Skocz do zawartości

sugestie obejrzenia plitvickich jezior


Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie byłem i nie widziałem

prosze o sugestie gdzie się zatrzymać, chcemy przyjechać na noc, przespać się i rano udać się na oglądanie :) , później ruszyć i dotrzeć nad balaton,

Który kemping, czy dojechać rowerem, czy zostawić przyczepę i autem, każda podpowiedź będzie istotna.

Co do kempingu przed Plitvickimi Jeziorami to tuż za Karlowacem jest pole kempingowe na którym spaliśmy w zeszłym roku(jest o połowę tańszy od kempingów przy Plitvicach),dojazd wieczorem i poranny wyjazd na parking do Plitvic,namiar na kemping   http://www.autocampradonja.hr/

Co do spania na parkingu przed wejściem do parku to jest zabronione i nie da się wjechać ,są szlabany za to cena jak na Chorwację moim zdaniem przystępna 70 KN za wjazd zestawem liczone za cały dzień-więc warto przyjechać wcześniej kiedy jeszcze są wolne miejsce-ustawiaj się na parkingu dla kamperów,łatwiej wyjechać jak jest tłok-my byliśmy o 9.30 i było luźno.Koszty zwiedzania na rok 2012 to :

opłata za zwiedzanie dorosły 110 KN, dziecko 55 KN

 

to tyle podpowiedzi z mojego tam pobytu,no chyba,że jakieś szczegółowe i konkretne pytania to pytaj .

 

 

pozdrawiam i przyjemnego zwiedzania P.J.

 

Irek

Edytowane przez gazirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze na tym parkingu zasadzisz to do parku Plitwickich wpuszczą Cię za darmo. A jak Cię nie stać na camping to nigdzie nie jedź. Pomyśl ile oszczędzisz! Czas pomyśleć i skończyć z dziadoawniem.

 ten parking za dobę kosztuje więcej niż nie jeden kemping -  jak nie wiesz to się nie odzywaj - czas pomysleć co się pisze zanim się napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jaki dojazd do Plitwickich proponujecie z Istrii? Autostradą do Karlovaca a potem drogą nr 1, czy może przez góry jest jakaś możliwa droga z autostady A1. Bo na mapie to troche zygzaki.

@marcin81 napisał:

A jaki dojazd do Plitwickich proponujecie z Istrii?

Polecam trasę A - B < zerknij > praktyczne info obracając kursorem

znajdziesz wejście + parking będziesz miał łatwiej "w realu ", więcej...

 

AUTOMOBIL S PRIKOLICOM 70 Kn/dan=(dzień auto+przyczepa)

 

Czytaj rzeczową wypowiedż kolegi gazirek post #16 polecam.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazirek dzięki własnie chodzi o to aby być jak najbliżej wejścia, nie bardzo mi się uśmiecha zostawić przyczepę gdzieś tam i samym autem podjechać, fakt być może źle zrozumiałem było napisane 70 KN za dzień a ja to odczytałem 70 KN za dobę :)

ten kemping co polecasz chyba widziałem w zeszłym roku jest tuż przy ulicy ?



 
Może trochę OT, ale chciałbym coś Ci zasugerować. Nie wiem czy byłeś kiedykolwiek na Chorwacji, bo jeśli nie, to proponuję, abyś przed powrotem nad Balaton zajechał nad wybrzeże do Senj. Warto zostać tam na 1 dzień, zobaczyć to miasteczko, jego uroki, sam Adriatyk, zamoczyć nogi i nie tylko. Po drodze niezapomniane widoki z przełęczy przed wybrzeżem. To tylko ok 60 km. Obok mariny nad samą wodą jest camp.

 

w Senj będziemy :)

najpierw jedziemy przez Słowenie ( jaskinie szkocjańskie ) nocleg i dalej przez Rijeke i DK 8, myślimy o kempingu Ujca ale tam będzie nam ciężko wjechać widziałem go w zeszłym roku  i dalej docelowo gdzieś Dalmacja, okolice Nin, Pakostane

 

w Chorwacji byłem już kilkanaście razy ale pierwszy raz jedę z rodzinką :)

 

po plitvickich zapewne zatrzymamy się na obiad w Slunj super miasteczko na wodzie

 

a jak ktoś będzie w okolicy Plitvickich to polecam przejazd drogą 42 miejscowość Poljanak - z przyczepą będzie ciężko

są jeszcze zagrodzone tereny z trupią czaszką i zaznaczonymi minami - przerażające ale i prawdziwe

Edytowane przez Marc_Mari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Senj będziemy :)

W samym Senj jest camp przy marinie. Widać go na google street view. Nie jest zacieniony, mały, ale nad samiuśkim morzem i na jeden dzień może być. Jeśli jedziesz od tej strony, to pomyśl już na miejscu, czy nie przenocować, zostawić tam przyczepy, pojechać do jezior, wrócić, przenocować i dalej.

 

Przy okazji, kiedy jedziesz? Ja jadę od 8.07, ale w "odwrotnej kolejności". Najpierw Węgry, potem Chorwacja, Czarnogóra, może dalej...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ired

Jechałeś tą drogą bo na street view wygląda na troche wąską, a Marc_Mari pisze że z przyczepą troche ciężko. Może lepiej dołożyć 35km i jechać 1, przy okazji Slunj można zabaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze na tym parkingu zasadzisz to do parku Plitwickich wpuszczą Cię za darmo. A jak Cię nie stać na camping to nigdzie nie jedź. Pomyśl ile oszczędzisz! Czas pomyśleć i skończyć z dziadoawniem.

Kolega Marc_Mari pytał tylko o najtańszą możliwość noclegu co wcale nie uważam za dziadowanie,sam wielokrotnie w Polsce i poza nią spałem poza kempingami i też tego nie uważam za dziadowanie więc pozwólmy każdemu odpoczywać według jego preferencji.

Ja osobiście szukam tanich noclegów i taki znalazłem co teraz przekazuję innym aby mogli skorzystać,a Twoja wypowiedź nic nie pomogła i nic nie wniosła w pomocy koledze.

To jest oczywiście moje zdanie i masz prawo się z tym nie zgadzać.

pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazirek dzięki własnie chodzi o to aby być jak najbliżej wejścia, nie bardzo mi się uśmiecha zostawić przyczepę gdzieś tam i samym autem podjechać, fakt być może źle zrozumiałem było napisane 70 KN za dzień a ja to odczytałem 70 KN za dobę :)

ten kemping co polecasz chyba widziałem w zeszłym roku jest tuż przy ulicy ?

 

 

ps. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN :bukiet: :bukiet: :bukiet: :bukiet: :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc na zwiedzanie Plitwickich Jezior zabierz prócz kanapek, pół czerstwego chleba. Po drodze spotkasz stada kolorowych ryb, a rzucanie im okruchów daje wielka frajdę nie tylko dzieciakom.

Obowiązuje tam całkowity zakaz karmienia zwierząt - rybek też nie wolno dokarmiać. Dość rygorystycznie tego w 2012 roku pilnowali i skrupulatnie reagowali na każdy przypadek karmienia ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o najtańszy ale o najbliższy wejścia, uznałem że parking może być, woda, prąd w przyczepie więc nic nie stoi na przeszkodze :)

 

dzięki za życzenia pozdrawiam z NIedźwiad Małych

 

Darek my ruszamy 28 czerwca na noc, Słowenia, później dalmacja, plitvickie, balaton, liptowski mikulasz . Powrót 18, 19 lipiec i w weekend dzieciaki nad bałtyk wywożę :), będzie 2 tyg odpoczynku po tych wojażach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ired

Jechałeś tą drogą bo na street view wygląda na troche wąską, a Marc_Mari pisze że z przyczepą troche ciężko. Może lepiej dołożyć 35km i jechać 1, przy okazji Slunj można zabaczyć.

@marcin81

A - B - C - D < zerknij i oceń. Jeżeli masz czas polecam ... gotowiec.

Całą trasę przejechałem, naprawdę warto.

A < Stupice, ...   więcej ...

B < Paklenica, ... więcej ...

C < KRKA , ...  więcej ...

D < Plitwice, tu słynna królowa dróg # 1, widoki super

Pozdrawiam,

PS

Od A do B słynna magistrala droga # 8, warto zaliczyć...

... i co Ty na to?

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.