Skocz do zawartości

Poszukuje holownika


comsio

Rekomendowane odpowiedzi

Commander, wkleiłem też link do rankingów europejskich. Dla mnie różnica nie jest wielka i nie jest przesadnie optymistyczna by Opel wyszedł na czele.

 

A co do nudności VW zgadzam się w pełni :ok: Choinka zapachowa na lusterku ma więcej polotu w swej formie ;) Ale nie można zarzucić im przyzwoitej jakości wykonania, przestronności, dobrego prowadzenia, jednej z największych palet silników... Ale żeby to było warte więcej, za co ludzie płacą??? Legenda trwałości pasków B3, B4 dawno minęła, za którą warto było dopłacić. Konkurenci nie oferują mniej. niestety ludzie łatwo ulegają stereotypom :niewiem:

 

Wg mnie teraźniejszym kryterium wyboru powinien być wygląd. Koszta eksploatacji w ogólnym rozrachunku na dłuższą metę i tak wychodzą podobnie u każdego producenta w autach tej samej klasy. W jednym aucie coś wymieniasz częściej a taniej, w innym na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Volvo 2,5 diesel jeszcze śmiga ale pozostale z serii 40,60,70 to maskra psuje się kompletnie wszystko. Już nie robią takich "demonów" jak kiedyś. Awarie usterek mogę wydrukować na dzień 30 marca 2013 z rejestru. Koszty utrzymania niemilosierne. A to boli, że za taką kasę powinno byc zawsze lepiej a nie odwrotnie. Typowe awarie to:

Górne mocowania, ograniczniki skretu, przeguby, tuleje na wahaczach przód, dwumasy, przewody podciśnieniowe, kalibracja szyb, czyjnik wstrząsowy wystarczy - wjechać w dużą dziurę, poduszki podsilnikowe, turbiny, przekładnie kierownicze, no i te kretyńskie odpowietrzenie skrzyni korbowej z "popi....." zatyczką która po wyskoczeniu skutkuje naprawą z około 3000 euro tutaj a w Polsce chyba teraz mają promocję w Niezależnych Serwisach Volvo za 6500 PLN. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmut, a nie wynika to z wyksploatowania? Zobacz jakie te auta mają przebiegi i ile ostatnio przekrętów ujawniono (np.taxi że szwecji sprzedawane z przelotem nieco ponad 200 tys, a na prawdę miało ponad 700).

Z jednym się zgodzę, że serwis tani nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmut, a nie wynika to z wyksploatowania? Zobacz jakie te auta mają przebiegi i ile ostatnio przekrętów ujawniono (np.taxi że szwecji sprzedawane z przelotem nieco ponad 200 tys, a na prawdę miało ponad 700).

Z jednym się zgodzę, że serwis tani nie jest.

Ja nie jestem krytykiem tej marki. Ja tak naprawdę uwielbiam te auta (kasa za naprawę :] ) ale boli mnie jakośc ich wykonania. Cena NIGDY nie odzwierciedlala produktu. Narobiłem sie tego tyle, że jak wsiąde do swojego "rumaka" to dziekuje mu, że mnie nie zawodzi. Volvo miało tylko jednego "demona" który jest prawdziwa perełką i ciągle poszukiwaną to model z silnikiem Lt-ka 2,5. Przyrzekłem sobie , że jak znajdę taka "używkę" w moim serwisie za możliwe finanse to kupie. Uwierz mi, że nie jest prawdą ich magiczne przebiegi (po za tym z Lt-kiem). Przynajmniej dla pewnej serii modeli. Sam wiesz, że silniki zapożyczane od Forda, Mitsubishi, Peugeota, Renault, VW oraz pierwsze serie z silnikiem BMW. Jedyne bardzo pozytywne rozwiązanie po za kwestia bezpieczeństwa to tylne zawieszenie. Mam i nie tylko ja bardzo dobre zdanie ale i inni tez. W modelach XC 60,70,90 też mamy cała serie poważnych usterek gdzie dalej nie pojedziesz.I to w najmniej spodziewanej chwili :miga: . 

 

Syn "targał" duże przyczepy ML270 i to autko uważam, za pozytywnego holownika. Troche jeździłem służbowa Octavią 1,9 130KM i też uważam , że jako holownik w miare na codzień się spisze. Honda z silnikiem 2,2 CDTI równiez solindy niezawodny koń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.