Skocz do zawartości

Przyłączenie przyczepy do sieci 230 V - gniazda, wtyki, przejściówki, oznaczenia, wymagania.


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki

 

Zmyliły mnie te gniazdka i fakt iż nadaje się do pomieszczeń wilgotnych

 

OWY, NYMHYrd*, H05VV**

- oponowy, warsztatyowy, o izolacji i oponie z polwinitu,   - pomieszczenia suche i wilgotne, średnie narażenia mechaniczne (pralki, lodówki),

OPl, NMH*, H07RR**, H07RN-F

- oponowy, przemysłowy, lekki, izolacja i powłoka z gumy,  

- pomieszczenia wilgotne, odbiorniki przenośne w przemyśle,

budownictwie, rolnictwie,

 

Choć o H07RN-F niby też nie pisze że może być na zewnątrz... i ot zamieszanie :)

Edytowane przez ketrab (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak wpiszesz w wyszukiwarkę kompletną nazwę OnPd 450/750V (H07RN-F), którą wielokrotnie podawałem, to najczęściej trafisz na odpowiedni kabel :hmm:

np.:

3 x 1,5

http://www.przewody.net.pl/przewod-onpd-450-750v-h07rn-f-3x1-5-100-mb.html

3 x 2,5

http://www.przewody.net.pl/przewod-onpd-450-750v-h07rn-f-3x2-5-100-mb.html

 

Zwróć uwagę na pełny opis i charakterystykę tego kabla opisaną na tych stronach:

 

" Przewód OnPd 450/750V (H07RN-F) 3x2.5

Przewody warsztatowe  o izolacji i powłoce gumowej.

Napięcie znamionowe: 450/750 V
Norma: PN-91/E-90104

Dopuszczalna temperatura pracy: 60°C
Zastosowanie:
ciężki, gumowy przewód oponowy do zastosowań w ciężkich i wymagających warunkach, np. narzędzia, urządzenia rolnicze i kopalniane, urządzenia przemysłowe . Do montażu w suchych i wilgotnych pomieszczeniach, jak też na zewnątrz i w wodzie użytkowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już :) Dzięki rzetelnej informacji kol. Kristofer oraz bardzo pomocnych namiarach na hurtownię w Krakowie od kol. Commander Zakupiłem dziś najwłaściwszy kabelek H07RN-F 3x2,5 wraz z odpowiednimi wtyczkami :)

 

Dziękuję wam panowie bardzo :)

 

Informacja dla kolejnych poszukujących:

 

koszt wspominanego wyżej kabla - 4.91 pln brutto za metr

wtyczka UNI-SCHUKO IP44 - 13,1 pln brutto

Gniazdo IP44 - 14,49 pln brutto

 

Łączny koszt 50m przewodu 273,09 pln - wydaje mi się bardzo dobrą ceną za święty spokój i świadomość że nie pierdyknie mi dziecka z powodu jakiegoś przebicia po deszczu...

 

Dla celów porównawczych w OBI gdzie jak twierdzi kolega są w Krakowie najlepsze ceny jeśli o elektrykę chodzi za kabel H07RN-F 3x1,5 a nie 2,5 była cena 5,99 pln za metr. - nie mieli 2,5 ale nie sądzę by był tańszy ;) Do tego wtyczka i gniazdo łącznie za 37 pln i daje cenę 336,5 za znacznie słabszy przewód. Już widać iż różnica w cenie konkretna a przypuszczam iż z takim samym kablem mogła by przekroczyć 40%. Nie wspominając o przewodach gotowych...

 

Ps. Ze szczęścia, przy montażu pobieliłem sobie cyną końcówki - warto z wielu powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączny koszt 50m przewodu 273,09 pln - wydaje mi się bardzo dobrą ceną za święty spokój i świadomość że nie pierdyknie mi dziecka z powodu jakiegoś przebicia po deszczu...

 

:bravo: :bravo: :bravo:

Gratuluję konsekwentnego działania, które przyniosło pokaźne oszczędności i to bez uszczerbku w parametrach przedłużacza.

P.S.

Wspomniany kabel, widziałem jakieś dwa miesiące temu w OBI, cena 9 zł. z groszami za mb. !!! :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokalna hurtownia kolo mnie 3x 2.5 w gumie "do warsztatów oraz przedłużacz na budowie" opis producenta 3.19zł za metr :) gniazda po 12 zł sztuka, trzeba tylko pochodzić i  poszukać bo mniejszych sklepach bo tam zawsze taniej niż w marketach :)

Edytowane przez BeKa87 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak tylko zupełnie informacyjnie dodam iż z kabelka jestem super zadowolony, testowany już w różnych warunkach. Niemniej jednak występujący wcześniej problem z przygasającymi halogenami po włączeniu czajnika elektrycznego dalej występuje co by oznaczało iż z samym kablem nie ma to za wiele wspólnego... chyba zmienię czajnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zupełnie informacyjnie dodam iż z kabelka jestem super zadowolony, testowany już w różnych warunkach. Niemniej jednak występujący wcześniej problem z przygasającymi halogenami po włączeniu czajnika elektrycznego dalej występuje co by oznaczało iż z samym kablem nie ma to za wiele wspólnego... chyba zmienię czajnik :)

ketrab ,zanim zmienisz czajnik zmierz miernikiem napięcie przed i po pstryknięciu czajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Koledzy, po przeczytaniu wątku postanowiłem przedłużacze ogrodowe pozostawić w ogrodzie i zakupić odpowiedni kabel. Mam prośbę, możecie zweryfikować ofertę z alledrogo. Czy w tej aukcji jest jakiś haczyk, bo cena nader atrakcyjna. http://allegro.pl/kabel-przewod-h07rn-f-onpd-3x1-5mm2-750v-linka-i5289718666.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena nie jest podejrzana, to za porządny przedłużacz, który sam sobie złożę zapłacę 50mb x 2,23 + wtyczka i gniazdo ip44 w hurtowni około 7pln za sztukę wychodzi około 130pln. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i stosunek ceny do przedłużaczy "dziadowskich" w marketach toż to rewelacja + spokojny sen bezcenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podzielam zdanie Jacka. Ostatnio własnie swoje 50m podzieliłem dokładnie na proponowane kawałki i jest to ekstra praktyczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po przeczytaniu wątku postanowiłem przedłużacze ogrodowe pozostawić w ogrodzie i zakupić odpowiedni kabel. Mam prośbę, możecie zweryfikować ofertę z alledrogo. Czy w tej aukcji jest jakiś haczyk, bo cena nader atrakcyjna. http://allegro.pl/kabel-przewod-h07rn-f-onpd-3x1-5mm2-750v-linka-i5289718666.html

Tylko, że to jest przekrój 1,5mm a zalecane jest 2,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak planujesz obciążać ten kabel. Ja używam kuchenki elektrycznej na dłuższych wyjazdach, dość mocno obciążającej sieć, do tego np czajnik i kilka innych przydatności i faktycznie mam 3x2,5 ale powiem również że nie spotkałem jeszcze na żadnym polu kogoś z tak grubym kablem... 3x1,5 wydaje mi się minimum (jak nie gotujemy na elektrycznej) aczkolwiek nawet wtedy wolałbym mieć zapas możliwości... Większym problemem mogą być wtedy bezpieczniki na polu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.