Skocz do zawartości

Fotoradary !!!


Tombr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kristofer!

 

Super filmiki. Mam nadzieję, że więcej takich pojawi się w necie. Decydenci niech nie czują się bezkarnie sądząc, że ich PoRD nie dotyczy. Może to jakieś rozwiązanie?

Słyszałem od znajomego TIR'owca, że w Rosji wielu kierowców jeździ z kamerami właśnie dlatego, by mogli dochodzić swoich praw w przypadku próby wrobienia ich przez pijaną, chciwą policję i im podobnych. Może by tak u nas na większą skalę? Dodać do tego media to i oni nie czuliby się bezkarnie.

Pozdrówka - M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Często również zdarza się, że służby wykorzystują zawiłość polskich przepisów i niedostateczną ich znajomość u kierowców. Jedną z ulubionych sztuczek straży gminnych jest wykorzystywanie nietypowego rozmieszczenia znaków. Jeśli wjeżdżamy do miejscowości, której nazwa zapisana jest na zielonej tablicy, pod którą znalazł się znak ograniczenia prędkości, to określony na nim limit obowiązuje aż do napotkania kolejnego zielonego znaku, oznaczającego koniec tej miejscowości. Jeśli nawet pomiędzy nimi znajdzie się znak oznaczający koniec terenu zabudowanego, nie oznacza to, że można przyspieszyć do 90 km/h. Wciąż obowiązuje limit określony znakiem, który minęliśmy wjeżdżając do tej miejscowości. Mało intuicyjne? Oczywiście! Ale wielu kierowców tego nie wie lub automatycznie reaguje przyspieszając, gdy tylko zobaczy znak "koniec terenu zabudowanego". Wystarczy w takim miejscu ustawić fotoradar, by być pewnym obfitych łowów.

 

Typowe podnoszenie bezpieczeństwa na drogach :czerwona:

I za jednym zamachem utrwalamy w obywatelach nieufność do wszelakich instytucji państwowych. Poczynając od zarządcy drogi odpowiedzialnego za prawidłową organizację ruchu i prawidłowe oznakowanie, kończąc na egzekwujących przepisy - notabene również mających w swoich obowiązkach nadzorowanie prawidłowości oznakowania. :czerwona::zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe podnoszenie bezpieczeństwa na drogach :czerwona:

I za jednym zamachem utrwalamy w obywatelach nieufność do wszelakich instytucji państwowych. Poczynając od zarządcy drogi odpowiedzialnego za prawidłową organizację ruchu i prawidłowe oznakowanie, kończąc na egzekwujących przepisy - notabene również mających w swoich obowiązkach nadzorowanie prawidłowości oznakowania. :czerwona::zlo:

 

spotkałeś gdześ takie oznakowanie ? bo dla mnie to bicie piany :skromny:

 

a co do aut ITD, już nie mają lamp pod tablicą, przez co trudniej ich namierzyć ... taki efekt wojny o "zgodność z przepisami" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad  - na pewno spotkałem się z ograniczeniem obowiązującym w całym terenie zabudowanym. Ale jak było z odwołaniem - nie wiem. Fotki na szczęście nie dostałem, więc nie zapamiętałem :]

Natomiast znając zapędy kosiarza Rostowskiego, to jestem skłonny przypuszczać rodzący się standard :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomnę miejsca. Ale zestaw ograniczenia prędkości na jednym słupku z obszarem administracyjnym - mam w pamięci. Inna kwestia, czy taki zestaw rzeczywiście należy tak interpretować, jak podano w opisie. O ile wiem do takiego zestawu ma być obowiązkowo właśnie obszar zabudowany,a  nie administracyjny. W tym drugim przypadku wspólny słupek zdaje się nic nie zmienia. Ale niestety - nie mam w tej chwili 100% pewności. Może ktoś, kto ma to na bieżąco zweryfikuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad  - na pewno spotkałem się z ograniczeniem obowiązującym w całym terenie zabudowanym. Ale jak było z odwołaniem - nie wiem. Fotki na szczęście nie dostałem, więc nie zapamiętałem :]

Natomiast znając zapędy kosiarza Rostowskiego, to jestem skłonny przypuszczać rodzący się standard :ee:

 

trzeba rozróżnić dwie sytuacje, znak D42 i E17, oba mogą występować z ograniczeniem prędkości (często podniesienie)

 

ale sytuacja jak z obrazka, mnie się nie trafiła

samochody-na-drodze2.1200.jpg

 

dla mnie to szukanie sensacji :skromny: a jeśli gdzieś takie coś występuje, to proponuje napisać do zarządcy że oznakowanie jest mało czytelne i wprowadza kierujących w błąd

 

a co gdyby pod tą zieloną była 70km/h ? wtedy też jest "polowanie" ?

czy już jest logicznie ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja przedstawiona wyżej nagminnie była wykorzystywana w Białym Borze.

Teraz jest inaczej, co skrzyżowanie postawili ograniczenie do 40 km/h, wcześniej była sytuacja przedstawiona wyżej.

http://www.4x4suzukisamurai.pl/forum/index.php?topic=358.0

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja przedstawiona wyżej nagminnie była wykorzystywana w Białym Borze.

Teraz jest inaczej, co skrzyżowanie postawili ograniczenie do 40 km/h, wcześniej była sytuacja przedstawiona wyżej.

http://www.4x4suzukisamurai.pl/forum/index.php?topic=358.0

 

 

jesteś pewien ?

bo autor tego posta znalazł to w: "Opis tej sytuacji znalazłem w jednej z gazet. A zamieściłem ją ku przestrodze"

 

sprawdziłem trzy wloty do Białego Boru i żadna nie ma takiego oznakowania

można samemu popatrzeć http://goo.gl/maps/T2SW4

 

od kiedy to zmienili bo fotki są z maja 2012 ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec lutego 2013 roku jechałem już sytuacja wyglądała inaczej, czyli ogr. do 40 co skrzyżowanie.

Ale w maju 2012 dostałem tam mandat za 56 km/h na ograniczeniu do 40 km/h.

Jaką stronę WWW mają przygotowaną do obsługi mandatów... możliwość płacenia kartami i przez usługi bankowe.
High-tech.
2011 rok to chyba 6-7 mln zł z mandatów. trzepali aż miło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale w maju 2012 dostałem tam mandat za 56 km/h na ograniczeniu do 40 km/h.

 

ja mam pamiątkę z powrotu z ustronia morskiego dokładnie 15.08.2010r też jechałem 56km/h

ładna fotka co ?  :]  o ile pamiętam 100 i 2 pkt.  :krzykacz:   :'(

post-7943-0-80267200-1366799171_thumb.jpg

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.