Skocz do zawartości

Gdzie aktualnie najtańsze OC ?


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Przyszło pocztą z Link4 do zapłaty na kolejny rok 498zł .

Mogę ale nie muszę im płacić, ale gdzieś trzeba, pytanie gdzie.

Dotyczy Mondeo, <2,0l , full zniżki, bez zwyżek.

Nie szukam najlepszego, tylko najtańszego ubezpieczenia. Auto jest robocze, jeździ po budowach itp.

Bardzo małe przebiegi.

.

Maarec, liczę na Ciebie że coś wyczarujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę... :] na pewno nie w mojej firmie.

 

musisz sprawdzić ofertę wszystkich większych graczy na rynku zaczynając od directów czyli Axadircect, Aviva, Link4(dla mnie bardzo drogi), Mbank, i pewnie jeszcze coś zapomniałem.

 

Na składkę ubezpieczeniową w OC ma wpływ (głównie) :

 

- Wiek właściciela

- Miejsce gdzie zarejestrowany jest pojazd (szkodowość danego regionu oraz wielkość miejscowości)

- Pojemność

- Rok produkcji

- Marka i Model (np użytkownicy BMW płacą wysokie OC bo statystycznie powodują wiele wypadków)

- Płeć (chore)

- Sposób płatności

 

oczywiście po wyliczeniu składki podstawowej - teraz każdy ubezpieczyciel odlicza odpowiednią wysokość zniżek za bezszkodowość (np 60%), ewentualnie daje jakieś bonusy za pakiet auto + mieszkanie lub agent akurat Cie polubi i daje coś od siebie extra (max kolejne 20%)

 

Jeżeli chciałeś odpowiedzi gdzie najtaniej - to odpowiem CI, że oczywiście u mnie, ale prawda jest taka ze z Jokerem -20% itak na auta osobowe nie będzie to oferta najtańsza na rynku ale pewnie będzie w pierwszej trójce. Niestety nie ma odpowiedzi gdzie jest najtaniej - i nie chce być źle zrozumianym, ale nie dowiesz się tego w porównywarkach ubezpieczeń. Sprawdzałem w kilku i ich oferty moim prywatnym zdaniem są mocno oparte na tym kto je sponsoruje a ceny nie lubianej konkurencji są bardzo podwyższane.

 

to tyle ode mnie :]

 

Podeślij na PW dane (pełne auta (rok, pojemność, moc i Twoje, Imie Nazwisko, adres, dogadamy się :] ) lub zadzwon jutro od 9 do 13 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić Proamę.Właśnie ubezpieczam w niej 2 samochód i nie znalazłam tańszego ubezpieczenia.Wszystko zależy oczywiście od pojemności itp.ale sprawdzić warto.

 

Dobra rada Dobrawa :], dla mnie też byli dość tani ale nie najtańsi. Dla Wojtka Ofertę już posłałem, niby aktualnie najlepszą, ale i dane niepełne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubezpieczam auta w hestii. Z pewnoscia sporo z nas ubezpiecza tez swoje domy. Biorac u nich pakiet z domem (pakiet hestia 7) dostajemy dodatkowe znizki na auta (takze ac). Z pakietem nic taniej nie znalazlem. A przy okazji firma w miare pewna jakby doszlo do korzystania z ac. Cen nie ma co porownywac bo kazde miasto/wojewodztwo moze miec inna stawke wyjsciowa.

Przyczepe mam ubezpieczona w pzm za 23zl (tu hestia ma sztywne 50zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

koledzy i koleżanki, porównywałem ostatnio ceny - gdyż myślałem o zakupie auta i w sumie jechałem już po nie do Aso przekonany o zakupie..... więc sprawdziłem na 100% ile by to wyszło.

 

więc dla benzyniaka 2,5l pakiet OC, AC i NW, Assistance Maxi (Europa), Szyby. Wartość auta prawie 40.000, zniżki 60%.

 

Proama - 1590

Aviva - 1680

Hestia - 1770

Uniqa - 1880

Axa - 1980

PZU / GENERALI / WARTA / link4, mbank- ok 2400

 

LIBERTY - uwaga hit - 4200zł i to nie pełen pakiet bo samochód coś im tam nie pasował (marka, model i był problem z assistance).

 

Także, przypominam, że dla jednego tania będzie proama, dla innego hestia a dla innego jeszcze liberty - algorytm wyliczania składki jest na prawdę bardzo skomplikowany, czasem przysługują zniżki dodatkowe. Wielkie znaczenia ma marka (np u jednego z ubezpieczycieli auta japońskie mają zwyżkę +37% a np opel u tego samego ma zniżkę -30%) - także wychodzi nam różnica kolosalna (prawie 2 krotna składka).

 

także zawsze proponuję szukać, sprawdzać, dzwonić, wyliczać i NIE WIERZYĆ PORÓWNYWARKOM internetowym oraz REKLAMĄ TYPU "według Rzeczpospolitej w L...D... jest najtańsze OC".....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy i koleżanki, porównywałem ostatnio ceny

(...)

proponuję szukać, sprawdzać, dzwonić, wyliczać i NIE WIERZYĆ PORÓWNYWARKOM internetowym oraz REKLAMĄ TYPU "według Rzeczpospolitej w L...D... jest najtańsze OC".....

 

Pozdrawiam

Racja racja racja.

.

Pamiętasz, ostatnio szukałem taniego ubezpieczenia dla mojego roboczowoza:)

Poszantażowałem siedem czwórek że w embanku mam o 45zł taniej i co oni na to:

"... eeee, noooo, toooo ja Panu mogę jeszcze zaproponować... hm... mam dodatkowo dwa talony Tesc0 o wartości 40zł - będą w kopercie razem z polisą o ile Pan się zgodzi, przyjmuje Pan moją propozycję?"

Przyjąłem.

Na zakupy wydałem, podobnie by wyszło a jeść trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wczesniej ubezpieczałem moje auto w Proamie , ale ostatnio przed zakończeniem umowy podjechałem do znajomej pośredniczki ubezpieczeniowej i po połgodzinie poszukiwań stwierdziła że najatrakcyjniejsze ubezpieczenie będzie w Liberty Direkt . Poprzednie ubezpieczenie za rok 500 zł obecne za rok 415 zł pojemność 3,7 L :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.