Skocz do zawartości

Fotoradary !!!


Tombr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszyscy doskonale wiemy, że to całe radarowanie ma tylko jeden cel wiadomo jaki. 

Nic dziwnego że na takie przeginanie pały, zaczęto się temu przyglądać od strony prawnej. 

.

Oczywiście muszę się tu określić, że nie piratuję i nie jestem przeciwko radarom, tylko przeciwko pułapkom i absurdalnym metodom do zarabiania pieniążków pod przykrywką bezpieczeństwa. 

post-2083-0-57416900-1361611260_thumb.jpg

 

albo

 

post-2083-0-06331300-1361611281_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego opieprz, naturalna postawa. Ja również  staram się nie przekraczać prędkości i jeździć zgodnie z przepisami. Nie zawsze to wychodzi ale staram się :] , więc te "karmniki dla sępów" mogą się mnożyć byle nie było to polowanie na czarownice, bo państwo powinno szanować obywateli, co nie zawsze mu, państwu, wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, na pewno  ameryki nie odkryłem i zaraz dostanę opieprz ale jeżeli ktoś jeździ zgodnie z przepisami :drive:

to fotoradarami nie powinien się przejmować, bez względu na ich ilość.

Pozdrawiam.

Jest jeden problem, nawet jak jedziemy zgodnie z przepisami to tak czy siak fotkę masz pstrykniętą  (w nowych skrzynkach z systemem bezprzewodowego przesyłu i viatolkach). I o to jest cały w....jący mnie system - a to ktoś inny budował podobno państwo policyjne (wtedy tak mówili obecni "włatcy ze wawki" kiedy nie byli przy korycie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pokonuję jakieś 5 tys km na miesiąc, autkiem osobowym, i przyznam jak wjeżdzam w teren zabudowany to puszczam nogę z gazu i tak dopiero za jakieś pewnie 100 czy 200 metrów auto zwalnia do tej 50- tki, i jak widzę końcem obszaru zabudowanego to już przyspieszam i pewnie na granicy ( przy przekreślonym znaku teren zabudowany ) jadę już szybciej, ale przerażające jest to że np ITD czy przenośny fotoradar stoi właśnie przy tabliczce teren zabudowany a nie przy przejściu dla pieszych, nie tam gdzie jest największe zagrożenie ale tam gdzie można Cię złapać. Ktoś powie że teren zabudowany to już od znaku trzeba jechać 50, zapewne ma rację ale gdzie ten fotoradar powinie stać ?. Czyż nie mówią,  że tam gdzie jest największe zagrożenie.

W w-wie na tasie toruńskiej postawili 3 fotoradary, znam tą droge od kilkunastu lat ( po stronie białołeki jeszcze łąki były a bociany żabek szukały ), przed remontem na tej trasy był 1 zawsze nieczynny a teraz są 3. Kto postawił te dwa ( są w kierunki mostu jadąc od Marek na tej nowej drodze wzdłóż głównej toruńskiej zaraz za MC Donalds i za Głębocką ), fotoradary miały stać w najniebezpieczniejszych miejscach a skąd wiadomo że te miejsca są tak niebezpieczne przecież tej drogi nie było  powstała po remoncie toruńskiej, i tak można mnożyc i mnożyć i co wychodzi mówią co innego a robią co innego.

 

Dodam jeszcze 2 słowa o ekrenach dzwiękochłonnych, co za dureń umieszcza je między jezdniami,  jak słuzby ratownicze mają dotrzeć do poszkodowanych, jest wypadek  jest korek, mają pędzić pod prąd bo z sąsiedniej jezdni nie można dotrzec bo zagrodzili ekranem.

głupota ludzka nie zna granic



proponuję fotkę od Wojtka WojtEwa przerobić na naklejkę i każdy przyklei na swoje auto taki protest kierowców a raczej prośba o rozsądek :)

Edytowane przez Marc_Mari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję fotkę od Wojtka WojtEwa przerobić na naklejkę i każdy przyklei na swoje auto taki protest kierowców a raczej prośba o rozsądek :)

 

Pomysł dobry, ale ... prawa autorskie :miga:

Do tego rysunku trzeba dodać jeszcze śmigłowce i drony :hmm:

 

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,ITD-namierzy-kierowcow-z-powietrza,wid,15231462,wiadomosc.html

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, ale ... prawa autorskie :miga:

Do tego rysunku trzeba dodać jeszcze śmigłowce i drony :hmm:

 

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,ITD-namierzy-kierowcow-z-powietrza,wid,15231462,wiadomosc.html

witam.czytałem ostatnio artykuł w MM wydanie Szczecińskie gdzie opisany jest przypadek kierowcy który stał przed FR na czerwonym świetle.Ruszył autem aby zrobić przejazd karetce jadącej na sygnale i wrypali mu mandat za przejazd na czerwonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.czytałem ostatnio artykuł w MM wydanie Szczecińskie gdzie opisany jest przypadek kierowcy który stał przed FR na czerwonym świetle.Ruszył autem aby zrobić przejazd karetce jadącej na sygnale i wrypali mu mandat za przejazd na czerwonym

W takim przypadku należy się odwołać od mandatu i powołać na stan wyższej konieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na zmiany raczej bym nie liczył. Pan rostowski i s-ka "wyciskaczy kasy" nie uduszą kury co znosi złote jajka. Mi osobiście podoba się akcja wyjdź na spacer i zaklej okienko :D 

 

A tak w ogóle to szkoda słów na ten temat - grochem o ścianę. Osobiście spodobał mi się pomysł Marc_Mari o zrobieniu naklejki :) - jestem za ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy przepis na to, jak wykręcić się z foto-radarowego mandatu:

http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,Inspektor-od-fotoradarow-radzi-jak-sie-wymigac-od-mandatu,wid,15379533,wiadomosc.html

Myślę, że komentarz jest zbyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, ale Żonka dzwoniła, że dziś przyszło pismo ze straży miejskiej w Bobolicach, że odwołują mandat karny na rzecz pouczenia pisemnego! Nie wiem jeszcze co , jak i dlaczego, bo w robocie jestem, ale w szoku jestem!



Rzecz jasna sprawa dotyczy mandatu za prędkość, na podstawie zdjęcia z fotoradaru (zdjęcie tyłu auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.