Skocz do zawartości

Czy da się zamienić szybę przesuwną na otwieraną do góry ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy ktoś się orientuje, czy można w miejsce szyby przesuwnej, w ścianie przy kuchenko-zlewie, wmontować normalną, otwieraną do góry? Czy ktoś już taki temat przerabiał? Czy to w ogóle opłacalne? Ta którą zamontował producent, mało co daje a jeszcze na dodatek otwierają się na nią drzwi... :krzykacz:

 

Pozdrawiam

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli na nią otwierają się drzwi to celowo jest przesuwna , przy uchylanej otwierając drzwi złamiesz szybę

 

Niby tak ale szlag mnie trafia, bo przewietrzanie w tej cepie jest nikłe, żadna boczna szyba się nie otwiera, a tylną mogę tylko uchylić bo mam bagażnik na rowery... :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wymień boczne na uchylne, w moim Beyerlandzie wystarczyło dokupić zawiasy i klamki.

pomyśl nad większym oknem dachowym lub wyciągu w dachu

 

Dokupić klamki i zawiasy?? Brzmi zachęcająco... wpadnij kiedyś zobaczyć czy mam takie samo rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy ktoś się orientuje, czy można w miejsce szyby przesuwnej, w ścianie przy kuchenko-zlewie, wmontować normalną, otwieraną do góry? Czy ktoś już taki temat przerabiał? Czy to w ogóle opłacalne? Ta którą zamontował producent, mało co daje a jeszcze na dodatek otwierają się na nią drzwi... :krzykacz:

 

Pozdrawiam

Kajtek

@Kajetan1975 napisał:

... czy można w miejsce szyby przesuwnej,

w ścianie przy kuchenko-zlewie, wmontować normalną < wszystko można

 

Ta którą zamontował producent, < wejdż na stronę producenta

krok 1 > sprawdż co producent oferuje na swojej stronie www

krok 2 > zapoznaj się z tym linkiem

krok 3 > odwiedż najbliższy serwis na pewno otrzymasz szczegółowe info+"lekarstwo"

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kajetan1975 napisał:

... czy można w miejsce szyby przesuwnej,

w ścianie przy kuchenko-zlewie, wmontować normalną < wszystko można

 

Ta którą zamontował producent, < wejdż na stronę producenta

krok 1 > sprawdż co producent oferuje na swojej stronie www

krok 2 > zapoznaj się z tym linkiem

krok 3 > odwiedż najbliższy serwis na pewno otrzymasz szczegółowe info+"lekarstwo"

Pozdrawiam,

 

Producent chyba już nie istnieje....

Serwis zczesze taką kasę, że się nie pozbieram.

Pewnie pozostanie tak jak jest .... :(

 

kiedyś podjadę ;) , daj fotki szyby , jest na szynie i wkręcana ?

 

Przesuwna jest na szynie, boczne, stałe są na uszczelkach, Jakbyś popatrzył w moją galerię, to na niektórych fotach widać szyby boczne.

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak galeria... niestety u ciebie lipa , masz starszy model 

u mnie wystarczyło wymienić uchwyty i dokupić klamki ,miałem to zrobić nie zdążyłem

Tego się obawiałem....  :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan a jakie masz okno dachowe?

Ja miałem tylko takie podnoszone 40x40 i był problem z wymianą powietrza. Wymieniłem na Fiammę Vent 40x40, takie podnoszone i różnica jest kolosalna.

Okno nabyte po sezonowej wyprzedaży na allegro w Duni, ale te okna nie są jakoś zabójczo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan a jakie masz okno dachowe?

Ja miałem tylko takie podnoszone 40x40 i był problem z wymianą powietrza. Wymieniłem na Fiammę Vent 40x40, takie podnoszone i różnica jest kolosalna.

Okno nabyte po sezonowej wyprzedaży na allegro w Duni, ale te okna nie są jakoś zabójczo drogie.

 

Wiesz co, aż pójdę zmierzyć bo nie wiem... :look:

 

Juz jestem :) Mam 30x30 i 25x25 w kibelku :) 

 

Ale mówisz, że zmieniłeś 40x40 podnoszone, na 40x40 podnoszone .... a różnica kolosalna.... to gdzie tu pies pogrzebany ?? :look:

 

Chodzi o sposób podnoszenia jak się domyślam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.