Skocz do zawartości

Zagadka


Spablo1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z czym ma kanapkę ten pan na pierwszym planie ?

 

post-6371-0-69706900-1481538351_thumb.jpg

 

 

A tak na poważnie to pytanie brzmi: Co to za domek ?

 

 

edit:  'Ciut'' trudne było - prawie trzydzieści godzin zeszło...  ;)  

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie napiszę wprost, znowu nie mam dostępu do domowego zasobu zdjęć, i nie mam z czego zadać swojej zagadki, byłby to faul.

 

Ale jeśli ujmę to tak, to może autor i uczestnicy zabawy się nie obrażą:

 

Całkiem niedaleko przepływa rzeka, która nie ma nawet kilometra. Mimo to, jest żeglowna na całej długości dla statków. Do kaplicy da się dotrzeć, ale nie do końca lądem, nie mostem, i nie promem, łódź jest zbędna (to coś, co prowadzi do kaplicy to coś sztucznego, ale z naturalnego materiału, i ma swoją własną nazwę). Sama zaś kaplica z fotki jest już czwartą w tym miejscu, z XIX w., ale poprzednie trzy były drewniane, coraz większe, a pierwsza została wzniesiona przez osiadłego tam pustelnika. Miejsce odwiedzone przez Papieża Jana Pawła II podczas jednej z pielgrzymek do Polski. Jakkolwiek nie próbować dojechać ze stolicy do miejscowości Ogrodniki, jadąc tylko głównymi drogami krajowymi, nie da się nie przejechać tuż obok, mając kaplicę i cały kompleks sakralny do którego należy, po prawej stronie, 500 m od drogi. Kiedyś była to osobna miejscowość, ale teraz to administracyjnie część innego miasta.

 

Wiem co to i gdzie, ale nawet w wujku Googlu dobrze zadane pytanie o obiekt o cechach widocznych na zdjęciu to góra pół minuty szukania i po robocie, ze zdjęciami, opisem itp. Wszyscy sportowo do tego podchodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem !

Ni to odpowiedź, ni to podpowiedź, a ile zagadek wplecione w to!

- rzeka to Klonownica,

- dojść można po grobli,

- pustelnik to Wincenty Murawski lub Morawski,

- kiedyś wioska, teraz tylko ulica z nazwą tej wioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco, gorąco, nie dziwota, po to podgrzewamy atmosferę, z daleka od doskonale znanych nam konkretów, dokładnie wiemy co i gdzie, ale celowo nie powiemy :) Jak się bawić to się bawić. Kto też już wie, i dołączy? Kto udowodni że na 100% wie, nie zdradzając przy tym rozwiązania i nie naprowadzając zanadto? I kto wreszcie rzuci "kawę na ławę"?

 

Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.