Skocz do zawartości

Zagadka


Spablo1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Brawo!!

 

Lipnica Murowana słynie z konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego na palmę wielkanocną, organizowanego od 1958 roku. Najwyższe palmy prezentowane w konkursie osiągały już ponad 30 metrów wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na wyspę.

Tak to jest wyspa !

Wyspa Duża ( Energetyk )

 

edit:

Zalew Soliński posiada 3, a czasem nawet 4 wyspy. Ta czwarta to mała wyspa okresowa, która pojawia się niedaleko korony zapory przy niskim stanie wody. Normalnie pogrążona jest w toni, na głębokości ok. 3 metrów. Największą z wysp jest Wyspa Duża, zwana Wyspą Energetyka, która znajduje się koło Polańczyka. Dostać można się na nią promem, choć bywa, że podczas niskich stanów wód można przejechać autem na wyspę po betonowych płytach. Wyspa ma 34 ha powierzchni. Jest tam wiele domków kempingowych, zaplecze sportowo-rekreacyjne, gastronomiczne, basen i wypożyczalnie sprzętu pływającego. 

Kursujący tu prom to statek śródlądowy typu prom linowy, wpisany do rejestru statków pod numerem 670210, o nazwie „Małgośka”, armatorem którego jest Zakład Elektrowni Wodnych Solina Myczkowce S.A. 
Dawniej owym promem dowodził „kulawy” Henio, człowiek legenda. Jego dziwactwa, kaprysy i duma znane były wszystkim bieszczadzkim turystom chcącym dostać się na wyspę. To od widzimisię Henia zależało, czy wjedziesz na prom czy nie, ile będziesz stać w kolejce i czy pusty prom wreszcie przejedzie na Twój brzeg. Najważniejszy dla Henia był „Regulamin przeprawy promowej”, do którego odsyłał każdego potencjalnego klienta. Interpretacja zasad regulaminu była jednak poddana zasadom: 
1. Kapitan Henio ma zawsze rację. 
2. O ile Henio racji nie ma patrz punkt 1.

Dzisiaj prom chodzi komercyjnie, jak w szwajcarskim zegarku, obsługuje go sympatyczny, młody człowiek. Mniej już adrenaliny podczas przeprawy… 

 

Źródło :      http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=7423 

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest opis tego miejsca i tego promu. Tyle, że jest to widok w kierunku "lądu stałego", ale nie czepiajmy się drobiazgów.

Jak widać w tym roku Pan Promowy jest na przymusowym bezrobociu z powodu bardzo niskiego stanu wody w Zalewie Solińskim.

 

ADRIAn pytaj !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Romas spodziewałem się promu dla wąskotorówek  :]

Ponoć na Żuławach takie były. Kiedyś.

 

 

Znalazłem przeprawę. Wiem, że nie byłoby punktu zaczepienia zatem zostawiłem pewną furtkę do odgadnięcia.

 

 

W jakiej miejscowości kursuje ten prom ?

 

 

post-6371-0-22431900-1450795882_thumb.jpg  post-6371-0-67420400-1450795895_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Romas spodziewałem się promu dla wąskotorówek  :]

Ponoć na Żuławach takie były. Kiedyś.

Był ! Jeden !

Pływał z Mikoszewa na drugą stronę przekopu Wisły, ale to prehistoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale zapierdzielacie :look: . Cały dzień w trasie, a tu 3 strony :look: i jeszcze odgadywać nie ma co :foch: .

A niedawno ktoś tu pisał że temat umiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.