Skocz do zawartości

Przyłączenie przyczepy do sieci 230 V - gniazda, wtyki, przejściówki, oznaczenia, wymagania.


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, twoja cena jest nieco wygórowana więc proponuję ci zakup tu : http://www.kable.phobos.net.pl/pl/p/H07RN-F-3x1%2C5mm2-450750V/7164?gclid=CMHr9-mFnrYCFUcV3god0EMABw  będzie taniej.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Cześć.

Skad osąd że wygórowana. Twój link generuje cenę 89 zł z vat za 25 metrów + przesyłka, a do tego jeszcze trzeba dokupić 2 końcówki (1 szt ok. 12-18 złotych w Casto). 

Promocja w Lidlu nie jest jednak taka zła o ile jest to ten kabel.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 417
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Halo, powiem z własnego doświadczenia: mam kabel 4x2,5 mm każda żyła w gumie i całość też w gumie i sam oprawiałem wtyczki. Wiem, że 4 żyły to dużo ale taki miałem. Mam go bardzo długo i używałem do różnych celów-spawarka. Ciorałem nim na różne sposoby i używam do karawaningu. Nie zamienię na inny (chyba że takich samych parametrów). Na kempingu śpię spokojnie nie martwiąc się, że ktoś go najedzie albo coś spłonie. Każdy kupuje pod własne potrzeby ale... wiele razy zdarzyło się na spotkaniach karawaning.pl, że do mojego kabelka podłączali się jeszcze inni. Mam ok 50m i to wcale nie jest dużo. Na wielu kempingach starczyłoby może i 10m ale na naszych spotkaniach bywa różnie a są też kempingi gdzie są np. 3 skrzynki. Warto przemyśleć wiele wariatów aczkolwiek ekonomia to bardzo silny bodziec :oslabiony:  dla wielu z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam jeszcze pytańko o gniazdka, czy na Węgrzech do podłączenia przewodu wymagane są takie same wtyczki jak w Polsce - czy trzeba jakąś przejściówkę, żeby podłączyć przyczepkę do sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Delikatnie odgrzeję temat...

 

Czy podczas zarabiania kabla lutowaliście/zakładaliscie metalowe tuleki na jego końcówki ?

Ja zawsze staram się  przewody zarabiać  cyną ("pobielać")

Jeśli zastosuje dodatkowo  tulejki to też  po zaciśnięciu przesączone cyną , a  na połączeniach wysoko obciążalnych , takich jak zasilanie movera , przetwornicy 12/230v , czy instalacja haka i paneli słonecznych to bezwzględnie.

druciane "miotły" czy skrętki na końcu przewodu to dla mnie fucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam pytanie. Już wiem, że przedłużacz z Biedronki IP20 to nie jest dobry pomysł. Kupilem dzisiaj przedłużacz w Juli 20m 3x1,5mm IP44, miałem już przedłużacz na bębnie 4 gniazda IP44 25m, ale okazało się, że tam jest przewód 3x1,00mm. Pytanie: czy mozna tak zostawić, czy to 1,00 jest za mało? Obciązenie standardowe: TV, lodówka, czajnik, oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Za mało! Sam to przerabiałem (oj skłamałem :hmm: temat długo trawiłem z Kristoferem) i 1,5 mm X 3 to absolutne minimum.

Kupiłem w hurtowni najlepszy kabel do karawaningu czyli H07 RN-F. Kabel w gumie a nie w żadnych plastikach. Nie stękam jak ktoś przez niego autem przejedzie. Jak się dobrze poszuka to w hurtowni można kupić po ok. 4,60 zł/m. UWAGA w Casto ok. 8 zeta/m.

Mam dwie wiązki po 25 m (razem ok.50m) i juz zdarzało mi się z tej długości korzystać jak trzeba było szukać cienia.

Wg mnie bęben zabiera niepotrzebnie miejsce i nawet jak nie trzeba to jest koniecznosć rozwijani całego kabla żeby się na nim nie grzał (cewka). Życie wyleczyło mnie z "dziadowania" jak musiałem kupowac coś 2 razy...


Acha IP 44 to kwestia wodoszczelności a nie jakości kabla. ten co proponujesz to raczej do namiotu (światło, mała lodóweczka turystyczna, laptop.)

A w przyczepie... lodówka, czajnik, grill, opiekacz, gofrownica itd.

 

Ale to tylko moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... napisze ci jak ja zrobiłem i mi się to sprawdza.

Przy przyczepie mam wtyczkę katową, taką z dodatkową boczna klapką i gniazdem. Dzieki niej podpinam do kabla różne urzadzenia nie obciążąjąc instalacji przyczepy. Kable mam dwa + - po 25 m. kazdy. Trzy łączenia to za dużo. To zawsze styki i sztukowania. Na łaczenie kup taką plastikową obudowę, tj. zabezpiecze przed przejechaniem i wodą. Długość 50 metrów kabla na prawdę wystarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commander, dziękuję Ci za pomoc. Właśnie kupiłem:

post-14545-0-14061800-1401874987_thumb.jpg

 

Ten 30 m, z Juli przedłużacz 20 metrów i mam do tego jeszcze przedłużacz 4 gniazdowy szeregowy 5 m IP44 3x1,5 mm2 którym bedę prowadził prad z gniazda kątowego do przedsionka.

Powinno wystarczyć.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.