na pewno chciał mieć.

 

Fakt nie problem do kibelka czy ząbki wymyć przelecieć do kempingowych sanitariatów ale tak w nocy jak na polu zimno albo leje, korzystać nie musisz ale zapewniam że się b. przydaje :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

A bloki w Sosnowcu może poznałeś :-) tam była kupiona.  Pierwsze foty to z ogłoszenia zachowałem sobie na pamiątkę stanu "0" :-)

Pamiętam że miałem 2 budki nagrane po oglądnięciu wyjeździe w stronę 2-giej moje dziewczyny mnie nawróciły na MacDonaldzie przed Katowicami.

Wróciłem i wziąłem - wiesz chłop to głowa ale jest i ta szyja co głową kręci :-) a  była wspomagana jeszcze przez córcię :-)

Ot i jak tu nie wierzyć w kobiecą kobieca intuicję -  muszę oddać honor moim kobitkom że takowe coś istnieje :-) u mnie owa intuicja się sprawdziła :-)  żona z córką  nie miały pojęcia o budach a ja też jeszcze wtedy byłem słaby w tym temacie :-)  super jest budka i długo jeszcze pojeździ :-)

 

Jeszcze jedno - jako zieleniak pojechałem po zakupie do XYZ (żeby nie spamować - domyślni i tak prawie mnie wykapują bo 2 takie f-my mam w okolicy) na przegląd i kontrolę gazu - wiesz co mi powiedział właściciel serwisu który zęby zjadł na przyczepach, jak miałem drobne obiekcje n/t wieku i wyglądu:

 "Przestań marudzić, w przyczepach jeździ się na suchości, stanie technicznym, sprawności sprzętów  a nie wieku czy wyglądzie"  dziś bym Mu kratę gorzały postawił - miał chłop 1000% racji.

 

A kibelek owszem, może być też w przedsionku w lecie zasłonka na rurce czy sznurku i po sprawie,  w mojej mikro łazience jest miejsce to wstawiłem też taki mały przenośny bo czasem jeżdżę wiosna/jesień jak jeszcze albo już zimno a na krótkie wypady też nie zakładam przedsionka tylko otwarty daszek a nie wypada gołą pupą po kempingu świecić :-)  i tu jest właśnie plus łazienki :-).

 

Powodzenia w poszukiwaniach, jakbyś trafił coś w okolicy Kraka, daj znać, mogę wstępnie  zerknąć i zdać relację :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszałem,  nie widzę linka do real fotek - dołożyłem teraz w poprzednim. poście - sorry

Mam kłopoty z netem bo Netia kabel urwała i tylko przez komórkę mam, zrywa i idzie to jak krew z nosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

A bloki w Sosnowcu może poznałeś :-) tam była kupiona.  Pierwsze foty to z ogłoszenia zachowałem sobie na pamiątkę stanu "0" :-)

Pamiętam że miałem 2 budki nagrane po oglądnięciu wyjeździe w stronę 2-giej moje dziewczyny mnie nawróciły na MacDonaldzie przed Katowicami.

Wróciłem i wziąłem - wiesz chłop to głowa ale jest i ta szyja co głową kręci :-) a  była wspomagana jeszcze przez córcię :-)

Ot i jak tu nie wierzyć w kobiecą kobieca intuicję -  muszę oddać honor moim kobitkom że takowe coś istnieje :-) u mnie owa intuicja się sprawdziła :-)  żona z córką  nie miały pojęcia o budach a ja też jeszcze wtedy byłem słaby w tym temacie :-)  super jest budka i długo jeszcze pojeździ :-)

 

Jeszcze jedno - jako zieleniak pojechałem po zakupie do XYZ (żeby nie spamować - domyślni i tak prawie mnie wykapują bo 2 takie f-my mam w okolicy) na przegląd i kontrolę gazu - wiesz co mi powiedział właściciel serwisu który zęby zjadł na przyczepach, jak miałem drobne obiekcje n/t wieku i wyglądu:

 "Przestań marudzić, w przyczepach jeździ się na suchości, stanie technicznym, sprawności sprzętów  a nie wieku czy wyglądzie"  dziś bym Mu kratę gorzały postawił - miał chłop 1000% racji.

 

A kibelek owszem, może być też w przedsionku w lecie zasłonka na rurce czy sznurku i po sprawie,  w mojej mikro łazience jest miejsce to wstawiłem też taki mały przenośny bo czasem jeżdżę wiosna/jesień jak jeszcze albo już zimno a na krótkie wypady też nie zakładam przedsionka tylko otwarty daszek a nie wypada gołą pupą po kempingu świecić :-)  i tu jest właśnie plus łazienki :-).

 

Powodzenia w poszukiwaniach, jakbyś trafił coś w okolicy Kraka, daj znać, mogę wstępnie  zerknąć i zdać relację :-)

 

Ja bloki poznałem  :hej:

Z resztą widziałem tą cepkę wiele razy  :]

 

stasiu1971 byłeś oglądać tego KIP'a w Sosnowcu?

 

Sam też szukam ciągle budki dla siebie ale mnie jednak bardziej ciągnie do angielek, tylko ciężko z tym...  :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że poznałeś, bloki i budkę.  Budka teraz na przedmieściach Kraka mieszka :hej:   jak znasz poprzedniego właściciela (młodszego)  to pozdrów Go i powiedz  Mu że jeszcze jeździ i to wcale nieźle  :hej:

 

Jako żem gorol dobrze podziałów nie znający aby mi kto facjaty nie wyklepał to na wstępie od razu powiem powiem że chodzi wyłącznie "zagłębie przyczepowe"  :-)   czyżby zatem Sosnowiec był takim "zagłębiem przyczepkowym" ?  Sporo budek  stamtąd pochodzi :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

stasiu1971 byłeś oglądać tego KIP'a w Sosnowcu?

 

 

Nie byłem bo było tu napisane że pan się przyznał ze ścianka do remontu , więc sobie odpuściłem , a w ogóle to spedziłem sporo czasu na forum Niewiadówek i przegladałem tylko ogłoszenia tych cepek , ale ogólnie to są drogie - jak na ich wyposażenie a włąsciwie jego brak za taką konkret po remoncie trzeba wyłożyć ponad 6 tyś a za tą cenę idzie przecież znaleść coś bardziej wypasionego , na tą chwilę nie jestem w gorącej wodzie kąpany więc ciąglę przeglądam oferty jak się coś trafi pojadę zobaczyć i jak mi się spodoba będę chciał wziąć kogoś z tego forum zeby oglądnął to chłodnym okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym kupować Niewiadkę to tanio do remontu, zrobisz sam to wiesz co masz, a od całkiem obcego to remont deklarowany może być niewart zwyżki ceny.

Przypadek niezły to wyremontowana Niewiadka z dobrze znanego źródła, też parę lat temu szedłem dokładnie tak jak Ty "tropem Niewiadki" jednak zdecydowałem inaczej ze wzgl na wyposażenie staruszków z zachodu. Niewiadka ma też zaletę to skorupka i idzie dojść ładu nawet po skrajnym zawilgoceniu.

Jeśli zachód jest to wykluczone po mocnym zawilgoceniu i staniu np. przez rok  - trup buda niewarta zachodu, następna sprawa w staruszku zachodnim - wszystkie sprzęty wnikliwie sprawdzone i sprawne - na to można wydać majątek, przegląd instalacji elektr zarówno 230v jak i 12v - bywają "spajęczone" a niskonapięciowa często ma skorodowane złącza. Próba szczelności inst. i urz. gazowych - uważam konieczna.

Spokój i długie ruchy tak jak piszesz przy kupowaniu to też podstawa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie z remontem nie bardzo bo pod domem bym raczej nie trzymał (ot taka okolica) :czacha:  a na działkę na której by czekała na wyjazdy mam 30 km w jedną stronę i bez prądu na dodatek , więc muszę kupić w miarę sprawną budkę ta z forum niewiadówek jest za 4, 5 tyś tylko , właśnie tylko te wypasażenie a właściwie jego brak no i bardzo małe spanie a u mnie 2+2 ,wiadomo straszy syn już ma 16 to nie zawsze bedzie chciał jeździć ze "starymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.