Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, klosek23 napisał:

czy są jakieś przedwstępne syndromy, czy poprostu, pruć i dawać nowy klej?

jak są już syndromy to juz trochę późno i robota jest absolutnie konieczna oraz zwykle wiąże się z częściową wymianą listew, wiec dlatego należy to wykonać prewencyjnie pomimo braku syndromów :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, klosek23 napisał:

tak się teraz zastanawiam że chyba poprzednik jednak wymieniał te uszczelnienia, bo nawet żonie pokazywałem w lato i mówię, zobacz jaka jakość, klej jak nowy przy listwach i przy szybach, pokaże Wam zdjęcia niebawem

Pokaż, pokaż :)

Tam nie dajemy kleju tylko uszczelniacz którego nie widać. Jak wyłazi np. na słońcu to na pewno estetycznie nie wygląda.

Niestety, kiedyś Kiki nagrał film reklamowy w Czapurach jak mu sylikon dali zamiast uszczelniacza i wtedy to widać i wygląda bardzo ładnie, estetycznie ale niestety szybko przepuści wodę a usunąć łatwo nie będzie. Byłem w "świat kempingów" i osobiście widziałem tak zapackanego Dethleffs'a... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Pokaż, pokaż :)

Tam nie dajemy kleju tylko uszczelniacz którego nie widać. Jak wyłazi np. na słońcu to na pewno estetycznie nie wygląda.

Niestety, kiedyś Kiki nagrał film reklamowy w Czapurach jak mu sylikon dali zamiast uszczelniacza i wtedy to widać i wygląda bardzo ładnie, estetycznie ale niestety szybko przepuści wodę a usunąć łatwo nie będzie. Byłem w "świat kempingów" i osobiście widziałem tak zapackanego Dethleffs'a... :(

 

sam sobie zaprzeczasz..to albo puszcza szybko wodę i łatwo schodzi albo nie przepuszcza wody i ciężko schodzi... Ten myk akurat to nic nadzwyczajnego jeżeli ktoś zastosował np. 291UV... a nie silikon.W jego przypadku (KIKI) silikonu nie dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę oglądać przyczepkę.

Ciekawe bo długość 475 a waga do 1000kg. Pusta podobno 750.

Rocznik 94.

 

Wypatrzyłem dwe sprawy :

 

Co to za rura nad kuchenką? Czegoś tam brakuje? 05c5b7f52b644203d75fcbb90aea399a.jpg&key=9c7dca51b5578f84a8568e1df47a59360e7c7ec139295ec03a9f013ccdbf99bf

 

 

 

Takie sidła, ale tutaj myślę że damy radę sami poprawić:

712f2825f7bce004f98c1eaeac18f2f7.jpg&key=4bd86995530c2cdd0b95355bc64cec541e15db0c94b20e5ebfa45f685fc1d59d

 

I jeszcze kilka fotek:

5724a97fc59ad5080fc00259c62929b6.jpg&key=aa069be5278b3b630e4626b8663fe72d9adfde5e5302a53660b1d4a86168f8936b65583fc3d8b29bd21e82198ee1c2ac.jpg&key=7d05b5e9ca94c8dc42977bad714a7a438ec00150376bea3a8b3b6a089b709c8e528b68ec9fe3e46d47c8cb8e750696be.jpg&key=1cb23b7ecf4fcc81e11da685cb1e7c72a1a77967268febb9bfdc7304a993d578fa62e3b0851ad7fdc27d0a8cc188ae94.jpg&key=c5bd17622d33531e7ee11aae1058ad8b82c4633657b96fb110e8c612b15ab17b

 

 

Na tych fotkach niewiele widać, ale nic szczególnego nie zobaczyłem. Rysa na lewym boku i mała wgniotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bob Duży napisał:

 

 

46 minut temu, Bob Duży napisał:

sam sobie zaprzeczasz..to albo puszcza szybko wodę i łatwo schodzi albo nie przepuszcza wody i ciężko schodzi... Ten myk akurat to nic nadzwyczajnego jeżeli ktoś zastosował np. 291UV... a nie silikon.W jego przypadku (KIKI) silikonu nie dali.

W przypadku Kiki, na filmie, wykonawca sam mówi, że stosuje sylikon. 

Do uszczelnień jest uszczelniacz (butylowy w karawaningu) i pierwsze słyszę aby ktoś stosował inny środek z powodzeniem. 

Sylikon jest upierdliwy w usuwaniu/czyszczeniu ale nie tworzy trwałe elastycznej powłoki jak butyl. Dlatego butyl jest lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, filipert napisał:

 

W przypadku Kiki, na filmie, wykonawca sam mówi, że stosuje sylikon. 

Do uszczelnień jest uszczelniacz (butylowy w karawaningu) i pierwsze słyszę aby ktoś stosował inny środek z powodzeniem. 

Sylikon jest upierdliwy w usuwaniu/czyszczeniu ale nie tworzy trwałe elastycznej powłoki jak butyl. Dlatego butyl jest lepszy. 

Pokaż czarny silikon:) SYLIKON co to? SILIKON tak.. ale nie u Kikiego.... Też mam zrobione tak i jak jest to zrobione odpowiednimi środkami uważam że jest poprawnie. Buty butylem ale jakby w fabryce stosowali klej to byś mówił że butyl jest zły bo klej do tego służy. Takie to jest troche dziwne....Sam stosowałem u siebie świeże uszczelnienie butylowe a dodatkowo zabezpieczyłem to UV 291 i szczelność jest na wieki wieków... ALE SYLIKON to zostaw do łazienki:) Tam jest jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki i dziewczyny pomocy.

Mogę to kupić za 2800 EUR.

Co myślicie?

 

Knaus Eifelland 1994,

 

https://mega.nz/folder/sT4CmAyS#62YKmD0E_OJ6q08OS-ahFw

 

Opony 10letnie, stoi za granicą. Zapewne bez przeglądu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, beniamin82 napisał:

Chłopaki i dziewczyny pomocy.

Mogę to kupić za 2800 EUR.

Co myślicie?

 

Knaus Eifelland 1994,

 

https://mega.nz/folder/sT4CmAyS#62YKmD0E_OJ6q08OS-ahFw

 

Opony 10letnie, stoi za granicą. Zapewne bez przeglądu.

 

 

 

Po boju udało się otworzyć... 2800 to ponad 11tys pewnie dojdzie akcyza? jedź zobacz ale szału nie ma żadna okazja..Podłoga zgnita...eh co Ty szukasz... Jak chcesz zdrowej przyjedź nie wiele drożej jak ta z Germanii a sucha i sprawna...

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, beniamin82 napisał:

Nie ma akcyzy na przyczepki.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

To i tak nie wiele zmienia jak to co wyslales to szrot..Ale to moje zdanie chociaż fachowcem być nie trzeba aby to stwierdzić:) 2800 to niemca chyba nikt nie kocha.Przyjedź i zabieraj moją chociaż zdrowa i sucha:)

 

Mam nadzieje że Ty żartujesz z tą przyczepką?? Zdjęcia to porażka, już nie wspomne o nagraniach. Nie wiem kto kręcił ten film ale załadowało mi się oglądanie narożników. Nawet ich nie pomacał nagrywający. 

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomacał, mówi że lekko miękkie.

Dlatego też pewne kompromisy możemy pójść. Ja pracuje w firmie w laminatach stąd trochę możemy poprawić sami.


Wiesz my mamy 15000, jesteśmy raczej z tych biedniejszych i kupujemy na spółkę z rodzicami i moja siostra.
Każdy daje 5000.

Takie realia.

Potrzebujemy 4 osobowa do 1200kg.
Z kibelkiem i brodziekiem.


Mam ciocie w Niemczech, w okolicach krefeld, stąd pogranicze holenderskie jest w zasięgu :-).

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beniamin82 napisał:

Pomacał, mówi że lekko miękkie.

Dlatego też pewne kompromisy możemy pójść. Ja pracuje w firmie w laminatach stąd trochę możemy poprawić sami.


Wiesz my mamy 15000, jesteśmy raczej z tych biedniejszych i kupujemy na spółkę z rodzicami i moja siostra.
Każdy daje 5000.

Takie realia.

Potrzebujemy 4 osobowa do 1200kg.
Z kibelkiem i brodziekiem.


Mam ciocie w Niemczech, w okolicach krefeld, stąd pogranicze holenderskie jest w zasięgu :-).

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

To kupcie... włożycie 10tys albo po miesiącu wystawicie bo dojrzejesz do tego co tam jest i czy warto było:) Ta przyczepa to szrot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beniamin82 napisał:

stąd trochę możemy poprawić sami.

A co jak się okaże że to nie jest do poprawia a do remontu lub odbudowy? Często zakres roboty wychodzi dopiero po otwarciu ściany

3 minuty temu, beniamin82 napisał:

jesteśmy raczej z tych biedniejszych

Nie siedzę nikomu w kieszeni, napiszę o sobie, jestem za biedny żeby kupować lipę 

3 minuty temu, beniamin82 napisał:

mamy 15000

To nie jest masakrycznie mała kwota, można coś suchego kupić. Cierpliwości, nie sraczkujcie się

 

Edytka:

teraz dobrałem się do zdjęć. Potwierdzam co napisał Bob, szrot 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, beniamin82 napisał:

Wiesz my mamy 15000, jesteśmy raczej z tych biedniejszych

Moja poszła w podobnych pieniądzach po sporym remoncie i była suchuteńka z nowym uszczelnieniem, tak, że nowy właściciel przez najbliższe lata musi się martwić tylko o przeglądy. 

Ale to był rocznik 89.

Czasem warto coś odpuścić ale na końcu odpuść suche i twarde ściany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim

Jako że też złapałem bakcyla i jestem na etapie poszukiwania zainteresowała mnie przyczepa na taka :

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-400-de-luxe-easy-hobby-400-de-luxe-easy-mover-przedsionek-markiza-ID6DiuAU.html#66eee40c6e

z opisu zdjęć co sądzicie o niej .

Wstępnie rozmawiałem ze sprzedającym niby w rozmowie wszystko dobrze przedstawiał w sobotę jadę ją oglądać ponieważ umówiełem się z nim że do przyjazdu mojego nie będzie sprzedawać.

Może ktoś jest z Zielonej Góry lub okolic i mógłby przed sobotą podjechać i swoim fachowym okiem spojrzeć. (odwdzięczę się za poświęcony czas)

Bo mi nie uśmiecha się przewalić 450 km żeby się rozczarować rzeczywistością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.