Skocz do zawartości

sugestie obejrzenia plitvickich jezior


Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie byłem i nie widziałem

prosze o sugestie gdzie się zatrzymać, chcemy przyjechać na noc, przespać się i rano udać się na oglądanie :) , później ruszyć i dotrzeć nad balaton,

Który kemping, czy dojechać rowerem, czy zostawić przyczepę i autem, każda podpowiedź będzie istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jadac od zagrzebia ok.1km przed wejściem glownym na plitwice masz kemping po prawej stronie nie okresle ci dokładnie nazwy kempingu gdyż kilka lat-9...minelo od mojego pobytu tam potem albo spacer albo dojechać zresztą parking jest przy wejściu bezpłatny wiec wybor należy do ciebie.....do końca czerwca cena za wejście była 1/2 ceny z lipca a bilet wazny na 2 dni zwiedzania -upewnij się czy to się nie zmienilo...P.s.Plitwice trzeba zobaczyć KONIECZNIE :yes:  :yes:  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie byłem i nie widziałem

prosze o sugestie gdzie się zatrzymać, chcemy przyjechać na noc, przespać się i rano udać się na oglądanie :) , później ruszyć i dotrzeć nad balaton,

Który kemping, czy dojechać rowerem, czy zostawić przyczepę i autem, każda podpowiedź będzie istotna.

@Marc_Mari napisał:

... prosze o sugestie gdzie się zatrzymać, chcemy przyjechać na noc, przespać się i rano udać się na oglądanie

 

kemping Korana < polecam i zachęcam do klikania, dowiesz się więcej...

... niżej znajdziesz Parking gdzie zostawiasz auto idziesz do wejścia.

Pozdrawiam,

PS

Koniecznie i obowiązkowo zabierz coś od deszczu, parasol, płaszcz itp...itd...

Ja dwukrotnie byłem zmoczony przez ulewny 20 minutowy deszcz.

Tylko w ustach miałem sucho !

Po ~1h cały wysuszyłem się na słońcu.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marc_Mari napisał:

... prosze o sugestie gdzie się zatrzymać, chcemy przyjechać na noc, przespać się i rano udać się na oglądanie

 

kemping Korana < polecam i zachęcam do klikania, dowiesz się więcej...

... niżej znajdziesz Parking gdzie zostawiasz auto idziesz do wejścia.

Pozdrawiam,

PS

Koniecznie i obowiązkowo zabierz coś od deszczu, parasol, płaszcz itp...itd...

Ja dwukrotnie byłem zmoczony przez ulewny 20 minutowy deszcz.

Tylko w ustach miałem sucho !

Po ~1h cały wysuszyłem się na słońcu.

Kemping Korana jest najpopularniejszym kempingiem w Plitwicach i przez to najdroższym. Przekonałem sie na własnej skórze, cena była wyższa niż na Makarskiej a woda pod prysznicami zimna. Zona musiała myc 2 latka w zimnej wodzi - wrzask było słychac ze 100 metrów :)

 

Mało kto wie, że jadąc od strony morza, przed Parkiem, jest drugi kemping, znacznie kameralniejszy, podejrzewam, ze tańszy. Trzeba sie pilnować, kilka km przed Plitvicami, po lewej stronie...

 

A mnie nigdy nie padało :) a byłem trzy razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan1975 napisał:

Mało kto wie, że jadąc od strony morza, przed Parkiem, jest drugi kemping, znacznie kameralniejszy, podejrzewam, ze tańszy.

Camping Borje < za moich czasów był droższy niż Korana.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie aby zatrzymać się zestawem na tym parkingu przy wejściu, gdzieś wyczytałem że można stanąć na noc, że ten parking ma miejsca na asfalcie i trochę dalej w lasku zacienione,

ważne podobno aby do parku wejść zaraz po otwarciu ( 7 rano ale to chyba przesada ) - mniej ludzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie bierz kapielowek i wedki :yay: nie wolno lowic i plywac choć powiem szczerze ze człowiek ma ochote wskoczyć do tak czystej wody :slina:  ja miałem ok 28 stopni ale powiem szczerze ze w nocy było zimno ale to jest w gorach wiec to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie bierz kapielowek i wedki :yay: nie wolno lowic i plywac choć powiem szczerze ze człowiek ma ochote wskoczyć do tak czystej wody :slina:  ja miałem ok 28 stopni ale powiem szczerze ze w nocy było zimno ale to jest w gorach wiec to normalne

 

Nie jestem pewny jak z tym kąpaniem :hmm: bo przy przystani po drugiej stronie Parku, na wielkiej polanie, wiele osób się opalało i chodziło w strojach ale nie pamiętam czy się kąpali...

Inna rzecz, że woda pewnie lodowata, jak w Cetyni albo Neretwie pod Mostarem  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można niestety się kąpać ani schłodzić. Wrażenia natomiast niezapomniane. Parkingów jest masa, są pewnie też dla autobusów i kamperów więc spokojnie możesz rozważyć taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie aby zatrzymać się zestawem na tym parkingu przy wejściu, gdzieś wyczytałem że można stanąć na noc, że ten parking ma miejsca na asfalcie i trochę dalej w lasku zacienione,

ważne podobno aby do parku wejść zaraz po otwarciu ( 7 rano ale to chyba przesada ) - mniej ludzi,

Jak się dobrze na tym parkingu zasadzisz to do parku Plitwickich wpuszczą Cię za darmo. A jak Cię nie stać na camping to nigdzie nie jedź. Pomyśl ile oszczędzisz! Czas pomyśleć i skończyć z dziadoawniem.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Byłem w Plitwicach 3 lata temu. Parking główny jest płatny i za dzień wychodzi niezbyt banalna sumka. Marcin z tego co pamiętam to stały tam kampery bo kamping jest wkomponowany w las na sporej przestrzeni. Można znaleźć sokojną zatoczkę wysypaną kamyczkami pośród sosen. Nie daję głowy, ale doba za kampera wychodziala ok. 70 zł. i chyba był to max. czas pobytu. Wg mnie to dobra opcja. Przyjazd zwiedzanie, nocleg i ... wynocha.

Godzina 7 rano to przesada ale przed południem jest ruch jak na dworcu. Na 9 byłoby ok. Jest kilka (chyba 6 tras turystycznych). Kupujesz bilet ok. 90 kun za osobę "djeca akcija 50%". Czekasz na przystanku na wynalazek powstały z połączenia tramwaju z traktorem i monster truckiem i jedziesz licząc przystanki. Przystanek 1 trasa nr 1 czas przejscia 2 h. Przystanek 2 trasa nr 2 czas przejscia 3h. Itd...

Ja wysiadłem na 4 tym i spokojny spacer zajął mi ok 7 godzin z odpoczynkami. Jest przepiękniem, a zdjęcia które zrobilem chyba sprzedam na tapety dla Google.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... później ruszyć i dotrzeć nad balaton ....

 

Może trochę OT, ale chciałbym coś Ci zasugerować. Nie wiem czy byłeś kiedykolwiek na Chorwacji, bo jeśli nie, to proponuję, abyś przed powrotem nad Balaton zajechał nad wybrzeże do Senj. Warto zostać tam na 1 dzień, zobaczyć to miasteczko, jego uroki, sam Adriatyk, zamoczyć nogi i nie tylko. Po drodze niezapomniane widoki z przełęczy przed wybrzeżem. To tylko ok 60 km. Obok mariny nad samą wodą jest camp.

 

 

post-13466-0-92553600-1369772339_thumb.jpg

post-13466-0-80875000-1369772344_thumb.jpg

post-13466-0-90179400-1369772349_thumb.jpg

post-13466-0-77549700-1369772355_thumb.jpg

Edytowane przez Darek_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc na zwiedzanie Plitwickich Jezior zabierz prócz kanapek, pół czerstwego chleba. Po drodze spotkasz stada kolorowych ryb, a rzucanie im okruchów daje wielka frajdę nie tylko dzieciakom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jaki dojazd do Plitwickich proponujecie z Istrii? Autostradą do Karlovaca a potem drogą nr 1, czy może przez góry jest jakaś możliwa droga z autostady A1. Bo na mapie to troche zygzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.