Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, Suzu4x4 said:

Wiem jak działa hybryda i gdzie się nie nadaje a gdzie się sprawdzi B)

po prostu  w głowie miałem  info z poprzedniego auta  że ma zasięg w trybie elektrycznym do 50 km , tyle że to była hybryda plug-In i o tym zapomniałem ;) 

 

Outlander ? :) sam polowalem ale naped elektryczny na tylna oś mnie odrzucil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielpoz napisał:

Jak tak czytam o tym braku prądu to utwierdza się że nie wszyscy wiedzą na jakiej zasadzie działa hubryda?

to nie elektryk czy pług in h ?

Wreszcie ktoś to napisał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dudek_t napisał:

Wreszcie ktoś to napisał

Tylko wg. założeń zużycie paliwa powinno być znacząco niższe od tradycyjnego napędu. A tu jakoś tego nie widzę. To samo dotyczy zresztą downsizingu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest znacząco niższe jeśli układ działa w warunkach do jakich został wymyślony. Jazda autostradą nie jest dla hybryd. Zwyczajnie wtedy pracuje tylko silnik benzynowy, w przypadku RAV 4 - 2.5 litra który napędza auto o aerodynamice kiosku. Musi spalić. 

W mieście za to jest zupełnie inaczej. Tyle że hybrydą ( nie plug-in) nie jeździmy w trybie EV. W zeszłym tygodniu jeździłem Camry. 140km po mieście (bez dużych korków a w nich hybrydy palą najmniej) i średnie spalania 5.2l/100km. Silnik 2.5, sumaryczna moc 218 koni i 5 metrów długości budy. Jak to nie jest niskie zużycie paliwa to co nim jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dudek_t napisał:

Jazda autostradą nie jest dla hybryd

trochę mnie osłabiłeś :D 

 

58 minut temu, dudek_t napisał:

Jak to nie jest niskie zużycie paliwa to co nim jest

Średnia z całego cyklu miasto/trasa. Już mamy elektryki, które też nie są na autostrady bo nigdzie nie dojadą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumerang, dlaczego osłabiłem? Jak ktoś kupuje hybrydę z myślą o jeździe autostradowej to zwyczajnie popełnia błąd. Podobnie jak Twoja Octavia która przy 140km/h ma 4500 obr/min. To nie są auta do długich dystansów z wysokimi prędkościami. Są do innych zastosowań. W trasie nadal nie ma nic lepszego niż diesel (osiągi, spalanie, zasięg).

Camry - przebieg w 100% po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia konstrukcji mojego silnika sięga czasów kiedy jeszcze nie było autostrad :)  Po za tym przy 140 pali mi 7,2 l/100km i po za tym, że od 130 zaczyna się trochę głośno to jest zupełnie przyjemnie. Przynajmniej do 150.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BUMERANG pewnie z przyczepą ? :P ... No mam kumpla co mi mówi ze jego 07 octavia 1.9tdi pali około 3.5l. Wiem ze to dupne 1.9tdi no ale bez przesady :P ...

Kurcze jakoś wole swojego 11 letniego CX-7 i 12l na setke (tempomat 130km/h), przynajmniej wiem jak jeżdżę i czuje ze jade a nie tocze sie z wiatrem. 

Najlepsze ludziska co raz im sie uda spalanie z górki zaliczyc rekordowo niskie i potem a bo moje tyle pali :P hyh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, do0h napisał:

Najlepsze ludziska co raz im sie uda spalanie z górki zaliczyc rekordowo niskie i potem a bo moje tyle pali :P hyh

Ile km przejechałeś taką Octavią ? Myślę, że mnóstwo skoro wiesz ile pali. Nigdzie nie napisałem, że z przyczepą, że załadowaną po dach i przez włoskie Alpy. Pali ile pali. Jak by paliła litr więcej też by było dobrze. Ale nie chce. Wyreguluj sobie zaciski, napompuj opony tez Ci będzie mało palić. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BUMERANG i kto tu musi "wyregulować zaciski" ? Wyluzuj, z dystanzem do życia podejdź, bedzie lżej, uwierz :) ... 

Zaciski wymienione, opony nowe zalozone i napompowane :) niestety troche sie te auta roznia :)

Octavią i innymi niemcami nie jeżdże, jakoś nie bawią mnie te auta ;)

Edytowane przez do0h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, BUMERANG napisał:

Historia konstrukcji mojego silnika sięga czasów kiedy jeszcze nie było autostrad :)  Po za tym przy 140 pali mi 7,2 l/100km i po za tym, że od 130 zaczyna się trochę głośno to jest zupełnie przyjemnie. Przynajmniej do 150.  

Przyznasz jednak że gdy kupowałeś to auto to były inne jednostki napędowe bardziej nadające się do jazd autostradowych? Dokładnie tak samo jest teraz z hybrydami.

PS. Albo IIFL pali 2 litry więcej na 100km/h albo nie mam pojęcia jak możesz mieć 7,2 przy 140km/h (nawet licznikowych). Przejechałem swoją Skodą 195000km i w życiu nie miałem tak niskiego spalania na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dudek_t napisał:

Przyznasz jednak że gdy kupowałeś to auto to były inne jednostki napędowe bardziej nadające się do jazd autostradowych? Dokładnie tak samo jest teraz z hybrydami.

PS. Albo IIFL pali 2 litry więcej na 100km/h albo nie mam pojęcia jak możesz mieć 7,2 przy 140km/h (nawet licznikowych). Przejechałem swoją Skodą 195000km i w życiu nie miałem tak niskiego spalania na autostradzie.

Tomek, to może być możliwe. Ja spokojnie przy 140 mieściłem się Smaxem poniżej 8l ropy a jaki to kiosk. Jest to do zrobienia, byle nie przyśpieszać gwałotwnie. Przy 200kmh na stałe brał 10l - but w podłogę przez godzinkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, te skody mają ultra krótką skrzynię. 5 biegową. Przy 140km/h jest 4500-4600obr/min. Jeździłem taką Skodą (tyle że w innej budzie) i przejechałem po autostradach pewnie z 50000km (to była męczarnia ze wzgledu na ogromny poziom hałasu) i nigdy ale to nigdy nie zbliżyłem się do takiego spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2019 o 10:49, bw81 napisał:

Hej,

Z tego co mi wiadomo nie występuje dojazdówka do Durango. Koło zapasowe ma 18" więc już 2" mniej niż koło na samochodzie.

Rozmiar opon dla wersji R/T lub Citadel: 265/50/20

Ja zrezygnowałem z wożenia zapasu na rzecz zestawu naprawczego z Moparu.

https://store.mopar.com/accessories/2018-dodge-durango-exterior_accessories-inflator_kits/emergency_kit_for_tire_repair_82214295.html

 

 

Bardzo dużo mi pomogłeś, ale niezmiennie się edukuję 

https://allegro.pl/oferta/kolo-dojazdowe-zapasowe-durango-2015r-175-90-18-775732999

oczywiście występuje dojazdówka i odpwiada idalenie wymiarowi 265/50/20

https://tiresize.com/calculator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.