Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze trasy+noclegi w drodze do Chorwacji [HR]
1. PL - CZ - SK - H - HR - BiH - HR < zapraszam
Punkt C Zvolen kemping Naresnica < polecam

GPS: N48,56074, E19,13313
Od Cieszyna przez CZ oraz SK można przejechać bez winiety.
Na życzenie podam szczegóły.
Nocleg w punkcie Galopp Major < polecam,

trafić tu jest bardzo ciężko bez nawigacji.
Namiary GPS: N 47,351207, E19,197736
Tu nocowaliśmy wielokrotnie za śmieszne opłaty,
korzystając z sanitariatów+prądu jadąc do/z BG, GR, TR.

2. PL - CZ - SK - H - SLO - HR  < zapraszam
Między B - C przejazd bez opłat
Nocleg H punkt E Szombathely kemping Tópart <  polecam

GPS: N47,23697, E16,59896
Tu nocowaliśmy wielokrotnie jadąc do/z HR.
Od granicy  H/SLO do punktu F < polecam  trasę bez winiety SLO

3. Nasze ostatnie wyprawy do HR.
z winietą SLO < trasy do HR   > bez winiety SLO

Pozdrawiam,
PS
Trasa przez CZ poszła w odstawkę, od kilku lat jeżdzimy tylko przez SK
ponieważ  Słowacy skończyli autostradę D1 < do Žiliny.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)

• Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pozdrawiam,

PS

Trasa przez CZ poszła w odstawkę, od kilku lat jeżdzimy tylko przez SK

ponieważ  Słowacy skończyli autostradę D1 < do Žiliny.

Pozdrawiam,

Potwierdzam, autostrada D1 dciągnięta do Zyliny kilka lat temu. Do Austrii i dalej tylko tędy. Już nie mogę na nią patrzeć :) ale to jednak najlepsza w tej chwili droga na południe :)

niech jeszcze podciągną do Cadca i Zwardonia to mamy 2h szybciej

fajnie wjechać na autostradę pod domem i wychechać dopiero nad Adriatykiem , teraz brakuje tych ~70km

A jakby jeszcze wreszcie kiedyś skończyli ekspresówkę do Żywca  :blagac:  :bzik:  :lol:

wszystko zależy skąd się jedzie, i o jakiej porze, jedziesz w dzień to obecnie jak w Tychach staniesz na 2 godz to się wszystkiego odechciewa :(

gdzieś pisałem moża A1 i już w Czechach,

ja osobiście jak nietoperz po nocach to i remonty mi nie straszne szybko przeskoczę i lece przez Słowację bo winietę na 1 m-c wykupuje ( kilka dni na powrocie zostajemy )

trasę należy sobie przeliczyć i przepatrzeć samemu, czy dasz całą noc jechać, czy potrzebujesz odpoczynku, chcesz zwiedzać po drodzę czy prościutko do celu, zobacz ile zapłacisz za Winietę w którym kraju i co Ci się opłaca, lub kombinuj objazdami autostrad, czasami lepiej te 10 E wydać i spokojnie przelecieć,

Słowenia autostrady stosunkowo do przejechanych km i czasu chyba najdroższe, te objazdy autostrady spokojne ale nie na tego "zająca" przyczepę zgubisz, odrobina rozsądku wskazana, Ptuj fajny zamek będzie widać z daleka, z przyczepą nie podjeżdzać za blisko - wąskie uliczki, spacerek wskazany.

Autostrada SK od Zyliny, tu też pytanie czy chcesz przez Cieszyn czy przez góry Zwardoń, jak się czujesz na uliczkach do Zwardonia, słynne mosty w Zwardoniu jeden polski drugi słowacki :)

najlepiej opisz trasę którą chcesz jechać i poczekaj na komentarze

Dla wątpiących jak jechać zapraszam:
stan nawierzchni < info GDDKiA > stan dróg
W ubiegłym roku od Mysłowic do Bielska Białej straciliśmy ~2h, masakra.
Jazda w konwoju V=30-40km/h w porywach ~50km/h z błyskami po oczach z fotoradarów.
Na szczęście żadna powiastka nie przyszła do dziś.
Wracając tak pojechaliśmy od Cieszyna do Siewierza czerwona linia < dobry objazd
Pozdrawiam,

Jazda w konwoju V=30-40km/h w porywach ~50km/h z błyskami po oczach z fotoradarów.

A to Ty w RP nie mieszkasz?

A tak przy okazji, to się nie dziwię. 143KM za dużo nie pociągną... :]

Czerwona trasa powrotna Ireda pomiędzy Pawłowicami a Cieszynem jest nieprzejezdna. Trwa remont drogi 938 i wyznaczono objazd drogami 81 do Skoczowa i S1 ze Skoczowa do Cieszyna.

Optymalna trasa to po zjeździe z A1 obwodnicą Żor do drogi 81, potem do Skoczowa i przejazd S1 do Cieszyna.

Informacja o utrudnieniu m.in. tutaj.

Niestety cała trasa podlega pod viatoll.

Czerwona trasa powrotna Ireda pomiędzy Pawłowicami a Cieszynem jest nieprzejezdna. Trwa remont drogi 938 i wyznaczono objazd drogami 81 do Skoczowa i S1 ze Skoczowa do Cieszyna.

Optymalna trasa to po zjeździe z A1 obwodnicą Żor do drogi 81, potem do Skoczowa i przejazd S1 do Cieszyna.

Informacja o utrudnieniu m.in. tutaj.

Niestety cała trasa podlega pod viatoll.

@Miodzio napisał:

Optymalna trasa wg Miodzio: Siewierz - Cieszyn A - B < zerknij

Na pewno polecaną trasę wykorzystam jeszcze w tym roku.

Bardzo dziękuję za krótkie ale treściwe, rzeczowe i konkretne info.

Zazwyczaj TUŻ przed wyjazdem korzystam z info GDDKiA < przybliż omawiany rejon

Brak utrudnień na polecanej przez Ciebie trasie, biurokraci  (GDDKiA) jeszcze "trawią" to info.

Natomiast ZDWwK < informuje o utrudnieniach.

Teraz będę sięgał po info do ZDW.

Pozdrawiam,

PS

Kiedy KONIEC remontu drogi:  Mysłowice > Tychy > Pszczyna > Bielsko Biała ?

Oj !!!OJ!!!  remoncik jeszcze  długo potrwa  , budują wiadukty, ekrany itd .Wczoraj jadąc  do Pszczyny przez Tychy  odstałem  40min  w koreczku !!!!

Dla  tego  wszystkim  wyjeżdżającym na wakacje przejeżdżającym przez Cieszyn  polecam trasę którą  zapodał   „Miodzio „  tj. przez  Żory , Skoczów.

Remont w Tychach miał sie zakonczyć chyba pod koniec 2013 , ale podobno juz wychodzi kilkumiesieczne opóźnienie. Chyba przejazd nawet w przyszłe wkacje też jez w zagrożeniu. W tygodniu w okolicach południa da się zwykle przejechać , powoli ale bez stania w od 14-15 juz sie robi tłoczno i tak do około 19.00. Dla jadących na Cieszzyn , najlepsza opcja to zjazd na 81 i w skoczowie na S1 na Cieszyn. Pszczyna też ma remonty na głównej trasie ,ale poza godzinami szzytu i piątkowymi popołudniami i wieczorami jedzie sie zwalniając do 50- 70 na odcinku 2 km i tyle. Zaczynają sie też tradycyjne wiosenno letnie "wykopki" więc co kilka dni będą pozamykane odcinki po kilkaset metrów i będą sie robić zatory. Dzisiaj zaczeli w Czechowicach na trasie od Bielska do Katowic wiec przez najbliższy tydzień będzie trudno.

Ired na stronie GDDKiA są informacje o autostradach i drogach krajowych.

Droga 938 to droga wojewódzka i te trzeba niestety sprawdzać w innych miejscach. Chociaż i tak nic nie zastąpi z informacjami jeżdżącego "lokalesa"

Przez te utrudnienia w Tychach, zamkniętą drogę na Cieszyn to może się okazać że przejazd A1 do Ostrawy nie jest głupim pomysłem.

Przez te utrudnienia w Tychach, zamkniętą drogę na Cieszyn to może się okazać że przejazd A1 do Ostrawy nie jest głupim pomysłem.

@ Miodzio napisał:

Dziesiątki razy przejechałem autostradami przez CZ, na ciągłe "telepanie" nie mam cierpliwości.

Na złączach betonowych auto podskakuje sobie, przyczepa sobie.

A co sadzisz o takim objeżdzie Tych i Pszczyny A -B  < zerknij, jaki jest stan dróg?

Pytanie kieruję do tubylców: moriss, Kajetan, Krixos i innnych...

Pozdrawiam,

@ Miodzio napisał:

Dziesiątki razy przejechałem autostradami przez CZ, na ciągłe "telepanie" nie mam cierpliwości.

Na złączach betonowych auto podskakuje sobie, przyczepa sobie.

A co sadzisz o takim objeżdzie Tych i Pszczyny A -B  < zerknij, jaki jest stan dróg?

Pytanie kieruję do tubylców: moriss, Kajetan, Krixos i innnych...

Pozdrawiam,

Ired. Rozczaruję Cię :) Ja nawet nie wiem co robią w Tychach. Szczęśliwie, od czasu rozpoczęcia przebudowy nie miałem potrzeby wyjazdu dalej niż do Pszczyny :)

Niemniej, z doświadczenia, polecam ominięcie problemu przez centrum Tych, (skręt z jedynki na Kobiór). Droga dobra, prosta, szeroka. Jedynie ostatni odcinek w Czułowie wąski i ruchliwy. Ale to raptem kilka km.

http://goo.gl/maps/RrqAY

Przychylam sie do Twojej opinii o autostradach w Czechach. Cos tam sie rusza, ale przejechanie sie nawet kawałek po betonce, zabija całą przyjemność z nowych odcinków :(

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)