Skocz do zawartości

Czy da się zamienić szybę przesuwną na otwieraną do góry ?


Rekomendowane odpowiedzi

Miodzio a przewód zasilający do wiatraka w oknie udało Ci się przepchać przez środek dachu, czy masz jakoś na zewnątrz puszczony kabel ?

Aaaa, to jest z wiatrakiem ??? !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ja mam wersje bez wiatraka czyli Fiamma Vent. Z wiatrakiem jest Turbo-Vent.

 

Aha, wydaje mi się że na zdjęciu przykładowym które zamieściłeś jest właśnie z wiatrakiem dlatego się pytałem.

 

Kajtek, jak masz zamiar kombinować z oknami to na Twoim miejscu zrobiłbym wpierw to co Piotrek poleca. Miałem w przyczepie takie okna w pełni otwierane i wymiana powietrza w przyczepie była zdecydowana w porównaniu do wcześniejszej gdzie były tylko unoszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiamma vent jest super okienkiem, wymieniłem oba w dachu. Niestety wersja z silnikiem kosztowała dużo drożej. Od Grecji wożę w przyczepie wentylator kolumnowy. Chodzi praktycznie cały dzień i w nocy na minimum. Nie wymaga dużo miejsc bo jest kolumnowy. http://www.ceneo.pl/7706387

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kajtek, jak masz zamiar kombinować z oknami to na Twoim miejscu zrobiłbym wpierw to co Piotrek poleca. Miałem w przyczepie takie okna w pełni otwierane i wymiana powietrza w przyczepie była zdecydowana w porównaniu do wcześniejszej gdzie były tylko unoszone

 Ale nie bardzo wiem jak to zrobić.... okna są osadzone na stałe na uszczelkach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek nie ma tam uszczelek.

Stare okno było montowane w ten sposób, że dolną ramkę śrubami przykręcało się do górnej ramki i całość się uszczelniała (masa uszczelniająca pomiędzy ramką a dachem).

Nowe okno montowane jest przy użyciu 20 śrub wkręcanych do dachu, uszczelnienie najlepiej wykonać na masę Terostat 2759. Cena tuby około 55 zł.

Okno dachowe Fiamma Vent 28 x 28 około 240 zł. Moje 40 x 40 po sezonie w promocji było w cenie około 170 zł.

To jest chyba najtańsze rozwiązanie problemu wietrzenia. Ja w swojej budzie nie mam otwieranych bocznych okien, ale wcale to nie przeszkadza.

Możesz też spróbować przy okazji większy wymiar 40 x 40, ale wtedy trzeba ciąć dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek nie ma tam uszczelek.

Stare okno było montowane w ten sposób, że dolną ramkę śrubami przykręcało się do górnej ramki i całość się uszczelniała (masa uszczelniająca pomiędzy ramką a dachem).

Nowe okno montowane jest przy użyciu 20 śrub wkręcanych do dachu, uszczelnienie najlepiej wykonać na masę Terostat 2759. Cena tuby około 55 zł.

Okno dachowe Fiamma Vent 28 x 28 około 240 zł. Moje 40 x 40 po sezonie w promocji było w cenie około 170 zł.

To jest chyba najtańsze rozwiązanie problemu wietrzenia. Ja w swojej budzie nie mam otwieranych bocznych okien, ale wcale to nie przeszkadza.

Możesz też spróbować przy okazji większy wymiar 40 x 40, ale wtedy trzeba ciąć dach.

 

wymieniałem już kiedyś w Adrii okno dachowe i nie przeciekało :) Znaczy - da się :)

 

Gdybyś Miodzio swym czujnym okiem, wypatrzył gdzieś w dobrej cenie takie okno - daj znać proszę. Będę się przymierzał... Dzięki za rady. Ten sezon jednak chyba nadal przy wentylatorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nad sypialnią  mam dwa solary i pozostawione miejsce na trzecią  baterie . Jeśli na tegorocznym wyjeździe solary zaopatrzą  moje bardzo wygórowane potrzeby to trzeciego solara nie będzie a w tym miejscu w dachu wstawię okno boczne nieotwierane z Knausika i będę  miał przed snem nad głową wgląd na gwiazdy :) ....bezcenne

 

 

Modzio , a masz na zbyciu to co wymieniałeś?

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam wymienionego okna dachowego. 

Pasjonat a nie boisz się montażu okna bocznego w dachu? W moim Knausie nieotwierane boczne okna mają po obwodzie przetłoczenie, pomiędzy tym przetłoczeniem a uszczelką powstanie miejsce z którego woda nie będzie miała jak odpłynąć i będzie zawsze stać aż do odparowania.

Myślę, że w dłuższym okresie czasu może to być przyczyną nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W moim Knausie nieotwierane boczne okna mają po obwodzie przetłoczenie, pomiędzy tym przetłoczeniem a uszczelką powstanie miejsce z którego woda nie będzie miała jak odpłynąć i będzie zawsze stać aż do odparowania.

Myślę, że w dłuższym okresie czasu może to być przyczyną nieszczelności.

 

Dobrze gada... ja też mam przetłoczenia i nie wydaje mi się możliwe odprowadzenie z nich wody... nawet jak to bedzie w lekkim spadzie, choć nie bardzo sobie wyobrażam jak to zrobić  :look:  :hmm:  To już może lepiej szyberdach wytargać ze szrotu z jakiejś niemieckiej fury i zrobić stały, nieotwierany  :hmm: Tylko szyba pojedyncza... ale za to byłby z roletką  :] .... a może jednak nie bo ta roletka gdzieś się musi schować.... tak źle i tak niedobrze... :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE... wszystko się  da . Nie będę się tu wdawał w techniczne szczegóły ale zapewniam że woda stać nie będzie . Zrobię to pokaże co i jak , mam to sprawdzone.:)

 

Poza tym jak można mieć  szczelny luft nad kuchenką z pleksianego klosza kineskopu ze starego tv ,

 a mój stary Stern otrzymał takowy 25 lat temu to teraz wszystko się  da  :)

 

post-8248-0-54408800-1368305169_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE... wszystko się  da . Nie będę się tu wdawał w techniczne szczegóły ale zapewniam że woda stać nie będzie . Zrobię to pokaże co i jak , mam to sprawdzone. :)

 

Poza tym jak można mieć  szczelny luft nad kuchenką z pleksianego klosza kineskopu ze starego tv ,

 a mój stary Stern otrzymał takowy 25 lat temu to teraz wszystko się  da  :)

 

attachicon.gifIMGP4080 .JPG

 

Stary. Wszystko, wszystkim ale fota jest rewelacyjna !!!!. Gdzieś to bywał, ze taka ptaszyna do Was zawitała na kieliszek czegoś mocniejszego :) ?

 

Grafika cepy rewelacyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.