Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, emus2 napisał:

Rok temu też tak myślałem ale 99% telewizorów to jest właśnie badziew z Chin tylko stówkę czy dwie trzeba dopłacić za markę.

No nie do końca. Philips to TCL, czyli nie badziew z chin, a czołowy producent TV. Ten "badziew" to możesz stawiać koło Samsunga, Sony czy Panasonica, a nie koło Manty. Manta to takie marki jak Blaupunkt czy Grundig czy inny Medion- czyli nonamy ściągane w kontenerach i tylko sygnowane jakimś logo.

23 minuty temu, emus2 napisał:

A co do manty nie mogę na razie złego słowa powiedzieć, a jak się w końcu zepsuje powiem trudno to tylko Manta ?

Dlatego mówię, że lepiej dopłacić 100 zł, kupić tego Philipsa i w porównaniu do Manty mieć 22 cale, a nie 19, mieć wejście CI+ na karty, mieć tuner SAT, mieć Full HD itd. Ta manta za 470 zeta to nieporozumienie w tych pieniądzach.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za odzew i garść informacji.

Z tym masztem do szafy to można go zamontować ( nawet mam naklejkę na suficie gdzie otwornicę przyłożyć :) ) Ale i tak gdybym antenę przykręcił do masztu to do chyba do garażu się nie zmieszczę - mam 2.80 m wys. wjazd. Więc musiałbym po wyjechaniu z garażu zamontować antenę lub zabrać ze sobą drabinę a po powrocie ten sam zabieg. A jak zapomnę to mam dach po lifcie :) 

I tak sobie myślę ,że lepiej byłoby mieć taki zewnętrzny maszt ,który bym rozkładał na miejscu takie coś + ten uchwyt do koła  

https://www.kena.pl/pl/index.xhtml?productId=2684&catId=53  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maras napisał:

I tak sobie myślę ,że lepiej byłoby mieć taki zewnętrzny maszt ,który bym rozkładał na miejscu takie coś + ten uchwyt do koła  

Po co kombinować - to badziew nie uchwyt - zamontuj takie coś, może jakiś stary wala Ci się po garażu :)  Żeby nie dziurawić ramy to  można dwie blaszki dospawać, 4 śrubki i gotowe :) A wytrzymały jak diabli, u mnie mogę nawet z masztem na 6 metrów iść w górę :) Już gdzieś pisałem, że jak nikt nie odbiera telewizji, to do mnie może zawsze przyjść pooglądać  i to na malutkiej antenie własnej roboty z drutu.:) 

 

IMG_20180613_121108.thumb.jpg.1823647dcb1ec441c8ea97b44884532f.jpg

 

 

Mam 6 leciutki rurek namiotowych i w razie potrzeby jadę do góry , aż obraz złapię , a złapię zawsze , choćby na sześciu metrach  :) 

 

IMG_20180720_191529.thumb.jpg.177e5637eb619a3fc6ac4a865dc23ab2.jpg

 

 

A jak trzeba , to i  duża satelita wejdzie i ma ponad 180 stopni obrotu :) 

 

IMG_20180613_121150.thumb.jpg.84ab2ef86b6d3f963b67c7364eb69c21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maras napisał:

Dzięki za odzew i garść informacji.

Z tym masztem do szafy to można go zamontować ( nawet mam naklejkę na suficie gdzie otwornicę przyłożyć :) ) Ale i tak gdybym antenę przykręcił do masztu to do chyba do garażu się nie zmieszczę - mam 2.80 m wys. wjazd. Więc musiałbym po wyjechaniu z garażu zamontować antenę lub zabrać ze sobą drabinę a po powrocie ten sam zabieg. A jak zapomnę to mam dach po lifcie :) 

I tak sobie myślę ,że lepiej byłoby mieć taki zewnętrzny maszt ,który bym rozkładał na miejscu takie coś + ten uchwyt do koła  

https://www.kena.pl/pl/index.xhtml?productId=2684&catId=53  

Antena wystaje troszkę więcej niż kominek. Ile masz od kominka do sufitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kalapan napisał:

Po co kombinować - to badziew nie uchwyt - zamontuj takie coś, może jakiś stary wala Ci się po garażu :)  Żeby nie dziurawić ramy to  można dwie blaszki dospawać, 4 śrubki i gotowe :) A wytrzymały jak diabli, u mnie mogę nawet z masztem na 6 metrów iść w górę :) Już gdzieś pisałem, że jak nikt nie odbiera telewizji, to do mnie może zawsze przyjść pooglądać  i to na malutkiej antenie własnej roboty z drutu.:) 

 

IMG_20180613_121108.thumb.jpg.1823647dcb1ec441c8ea97b44884532f.jpg

 

 

Mam 6 leciutki rurek namiotowych i w razie potrzeby jadę do góry , aż obraz złapię , a złapię zawsze , choćby na sześciu metrach  :) 

 

IMG_20180720_191529.thumb.jpg.177e5637eb619a3fc6ac4a865dc23ab2.jpg

 

 

A jak trzeba , to i  duża satelita wejdzie i ma ponad 180 stopni obrotu :) 

 

IMG_20180613_121150.thumb.jpg.84ab2ef86b6d3f963b67c7364eb69c21.jpg

 

14 minut temu, danielpoz napisał:

Antena wystaje troszkę więcej niż kominek. Ile masz od kominka do sufitu?

Z dodatkowym uchwytem nie ma problemu na pewno mam ze dwie sztuki .Problem jest z przykręceniem bo mam jedną osłonę  na UN a drugą na dyszlu ,która jest pod samą pokrywę . 

 

15 minut temu, danielpoz napisał:

Antena wystaje troszkę więcej niż kominek. Ile masz od kominka do sufitu?

Myślę ,że około 15 cm luzu . Tyle tylko ,że mam podjazd "za ostry " i przy wjeździe tyłem do garażu robi się nieco mniejszy  ten luz. Podjazd będzie poprawiony myślę ,że na jesień góra wiosna przyszłego roku. Ale symulację mogę śmiało wykonać z powiedzmy położonym styropianem na dachu aby zobaczyć ile tak naprawdę jest tego luzu.

Daniel, z anteną na dachu rozumiem ,że jeździsz i jej nie demontujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maras napisał:

tak sobie myślę ,że lepiej byłoby mieć taki zewnętrzny maszt ,który bym rozkładał na miejscu takie coś + ten uchwyt do koła  

Za stówkę masz taki i jeszcze kawał porządnej wędki zostaje :) 

IMG_6179.thumb.JPG.83cbb9f84aa9a57d8ce61756905f0f1f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, podepnę się pod temat.

Mam przyczepę burstner amara 410 i chciałbym zamontować maszt w szafie, jednak nie jest zaznaczone, gdzie wiercić otwór. 

Może ktoś ma zamontowany fabrycznie maszt i mógłby podać odległości O ściany i boku szafy- zakładam że fabrycznie jest montowany w szafie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ten temat dokładniej, może zawarte informacje okażą się przydatne: strona 7 oraz 19, mniej więcej od tego miejsca:

https://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowań-mobilnych/?do=findComment&comment=411446

PS

Jeśli nie masz naklejki, to popatrz dobrze, może być czasem malutkie nakłucie/wgłębienie w miejscu, gdzie powinna być montowana antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kristofer napisał:

Przejrzyj ten temat dokładniej, może zawarte informacje okażą się przydatne: strona 7 oraz 19, mniej więcej od tego miejsca:

https://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowań-mobilnych/?do=findComment&comment=411446

PS

Jeśli nie masz naklejki, to popatrz dobrze, może być czasem malutkie nakłucie/wgłębienie w miejscu, gdzie powinna być montowana antena.

I tu też wielkie dzięki:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam w tej chwili antenę kierunkową + wzmacniacz jak na fotach.

Czasem szukanie sygnałów na polu bywa upierdliwe i problematyczne, stąd pomysł zakupy anteny dookólnej.

Trochę tego jest na Allegro i sklepach karawaningowych. Różne są opinie poniższych, choć niby w większości pozytywne. W ogóle parametry i opakowanie bardzo podobne, więc się zastanawiam czy to samo, choć cena znacząco różna...

https://allegro.pl/oferta/antena-dookolna-dvb-t-tv-kompaktowa-aktywna-mux8-7701173010

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Antena-DVB-T-FULLHD-MEGACAMP-USB-2021-biala/16551

Czy jesteście w stanie może coś innego polecić z rynku?

 

1.JPG

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem anteny dookólnej UFO i większych problemów ze złapaniem sygnału nie było, choć zdarzało się, że musiałem kombinować tzn. wyżej, niżej, w pionie, w poziomie. 
Od dwóch lat używam antenę kierunkową Digit aktywną j jak na razie problemów nie mam.

Wyszukuje na mapie najbliższy nadajnik, ustawiam w jego kierunku i TV hula.

Edytowane przez dyziak13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.