Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki wielkie za podpowiedzi jutro będę testował dam znać jakie wyniki

Ok dzięki za podpowiedzi jutro będę testował i dam znać jak to u mnie wyszło. Mam jeszcze pytanie jakie masz rozmiar opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam 205/55/16 a zimowki takie jak Ty i widzę różnice przynajmniej jednego litra jak przekładam z zimowych na letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai ix35, Kia Sportage z podstawową benzyną 135KM, nadaje się ten silnik do przyczepy ? Ciągnął ktoś ? Będzie gorzej niż przy moim 115konnym dieslu w i30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o 1,6 cvvt - miałem ten silnik w Soulu. Do jazdy solo jeszcze ujdzie ale do przyczepy zdecydowanie odradzam. Sprzedałem auto, które miałem od nowości właśnie ze względu na za słaby silnik do ciągnięcia przyczepy dmc 1050kg. Będzie zdecydowanie gorzej niż w Twoim 115km dieslu. Popatrz na moment obrotowy a nie kucyki. Teraz mam dci 150km/320nm i jazda jest nieporównywalnie lepsza niż taką benzyną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o 1,6 cvvt - miałem ten silnik w Soulu. Do jazdy solo jeszcze ujdzie ale do przyczepy zdecydowanie odradzam. Sprzedałem auto, które miałem od nowości właśnie ze względu na za słaby silnik do ciągnięcia przyczepy dmc 1050kg. Będzie zdecydowanie gorzej niż w Twoim 115km dieslu. Popatrz na moment obrotowy a nie kucyki. Teraz mam dci 150km/320nm i jazda jest nieporównywalnie lepsza niż taką benzyną.

Tak myślałem :( tylko z jakimkolwiek dieslem robi się z tego auta 100 tyś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem :( tylko z jakimkolwiek dieslem robi się z tego auta 100 tyś :(

 

Znam ten ból, też chciałem "znowu nowy" ale były ważniejsze sprawy jak blaszak. Celowałem w kie carens w dieslu, wycenili mi tyo cudo na 90tyś  i kupiłem używkę z tzw. "pewnych rąk" . Jak na razie tfu tfu jestem b. zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból, też chciałem "znowu nowy" ale były ważniejsze sprawy jak blaszak. Celowałem w kie carens w dieslu, wycenili mi tyo cudo na 90tyś i kupiłem używkę z tzw. "pewnych rąk" . Jak na razie tfu tfu jestem b. zadowolony.

Nie znam "pewnych rąk" :( nie lubię mechaników, z hyundaiem mam spokój już 7 sezon, chciałbym to powtórzyć ale ceny zabijają ... No i fajnie gdyby to znów był crdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai ix35, Kia Sportage z podstawową benzyną 135KM, nadaje się ten silnik do przyczepy ? Ciągnął ktoś ? Będzie gorzej niż przy moim 115konnym dieslu w i30 ?

Hej. Mam ten silnik w kii ceed- ciagnalem przyczepe 1400 dmc i daje radę. Mam też kie sportage w 2.0 crdi i ten jest lepszy. W razie co pisz - odpowiem na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam ten silnik w kii ceed- ciagnalem przyczepe 1400 dmc i daje radę. Mam też kie sportage w 2.0 crdi i ten jest lepszy. W razie co pisz - odpowiem na pytania.

Ceed jest sporo lżejszy więc pewnie da radę, ale chcę zmienić na samochód z większym prześwitem. Wkurza mnie szorowanie progów i krawężników, i30 ma wyjątkowo mały prześwit, choć pewnie to już znudzenie 7 sezonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt jest lżejszy - dlatego Ceed gorzej się prowadzi. Sportage ma większy prześwit ale jakoś nie czuję aby mi to bylo potrzebne w przeciwienstwie do napedu awd.

Ale te 135 km dają radę tylko trzeba kręcić wyżej i biegi częściej redukować. Wyprzedzanie spokojnie daje radę z tym silnikiem nawet pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po pierwsze silnik cvvt nie ma 135 km , taką moc ma silnik gdi  na bezposrednim wtrysku .Kia sportage gdi 135km moze ciągnąć przyczepę max dmc 1200kg . Ja holuje budkę dmc 1000kg  i powiem tak ;na płaskim idzie super ,ale góry chorwackie już trzeba biegami powachlować .Jednostka wolnossąca czyli lubi wysokie obroty.Ale w tamtym roku ZIvogosce w Chorwacji odwiedziłem,a w tym roku mam nadzieje odwiedzić Orebic.Podsumowując  jedzie się całkiem niezle choć dupy nie urywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas decyzja już zapadła. Jeep zostaje z nami jako koń pociągowy, a Octavia będzie zmieniona na Chryslera Pacificę 3.5 V6 lub 4.0 V6. Wygodny dla 6-ciu osób, do jazdy codziennej jak znalazł, a z przyczepą też bardzo ładnie sobie poradzi. Na haku 1600, masa własna ponad 2t, 250KM, 370Nm, napęd na 4 koła.

No, chyba że ktoś mnie skutecznie zniechęci??? Ciągnął ktoś budkę takim? Zaznaczam, że ma to być auto przede wszystkim do użytku codziennego, a pod przyczepę okazjonalnie, gdyby zaistniała potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas decyzja już zapadła. Jeep zostaje z nami jako koń pociągowy, a Octavia będzie zmieniona na Chryslera Pacificę 3.5 V6 lub 4.0 V6. Wygodny dla 6-ciu osób, do jazdy codziennej jak znalazł, a z przyczepą też bardzo ładnie sobie poradzi. Na haku 1600, masa własna ponad 2t, 250KM, 370Nm, napęd na 4 koła.

No, chyba że ktoś mnie skutecznie zniechęci??? Ciągnął ktoś budkę takim? Zaznaczam, że ma to być auto przede wszystkim do użytku codziennego, a pod przyczepę okazjonalnie, gdyby zaistniała potrzeba.

Wszystkie Chryslery Pacifica sprowadzane są s USA także przed zakupem sprawdź dokładnie jego pochodzenie i stan w jakim dotarł na nasz kontynent. Samochodzik super, jak dokonasz zakupu pochwal się. A tu może jeszcze aktualne namiary na gościa który sprawdza autka sprowadzane z USA (z forum) "A i koniecznie przed kupnem nr. vin dzwoń do chryslera sprawdzić czy auto ma nałożone restrykcje jeżeli ma to lipa ,a tu masz nr.gg 4933450 do gościa który po vinie i opłacie 19zł sprawdzi ci historie pojazdu w usa (carfax i autocheck)wyśle na emaila po angielsku i po polsku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.