Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, maarec napisał:

A odnośnie kodiaqa - jeżeli mam zapłacić za niego 30.000zł więcej niż VW tiguan allspace do produkcji (2019r), który już będzie bardziej dopracowany i będzie miał więcej dodatków... to sami sobie odpowiedzcie co zrobię. 

Póki co nie ma nowej homologacji na Tiguana Allspace 240KM wiec go nie ma :) No ale pojawi sie pewnie, tak samo jak TSI 230KM. Generalnie Kodiaq jest tanszy od allspace ale wychodzi to dopiero po zrównaniu wyposażenia, generalnie sprytnie to marketingowcy wszystko zrobili, tak 1:1 nie da sie porównać wersji.

23 minuty temu, maarec napisał:

Ponoć samochód prowadzi się bardzo dobrze i spokojnie można powiedzieć, że jest o półkę wyżej od wersji sportline. Niektórzy wręcz twierdzą, że to zupełnie inny sam

Nie wiem czy w ogóle Kodiaq RS ma coś zmienione w zawieszeniu, hamulcach, nie widziałem nigdzie takiego info, ma DCC w standardzie, może jakaś dodatkowa opcja twardości w DCC? ale chyba nie. Moze twardsze amortyzatory? Grubsze stabilizatory? Wielkich zmian na pewno nie zrobili w zawieszeniu, tak myślę. Więc coś takiego najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

przy aucie za 235 tyś w skali 5 lat to będzie pewnie pod 30- 50.000zł w zależności od przebiegu przy aucie za 600.000zł będzie bliżej 100K :)

 

 

Ja zrozumiałem to tak-jeśli auto kosztuje 150tys brutto to rozliczamy na starych zasadach a jeśli np 151tyś to tylko te 1000zl po nowemu.

Zbyt optymistycznie? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielpoz napisał:

Ja zrozumiałem to tak-jeśli auto kosztuje 150tys brutto to rozliczamy na starych zasadach a jeśli np 151tyś to tylko te 1000zl po nowemu.

Zbyt optymistycznie? ?

mniej więcej tak jest. Tyle, że od tych 150 brutto przy użytku mieszanym odlicza się połowę kosztów (chyba) a jak masz auto za 300.0000zł to realnie odliczasz ćwierć całkowitych kosztów. (tak to rozumiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, golob napisał:

Nie mam pojęcia czy na jazdy mają, trzeba by ich pytać. Cena duża bo dołożyli do niego chyba wszystko co tylko możliwe z listy opcji.

nie znam konfiguratora Kodiaka RS i nie wiem czy wszystkie opcje są dostępne ale tak na szybko patrząc to nie ma :

- panoramy

- podgrzewanych tylnych siedzeń

- podgrzewanej kierownicy

- elektrycznie regulowanych foteli przednich

wiec jak na auto za niemalże 250 k to bez szału

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Suzu4x4 napisał:

nie znam konfiguratora Kodiaka RS i nie wiem czy wszystkie opcje są dostępne ale tak na szybko patrząc to nie ma :

- panoramy

- podgrzewanych tylnych siedzeń

- podgrzewanej kierownicy

- elektrycznie regulowanych foteli przednich

wiec jak na auto za niemalże 250 k to bez szału

 

nie dość, że bez szału to nawet bida. Przy haku brak panoramy jest zaletą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suzu4x4 Nie przyglądałem się dokładnie, rzuciłem okiem i wydawało się że ma większość, brakuje faktycznie kilku rzeczy, ale wiekszosc ma. I tak jak Marek mowi dobrze ze nie ma panoramy bo DMC przyczepy wtedy ograniczone jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

jednak brak siedzeń z pamięciami przy pełnym  "Kessy" gdzie każdy może sobie zaprogramować wszystkie ustawienia do kluczyka to już lipa w aucie za ponad 200k

Mam u siebie obecnie i w ogóle nie używam tego, a nie jeżdżę tylko ja :) ale faktycznie jak juz konfigurowali tak drogo to mogli wszystko dać, tylko to jest teoria nasza, praktyka jest taka że np. aby auto szybko dostać salon musiał zamówić wersje bez "czegoś tam", gdybam ale bardzo możliwe że tak było, bo inaczej nie byłby jeden z pierwszych w PL. Bo baza RS to ok 200tys, czyli dołozyli wyposazenia za 35tys i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno się okazało, że mogę być beta-testerem leasingowym Volvo XC40. Niestety, ale wygląda na to, że tylko samochód z silnikiem benzynowym T3 mieści się w DMC 2100. Co ciekawe, takiej informacji nijak nie można znaleźć na stronach Volvo, ani na polskiej ani na innych (w tym na szwedzkiej). Tylko w US podają DMC, jednak tam nie oferują diesel'i. Tak więc chcąc XC40 chyba musiałbym przejść na T3:

Benz-diesel.thumb.jpg.0cad4c13df3636ad7376b48c6928a30b.jpg

Patrząc na powyższe, musiałbym się zgodzić na downsizeingiem do 1,5, z czego wycisnęli 156 KM, czyli nawet więcej niż mam w obecnym diesel'u. Przyspieszenie do setki też chyba jest ciut lepsze. Niestety, niutonki są mniejsze - 265 Nm, jednak jak na benzynę nie jest źle. Dodatkowo są one dostępne od bardzo niskich obrotów, co jak na benzynę to bardzo dobry wynik. Dodatkowo spalanie według papieru jest o 2 litry większe niż w diesel'u, jednak rzeczywistość na pewno będzie gorsza. Aktualnie jeżdżąc D3 z budą mieszczę się w 9l/100km Przy tym benzyniaku myślę, że z 13l wciągnie bez zająknięcia. Dodatkowo, chyba bym musiał zrezygnować z ewentualnego wykupu tego samochodu, gdyż ten silniczek raczej długo nie pożyje.

Powiedzcie mi, co o tej wiertarce myślicie, czy to ma ogóle sens, skoro mogę wziąć V40 z D3 z lepszym wyposażeniem za niższą cenę? Fakt, że z V40 już się wycofują, przyjmują ostatnie zamówienia i powiew świeżości by się jakiś przydał. W opcji jest jeszcze BMW X1 Sdrive 18d 150KM, co wydaje się o wiele lepszym rozwiązaniem, bo diesel i sprawdzona buda. Tylko że według mnie to jak brać SUV'a to tylko z 4x4, a wtedy wychodzę poza DMC 2100.

Jak już pisałem wcześniej, ja jestem przeciwnikiem downsizeingu oraz wolę diesel'e, jednak widzę, że lepsza połówka by chciała potestować XC40 i sam już jestem głupi. 

Powiem Wam szczerze, że już mi się chce rzygać, jak widzę te katalogi, DMC, KM i Nm :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lbuster napisał:

Patrząc na powyższe, musiałbym się zgodzić na downsizeingiem do 1,5, z czego wycisnęli 156 KM, czyli nawet więcej niż mam w obecnym diesel'u. Przyspieszenie do setki też chyba jest ciut lepsze. Niestety, niutonki są mniejsze - 265 Nm, jednak jak na benzynę nie jest źle.

Obecnie to norma. Jakoś specjalnie też nie jest to wyżyłowany silnik.

Cytat

gdyż ten silniczek raczej długo nie pożyje.

Dlaczego? A współczesne diesle jakie mają moce i momenty z podobnych pojemności? Dokładnie tak samo.

Cytat

Powiedzcie mi, co o tej wiertarce myślicie, czy to ma ogóle sens, skoro mogę wziąć V40 z D3 z lepszym wyposażeniem za niższą cenę? Fakt, że z V40 już się wycofują, przyjmują ostatnie zamówienia i powiew świeżości by się jakiś przydał.

Ja bym w "stare" auto się nie pchał. 

Cytat

W opcji jest jeszcze BMW X1 Sdrive 18d 150KM, co wydaje się o wiele lepszym rozwiązaniem, bo diesel i sprawdzona buda. Tylko że według mnie to jak brać SUV'a to tylko z 4x4, a wtedy wychodzę poza DMC 2100.

Ale on jest malutki. 

Cytat

Jak już pisałem wcześniej, ja jestem przeciwnikiem downsizeingu oraz wolę diesel'e, jednak widzę, że lepsza połówka by chciała potestować XC40 i sam już jestem głupi. 

XC40 mi się w ogóle nie podoba. Wszystkie Volvo nowe zrobil ijakieś ładne, a XC40 taki paszczur dziwny. Na żywo prezentuje się nieciekawie, a jeszcze na tych balonowych oponach to już w ogóle. Ale to kwestia gustu. Dużo lepsze wrażenie robi XC60 i 90.

Cytat

Powiem Wam szczerze, że już mi się chce rzygać, jak widzę te katalogi, DMC, KM i Nm :zly:

Bo za dużo myślisz i kombinujesz jak koń pod górę :D Z Twoją przyczepą to nawet mój Renault byłby dla Ciebie zbyt ciężki. Sam się ograniczasz na siłę. Szukasz lekkiego auta do ciężkiej przyczepy. Bez sensu.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.