Skocz do zawartości

wzmacniacze car audio


misiek_uk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze to nie o cepce ale jest tu kilku magikow od elektryki, montuje w aucie dwa wzmaki 2x200 wat kazdy w nominale i jeden 400 wat w nominale, problem pierwszy to zaklucenie z alternatora, problem drogi spadki napiecia, chce zalozyc kondensator tylko jaki do wyboru mam od 1 farada do 12 ,pytania sa teraz dwa jakiej pojemnosci z zapasem kondensator zalozyc, i pyt 2 czy takowy kondensator zlikwiduje zaklucenia od alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Siemasz Misiek.

 

Czy wiesz na jakich końcówkach mocy są te Twoje wzmacniacze?

 

Podajesz moce wyjściowe z kartonu czy jesteś pewien że takowe rzeczywiście mają na wyjściu?.

 

Nie wiem czy wiesz ale często moce podane na opakowaniu można wsadzić między bajki. Jeśli wzmacniacz ma rzetelne 400W na wyjściu to powinien mieć już wbudowaną przetwornicę podbijającą napięcie do wymaganych dla końcówki mocy. Jeśli końcówka mocy we wzmacniaczu pracuje na 12V to sorry , ale nie ma szans osiągnąć 100W realu na wyjściu. bo końcówka musiała by zostać zasilona ok. 30Voltami.

 

Piszesz że spada Tobie napięcie co znaczy że wzmacniacze jednak nie posiadają własnych przetwornic albo przegiąłeś z poborem i po prostu instalacja Tobie nie wyrabia . Tego nie załatwisz niestety żadnym kondensatorem.

Co do zakłóceń to podobnie- sam kondensator nie wiele pomoże. Potrzebujesz pełnego filtra p.zakłóceniowego . Ale teraz tak . Jeśli masz zbyt duże spadki napięcia i filtr może być nieskuteczny przy nadmiernym iskrzeniu szczotek alternatora przy tak dużym jego obciążeniu.

 

Jeśli możesz to podaj symbole Twoich wzmacniaczy lub samych kości końcówek mocy.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej instalacja jest osobna kablem o srednicy 0.8 albo 1 cm nie pamietam dokladnie, po drodze jest tylko bezpiecznik, spadki sa przy glosniejszym sluchaniu mowa o chwilowych spadkach, kondensatory do car audio maja uzupelniac te spadki, ten 400w ma 1300 muzycznej, mam jeden wzmacniacz pod reka wewnatrz jest ala trafo ferytowe 6 malych końcówek, i 4 duże wszystkie z chlodzeniem i ten ma 2x200 lub 1x400 na mostku, niestety dopiero w domu bede mogl wkleic linka o jaki kondensator mi chodzi chyba ze znajdziesz na allegro lub ebay szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, w cuda nie wierz!

Kazali nabazgrać cyferki więc nabazgrali.

Podaj markę , nazwę firmy wówczas możemy rzetelniej poklipać na ten temat.

Na początek małe sprostowanie.

Kondensator nie jest do tworzenia energii z powietrza. Jego zadaniem jest zgromadzić ładunek elektryczny i oddać go dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebny wzmacniaczowi. Prąd z aku w tym czasie zanim dopłynie do wzmacniacza, jest już dawno "po dźwięku" - trwa to całe wieki.

Stąd biorą się zniekształcenia , niewysterowania końcówek itp.

Spadków napięcia nie unikniesz , nie licz na to że oszukasz fizykę i jeśli ktoś gada Ci inaczej, to wsadź go z tą wiedzą między bajki.

Kondensator też musi być firmowy a nie z podaną z palca pojemnością. Są to bzdury nie z tej ziemi.

Miałem 2 szt po 1 F Alfatec , po jednym do każdego KAC-PS810D

Wyobraź sobie, że ów 1 firmowy Farad, był większą pojemnością od 2F Alpharda (dawne czasy i pomiary) więc bierz dużą poprawkę na bazgroły, bo są one właśnie dla takich jak Ty.

.

Tyle o kondensatorach, o wzmacniaczach pogadamy jak podasz ich symbole, choć już mi śmierdzi ściemą, na 6x mos w przetwornicy nie wyciśniesz 200W RMS, no chyba że jakieś nowe co ich nie znam, wysokoprądowe.

.

Zakłócenia mogą występować z powodu słabej masy na żyłach sygnałowych (jakość) lub jest to sygnał symetryczny/niesymetryczny (konstrukcja).

Nigdy nie ufałem i nie ufam żadnym filtrom p/zakł. one tylko tłumią klarowność sygnału i jak ktoś słuchać nie umie, to nie usłyszy płaskości.

.

Aaaaa, masz tu na zachętę :) Mam więcej tego :)

Na demonstracjach nikt mi nie wierzył, że jest tam zaledwie 800W czystego basu wynikającego z praw fizyki a nie bazgrołów

Baw się bo to wciąga i kasę wyciąga :)

post-2083-0-08251200-1355769551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pierwszy to

Vibe cbr evo mono box na mosfet niby ma aktywne 24 db z mozliwoscia generowania cisnienia niewiem ile ma skoro czytajac wiekszosc nie spelnia wymogow ale w sedanie ze zbiornikiem za kanapa i pelna scianka daje rade bez problemu jest z glosnikiem vibe blackair 2+10

 

Drogi wzmak to blaupunkt gta2100 2x100 1x400 z tego nie spodziewam sie cudow ale ma ladna barwe chodzi z glosnikami pyle plg5c

 

Trzeci to soling sl210 2x100 1x400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0228.jpg

 

czesc kabli bedzie wymieniona na beztlenowki

 

DSC_0229.jpg

 

 

DSC_0230.jpg

 

 

DSC_0231.jpg

 

 

DSC_0232.jpg

 

 

DSC_0233.jpg

 

 

DSC_0234.jpg

 

 

radio to audi [blaupunkt] concert bose

 

i chyba wiem gdzie jest blad w sztuce kable sygnalowe nie maja masy z radia wychodza tylko kable sygnalowe na wzmacniacz bose 4+2 teraz jak dorobic mase wystaczy z obudowy radia ?

 

teraz odnosnie kondensatora myslalem o tej firmie co w linku ten niby ma 6X 2 farady wsumie 12 ale na tym sie nie znam ale maja i 1 faradowe tej firmy wiec czekam na opinie znawcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnował z Solinga. To tania produkcja, nie jest zła ale jednak nie miejsce dla niego przy Vibe.

W tej konfiguracji Vibe do subbasu, Blaupunkt do sceny.

Podziel pasmo tak by nie nachodziło na siebie bo będziesz miał kłopot z fazowaniem fali dźwiękowej. W tym przypadku zrobisz to łatwo.

Owe 24dB to nic innego jak sterowanie poziomem sygnału basowego, ot jak w radyjku Bas, Sopran, niektóre podają tą wartość w dB

 

O, zdjęcia doszły...

Nie widzę kondensatora, ale podepnij go jak najbliżej zasilania Vibe'a. Prawdę pisząc, nic Ci on nie da, bo jak zajrzałem na fotkę, całym motorem zasilania końcówek mocy są tylko 2 tranzystory. Te pierwsze 2 od prawej.

Kolejne 2 to prostownik, a następne to już sterujące i końcowe.

Tak jak pisałem, oby pasmo się nie nakładało i będzie to do przyjęcia.

.

Z masami w Audi to klasyka, ale dobrze myślisz> tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soling bedzie zasilal przednie glosniki PYLE GEAR PLG4,2 2-DROŻNE 4"10cm SKL, ktore czekaja juz w polsce, w marcu je przywioze, docelowo i tak chce jeden 4 kanalowy wzmak np na taki jak ten , http://www.ebay.co.u...=item3cbb9c5241 ale to juz nie teraz, bo plan na nowy rok to kolejny solar :D

a co z ta masa i kondensatorem?

Ps. o teraz u ciebie doszla wiadomosc ;) tu jest link do kondensatora http://www.ebay.co.uk/itm/230815461008?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

Edytowane przez misiek_uk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skromnie dodał w sprawie zakłuceń - kable cinch pomiędzy radyjem a wzmacniaczem jak biegną razem z wiązką w progu też mogą być zakłucenia,ja tak miałem.oczywiście napewno nie dotyczy to wszystkich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tym ale teraz tak myslalem i nigdy nie bylo problemu i chyba problem lezy w radio jak mialem dvd z wyjsciami normalnymi na cinch [masa i sygnal] to nie bylo zaklucen bynajmiej slyszalnych przy dodawaniu gazu wiec chyba tu bede szukal na poczatku wrazie co kable przelozyc to 10 min [zaleta starych aut]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piękny zlepek bzdur z bajeranckimi ledami.

Czy wygląd powoduje lepsze parametry i lepsze działanie?

Po co kondensator wspomagać baterią kondensatorów mniejszej wielkości i pojemności?

Odp. Ma wyglądać i robić wrażenie.

To jest jak okazały sygnet. Z tombaku...

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, jeszcze dodam bo idę spać.

Nie wiem skąd, ale utrwaliło mi się w głowie, że prawdziwy 1F przysługuje dla 400W RMS .

400 RMS rzadko jest prawdą, ale bywa.

Komu więc pseudo 12F?

Widzisz, cały pic w tym, że to co dla laika jest nie do zmierzenia, nie do sprawdzenia, na tym są wałki.

.

Dokładnie jak z rocznikami przyczep z UK dla laików w PL.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jak okazały sygnet. Z tombaku...

 

Oj podoba mi się to porównanie :lol::ok:

 

Kondensator nie jest do tworzenia energii z powietrza. Jego zadaniem jest zgromadzić ładunek elektryczny i oddać go dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebny wzmacniaczowi. Prąd z aku w tym czasie zanim dopłynie do wzmacniacza, jest już dawno "po dźwięku" - trwa to całe wieki.

 

Wojtek, bardzo dobrze wszystko napisałeś i to, co istotne :bravo:

 

W jednym tylko miejscu, może trochę inaczej: problemem nie jest "zanim dopłynie", tylko co go po drodze przydusi :hmm:

W takim przypadku, wcześniej naładowany kondensator, zamontowany przy samym wzmacniaczu, odda potrzebny ładunek bez przeszkód, uzupełniając wspomniany niedostatek energii.

Kondensator, to taka proteza - potrzebny tylko wtedy, gdy instalacja nie jest prawidłowo obliczona, nie jest prawidłowo wykonana lub wykonana ze słabych komponentów, a w skrajnym przypadku, wszystko jednocześnie.

 

Misiek, patrz post #2 - :ok:

 

 

Aaaaa, masz tu na zachętę :) Mam więcej tego :)

 

 

:look: Pięknie :bzik:

 

:bravo:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.