Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@ Miodzio napisał:

Przez te utrudnienia w Tychach, zamkniętą drogę na Cieszyn to może się okazać że przejazd A1 do Ostrawy nie jest głupim pomysłem.

Dziesiątki razy przejechałem autostradami przez CZ, na ciągłe "telepanie" nie mam cierpliwości.

Na złączach betonowych auto podskakuje sobie, przyczepa sobie.

A co sadzisz o takim objeżdzie Tych i Pszczyny A -B  < zerknij, jaki jest stan dróg?

Pytanie kieruję do tubylców: moriss, Kajetan, Krixos i innnych...

Pozdrawiam,

Moim zdaniem najlepiej przeskoczyć przez centrum , jadąc od Katowic jest zjazd na Czułów i prosta droga do samego Kobióra jedynie w godzinach powrotów z pracy tj od ok 15 do 18 można starcić koło godziny. Tyszanie wracają z pracy w Katowicach i zjeżdzając z S1 na Czułowie można od razu stanąć w korku do samych Browarów tj ok 4 km poza tymi godzinami na bieżąco. Natomiast jadąc z Bielska w kierunku Katowic tak jak napisał Kajetan, w lewo z S1 na światłach w Kobiórze i prosto przez Tychy w kierunku Katowic - tu niestety utrudnienia we wtorki i czwartki w godzinach 8-10 rano - Śląska Giełda Kwiatowa i znowu nawet godzinka w korku od centrum do Browarów. Trasa którą pokazał Ired jest dośc wąska ,kręta  przez małe mieścinki i wioski - solówką do zniesienia , z przyczepą odradzam. Z resztą Oświęcim ostatnio dość mocno w przebudowach więc..... Pracując jako przedstawiciel handlowy prawie codziennie zwiedzam te drogi , więc jak zobaczę panów w w kolorowych ubrankach radośnie podpierających łopaty na drogach w moim rejonie dam informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

A tak przy okazji, to się nie dziwię. 143KM za dużo nie pociągną... :]

 

Ooo, wypraszam sobie :foch:  francuskie 140 kuców daje radę cłkiem nieźle, z boxem na dachu i rowerami z tyłu cepy :)  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Krixosa - z przyczepą drogą Oświęcim, Kęty jako drogą przelotową lepiej nie jechać.

Generalnie najszybsza opcja przejazdu teraz to według mnie Siewierz - Cadca

Ja bym taką drogę wybrał, jest dosłownie parę kilometrów dalej, ale w tej chwili nie znam na niej żadnych utrudnień. 

Wydaje mi się, że to w tej chwili najszybsza droga przejazdu przez Górny Śląsk na południe.

Do wakacji nie powinno się nic zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



Potwierdzam słowa Krixosa - z przyczepą drogą Oświęcim, Kęty jako drogą przelotową lepiej nie jechać.
Generalnie najszybsza opcja przejazdu teraz to według mnie Siewierz - Cadca
Ja bym taką drogę wybrał, jest dosłownie parę kilometrów dalej, ale w tej chwili nie znam na niej żadnych utrudnień.
Wydaje mi się, że to w tej chwili najszybsza droga przejazdu przez Górny Śląsk na południe.
Do wakacji nie powinno się nic zmienić.


Ktoś, kto preferuje jazdę przez Czechy, może od razu lecieć na Ostravę :) Ta trasa, od Żor to dla tych co przez SK lubią jeździć :) Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechałem 81 od Skoczowa do Żor , na trasie żadnych utrudnień aż do Orzesza , ale zjazd z 81 na 938 w kierunku Cieszyna zamknięty. Pozostaje jechać 81 do Skoczowa i tam na 1 do Cieszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant 2 - tak właśnie jeżdżę, nawet Lendava się zgadza z przejazdem przez miasto :)) Najlepsza dla mnie, sprawdzona wielokrotnie droga :))

Jedyne teraz w PL trzeba omijać Tychy i Czechowice i kierować się w Siewierzu w stronę A1 i później w Żorach odbić na Skoczów.

Za przejściem granicznym w Rajka (SK-H), można do drogi 86 śmiało jechać autostradą - nie ma opłat na tym odcinku, a nie jechać przez miasto Mosonmagiarovar :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z Was jechał do Chorwacji trasą przez Bośnię? Zastanawiam się bo omija się wtedy płatna autostradę chorwacką - czyli przy dojeździe do Szybenika ok 130 zł

 

trasa

po autostradzie http://maps.google.pl/maps?saddr=szybenik&daddr=rzesz%C3%B3w&hl=pl&ie=UTF8&ll=46.860191,19.050293&spn=8.05402,21.643066&sll=44.056012,19.610596&sspn=4.231893,10.821533&geocode=FexXmwIdpIryACmd0IjQFSY1EzEgzCuGUK0ABA%3BFXOQ-wIdsa5PASlJ1BTM4_o8RzHtsj6zMQ0k0g&mra=ls&t=m&z=6

 

 

albo

przez Bośnię

http://maps.google.pl/maps?saddr=rzesz%C3%B3w&daddr=46.056314,18.573086+to:44.859261,17.6954641+to:szybenik&hl=pl&ie=UTF8&ll=46.54375,17.907715&spn=8.101208,21.643066&sll=44.791582,17.270508&sspn=1.04476,2.705383&geocode=FXOQ-wIdsa5PASlJ1BTM4_o8RzHtsj6zMQ0k0g%3BFXrDvgIdHmcbASn_sAr0kM9CRzEo7-7Wg8_9hw%3BFX1_rAId6AIOASldEENk2d5dRzEIoalTQhCALw%3BFexXmwIdpIryACmd0IjQFSY1EzEgzCuGUK0ABA&mra=dpe&mrsp=2&sz=9&via=1,2&t=m&z=6

 

Kiedyś wracałem do Polski przez Mostar i Sarajevo i drogi były fajne więc może warto???

 

My będzimy jechać w tym roku przez Sarajewo, najprawdopodobniej.

 

Raz jechaliśmy na Markarska przez Bosnie i było OK. Choć w mniejszych wioseczkach dzieci na droge wychodziły i sie gapily  :look:

Ale bez ekscesów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 Moje krytyczne uwagi do postu nr 1 i 2 dotyczące wyboru przez kolegę Wistula  trasy bez winiety zaproponowanej przez Ireda.(post nr 1 )

 

Trasa z Klagenfurtu przez Ljubejl do Ljubljany jest NIEPRZEJEZDNA dla aut z przyczepami :Droga ta jest przepiękna , ale dostępna TYLKO dla aut .

 

Nigdy tą trogą nie zezwalano na przejazd z przyczepą. Jadąc nawet autem osobowym trzeba bardzo uważać ponieważ droga ta jest bardzo niebezpieczna, bardzo stroma z bardzo ostrymi zakrętami.

 

Kolego Wistula tą drogą nie możesz jechać- musisz zmienić trasę,

 

Koledzy propozycje tras przedstawiane na forum trzeba traktować z wielką rozwagą i z całą pewnością nie bezkrytycznie. Pozwoliłem sobie na przestrogę

ponieważ zakładam , że forumowicze podróżują zestawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam :) w ostatnim tygodniu lipca planuję się wybrać do Chorwacji a dokładniej Medulin, upatrzylem sobie  Camping Village Medulin, co tzm myślicie? Jeszcze nigdy nie jechałem do Chorwacji jestem z Bydgoszczy, pomoże mi ktoś wyznaczyć trase? Nie wiem którędy jechać najlepiej, jak z Opłatami w przypadku holownika o DMC 3300KG i przyczepy 1100kg? Z góry dziękuję za pomoc  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potwierdzam słowa Krixosa - z przyczepą drogą Oświęcim, Kęty jako drogą przelotową lepiej nie jechać.

Generalnie najszybsza opcja przejazdu teraz to według mnie Siewierz - Cadca

Ja bym taką drogę wybrał, jest dosłownie parę kilometrów dalej, ale w tej chwili nie znam na niej żadnych utrudnień. 

Wydaje mi się, że to w tej chwili najszybsza droga przejazdu przez Górny Śląsk na południe.

Do wakacji nie powinno się nic zmienić.

@Miodzio

Przejechaliśmy A - B < zerknij ...

... potwierdzam w tej chwili najszybsza droga przejazdu przez Górny Śląsk na południe.

Super droga polecam, tędy na pewno będziemy wracać.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miodzio

Przejechaliśmy A - B < zerknij ...

... potwierdzam w tej chwili najszybsza droga przejazdu przez Górny Śląsk na południe.

Super droga polecam, tędy na pewno będziemy wracać.

Pozdrawiam,

Ired

 

Mała poprawka. Między Cieszynem a Cadcą, kolo Trzyńca jest wahadło, gigantyczny korek i stanie dwie zmiany. Jedna zmiana = 13 min. :look: Rozważaliśmy, czy grilla nie rozpalić...  :hmm:   :lol2:

 

Tak było 28-ego czerwca po południu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired

 

Mała poprawka. Między Cieszynem a Cadcą, kolo Trzyńca jest wahadło, gigantyczny korek i stanie dwie zmiany. Jedna zmiana = 13 min. :look: Rozważaliśmy, czy grilla nie rozpalić...  :hmm:   :lol2:

 

Tak było 28-ego czerwca po południu :)

tak jest :) stałem tam też 2 zmiany świateł - spokojnie można obiad ugotować, dwudaniowy :)

 

a tak na poważnie - itak jest to najlepszy sposób na dotarcie od Siewierza do Żliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.