Skocz do zawartości

I Langoszowe Spotkanie Forumowiczów - Camping Machuzky, Czechy 01-05.05.2013


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Proszę o dopisanie mnie do listy chętnych 2+1(14lat) :blagac:

Z tym że my z racji tego iż w czwartek musimy iść do pracy :'(  to dojedziemy dzień później, jeżeli

się coś zmieni to oczywiście jedziemy z razem z Wami.

Pozdrawiam.

No prosze, może w końcu uda się znów spotkać   :piwo:

 

Czy trasa E462 od Cieszyna do Frydka jest płatna dla aut do 3,5t ??  orientuje sie ktoś może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, może w końcu uda się znów spotkać   :piwo:

 

Czy trasa E462 od Cieszyna do Frydka jest płatna dla aut do 3,5t ??  orientuje sie ktoś może

Jeżeli chodzi o ekspresówkę od Cieszyna do Frydka to TAK. Każde auto ma mieć wykupioną winietkę. Dlatego planujemy ominąć tą trasę tzw. starą drogą. To krótki odcinek więc nie powinno być problemów...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przez Czechy, z ciekawości trasy. Wracać możemy przez Słowację. Lub też przez Czechy, z przystankiem w Koprivnicach - Muzem Samochodów Tatra. Podobno jest strasznie wypasione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pojadę to oczywiście bez przyczepy ze względu na jej brak ;) ,jednak Viamichelin po zaznaczeniu pojazd z przyczepą kempingową oraz omijanie oplat wyznaczają trase przez Słowacje :hmm:  Kajtek obadaj sprawę czy nie ma tam problemu z dojazdem ,może Abjan był dziś i zda relacje.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, może w końcu uda się znów spotkać   :piwo:

Zdecydowanie tak :piwo:

 

Raczej przez Czechy, z ciekawości trasy. Wracać możemy przez Słowację. Lub też przez Czechy, z przystankiem w Koprivnicach - Muzem Samochodów Tatra. Podobno jest strasznie wypasione :)

W muzeum tatry byłem jest tam super :ok:  , zapodam kilka fotek jak będe w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zajadam pizze wygłodniały po przebytej drodze. Jechałem przez Czechy wbijając w navi omijanie płatnych dróg. Stara droga do Frydka biegnie równolegle do płatnej ekspresówki, ale jest dobra. Od Frydka na Frydland prawie dwupasem się zasuwa. Dalej skręcamy na Ostrawice. Wjeżdża się w górzysty teren, znaczy się węższa droga i przepiękne widoki, lecz podjazdy niezbyt strome, coś takiego jak w Korbielowie do granicy.

 

P1060562.JPG

 

Po drodze mija się bajeczne skiarea z darmowymi parkingami,na jednym z nich widzieliśmy kampera,

P1060563.JPG

 

i malowniczym zapleczem gastro.

 

P1060567.JPG

 

P1060568.JPG,

 

Droga przy Słowacji podobna do Przegibka i teraz sama góra śnieżna, poza tym czarny asfalt. Jadąc podziwialiśmy kochane domki, które można wynająć.

P1060569.JPG

 

Do Velkich Karlowic już zjazd na dół. Sam camping położony jest przy wjeździe do wioski po lewej stronie - jest tablica, ale jak wjechałem, to jej nie zauważyłem i dojechałem do ronda, na którym skrręciłem w lewo i koło starego kościółka dojechałem do parkingu przy wyciągu narciarskim. Tam spytalem się o Machuzki i oczywiście musiałem się wrócić około 3 km. I tak dojechaliśmy na miejsce.

 

P1060570.JPG

 

Camping jest przestronny.

 

P1060572.JPG

 

Na którym widać kilka przyczep

 

 

P1060571.JPG

 

Oczywiście były langocze i rodegast

 

P1060576.JPG

 

Rozmawiałem przy bufecie o naszym najeździe w maju, ale tam były tylko dziewczyny z obsługi i szefowa baru, więc o kosztach nie było rozmowy, a właścicielka pani Janeckowa była nieosiągalna. Będą czekać na nas.

 

P1060575.JPG

 

Wracałem przez Słowację

 

P1060577.JPG

 

Niestety droga gorsza, dziury, szaro i wolno (tereny zabudowane ). Pizza się skończyła wię i ja kończę relacje. Acha, było pytanie o wi-fi. Jest, ale było tak słabe, że nie było łączności z siecią, ale może to chwilowe.

Po drodze zaliczyliśmy jeszcze bunkry w Węgierskiej Górce. (można zamieścić w ZAGADCE)

 

P1060579.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.