Skocz do zawartości

100 km/h


koszak

Rekomendowane odpowiedzi

@niebieski ... podbij sobie posty ;) 

 

@jacekzoo - ja właśnie też pierwsze słyszę ale w polskim dowodzie, polski wydział komunikacji wbił taką adnotację stąd moje pytanie czy ktoś wie po co ? dlaczego?

 

Wiem, że autobusy w PL mogą mieć rozszerzony przegląd i wówczas pomimo przepisów taki autobus może jeździć 100km/h 

 

 

Więc w temacie, ktoś coś wie? Na jakiej podstawie i po co wydział komunikacji wbił taką adnotację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@niebieski ... podbij sobie posty ;)

 

@jacekzoo - ja właśnie też pierwsze słyszę ale w polskim dowodzie, polski wydział komunikacji wbił taką adnotację stąd moje pytanie czy ktoś wie po co ? dlaczego?

 

Wiem, że autobusy w PL mogą mieć rozszerzony przegląd i wówczas pomimo przepisów taki autobus może jeździć 100km/h 

 

 

Więc w temacie, ktoś coś wie? Na jakiej podstawie i po co wydział komunikacji wbił taką adnotację?

 

wydaje mi się że po to że jeśli byś chciał użytkować taką przyczepę np w Niemczech i uzyskać na ich stacji badanie i nakleję , przejrzałem pobieżnie przepisy o ruchu drogowym i nie znalazłem żadnej adnotacji że w Polsce możesz ciągać przyczepkę z prędkością 100km/h .

 

artykuł z przed kilku lat ale chyba się nic nie zmieniło :

 

 

Należy pamiętać, że dokumentu potwierdzającego możliwość poruszania się przyczepy z prędkością 100 km/h nie uzyskamy na polskiej stacji kontroli pojazdów w ramach urzędowych badań technicznych pojazdów, jak to jest w przypadku autobusów. Dokument taki można uzyskać na stacji kontroli pojazdów w Niemczech. W efekcie otrzymujemy dwa dokumenty: potwierdzenie i poświadczenie, które należy wozić ze sobą oraz nalepkę do umieszczenia z tyłu przyczepy. W Polsce należy pytać o to przedstawicieli niemieckich firm związanych z kontrolą techniczna pojazdów. Taki dokument jest wydawany bezterminowo. W związku z tym, że w dokumentach są zawarte informacje o numerze rejestracyjnym przyczepy oraz właścicielu, w przypadku zmiany któregokolwiek dokument traci ważność. sm-23-11-2010-001.jpgZresztą jakakolwiek zmiana w przyczepie lub dowodzie rejestracyjnym pojazdu powoduje niezgodność z dokumentami niemieckimi. Na koniec wydaje mi się, że ważną informacją jest również fakt, że wiodący polscy producenci przyczepek już dawno wprowadzili na rynek przyczepy spełniające wymogi na 100 km/h i wiele takich pojazdów jeździ po niemieckich drogach. U producentów również możemy znaleźć informację na ten temat.

 

http://motofocus.pl/informacje/nowosci/6734/przyczepy-do-100-kmh

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że po to że jeśli byś chciał użytkować taką przyczepę np w Niemczech i uzyskać na ich stacji badanie i nakleję , 

Taka adnotacja na nic Ci się nie zda bo żeby dostać 100tke na Niemcy i Austrię trzeba przejść przegląd w stacji Dekra i do tego potrzebne są papiery homologacyjne a adnotacja w DR raczej nikogo nie będzie obchodzić. Jakieś 6-7 lat temu próbowałem coś takiego dla cepki zrobić i ogólnie w PL do załatwienia tylko trzeba mieć w/w papierki (te Hobby za free mi przysłało po nr VIN) i zapłacić za przegląd w Dekrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd może sobie wpisać co tam chce. I tak nadrzędne są przepisy ruchu drogowego, a te w żadnym wypadku nie zezwalają na podróżowanie z przyczepą powyżej 80km/h. Więc wpis nie ma żadnej mocy prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyczepa była wcześniej zarejestrowana w Niemczech i miała dopuszczenie do 100 km/h a masz kopie starego dowodu niemieckiego to pokazując go w Niemczech podczas kontroli drogowej razem z Polskim dowodem rejestracyjnym możesz 100 km/h się poruszać!!! :]  ( przykład - przyczepa kempingowa moich rodziców lub córki ). Poruszanie się z przyczepą 100 km/h bez takiego dopuszczenia po niemieckich drogach kosztuje :miga: 95 € plus 1 pkt. Za naklejkę widniejącą na przyczepie 100 km/h bez dopuszczenia takiej przyczepy :miga: 40€. Przechodziłem kiedyś ten dylemat.

 

Nie przykładałbym uwagi do tego co niektóre WK wpisują do dowodu rejestracyjnego. To dobry temat na prace magisterską o Absurdach Najjaśniejszej Rzeczypospolitej :] . Z drugiej strony my jako obywatele sami kombinujemy z tymi wpisami do dowodów rejestracyjnych co czasem prowadzi do absurdalnych wpisów.i w efekcie końcowym zmiany przeznaczenia tego czy innego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to już jest kwestia przepisów wewn. każdego państwa, w PL nie przewidziano dla przyczep takiej furtki, co w zasadzie zamyka temat. Jeżeli taki wpis znalazł się w DR, jest on na terytorium Polski błędny, i tak na dobrą sprawę - skutku wywrzeć nie może. Ani nie zezwala, ani nie rozgrzesza. Można byłoby się zastanawiać nad zarejestrowaną w DE przyczepą, z dopuszczeniem na 100, czy w Polsce mogłaby się też poruszać z taką prędkością, ale również nie, co do wyposażenia technicznego niemieckiego posiadacza obowiązują przepisy niemieckie w pierwszej kolejności, ale co do zasad ruchu (w tym dopuszczalnych prędkości) przepisy polskie (kraju, w którym pojazd się porusza), czyli Vmax polskie dla pojazdu z przyczepą. W WK czasami błędnie rozumiana jest zasada honorowania wpisów w DR, i ich przenoszenie z dok. zagranicznych (w obie strony - czasem na korzyść, czasem na niekorzyść), ale nie może to doprowadzić do takiego skutku, że ograniczałoby zastosowanie przepisów polskiej ustawy Prawo o ruchu drogowym. Czyli nadal wpis taki miałby skutek tylko w DE, ew. w Austrii, i to pod warunkiem dopełnienia tamtejszych wymogów, nie samej adnotacji w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to kraj absurdów...

 

Zatrzymała mnie w zeszłym roku policja w Wałbrzychu - jechałem 92km/h w terenie zabudowanym z przyczepą - zestaw ponad 3,5T, dostałem mandat za przekroczenie prędkości o 22km/h... 4pkt i 300 

 

Przyjąłem go uradowany, z pocałowaniem prawie reki policjanta i niezwłocznie odjechałem...

 

taka sytuacja...

 

post-11643-0-10879200-1491459620_thumb.jpg

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak B-33, określający dopuszczalną prędkość większą niż 60 km/h, umieszczony na obszarze zabudowanym, dotyczy samochodu osobowego, motocykla i samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem:
1) pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne, o którym mowa w art. 20 ust. 5 ustawy,
2) pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia kierującego, o którym mowa w art. 20 ust. 6 pkt 2 ustawy,
3) pojazdu holującego pojazd silnikowy, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 1 ustawy,
4) motocykla, którym przewozi się dziecko w wieku do lat 7, o którym mowa w art. 20 ust. 6 pkt 3 ustawy,
5) samochodu ciężarowego przewożącego osoby poza kabiną kierowcy, o którym mowa w art. 63 ust. 2 pkt 4 ustawy.

 

Jadąc z przyczepą jest się zestawem pojazdów .... także na całym obszarze zabudowanym, pomimo podwyższenia prędkości obowiązuje 50 km/h ..... mało kto o tym pamięta, "niedouczona" Policja widać też ;-)

 

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.