Skocz do zawartości

wzmacniacze car audio


misiek_uk

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtku szybkie pytanie kiedys jak zakladalem kondensator kumplowi to mial kabel sygnalowy do wlaczania jak wzmacniacz wszystkie jakie narazie znalazlem tego nie maja nawet te za 100 funtow ponad 500 zl to chyba nie za dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

(...)

mial kabel sygnalowy do wlaczania jak wzmacniacz wszystkie jakie narazie znalazlem tego nie maja

(...)

 

Prawdę pisząc, nie odgrywa to żadnej roli.

Te z Remote, powodują zaświecanie się wyświetlacza wskazującego aktualne napięcie razem ze wzmacniaczem.

Te bez Remote, włączają wyświetlacz automatycznie, jak tylko elektronika wyczuje dynamiczne wahania napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stosujesz kondensator, to prześledź ten temat.

Masz tam porównanie różnych "C" i ich rzeczywiste pojemności w stosunku do podawanych, a nawet zmiany po pewnym okresie czasu.

Same konkrety:

http://www.profihifi-forum.de/thread.php?threadid=280&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) zdecydowalem sie na ssl - SOUNDSTORM 200B 2 Farad http://www.soundstor...auto/cap200b-2/

 

Ten jest z Remote.

Zajrzyj do instrukcji i zapoznaj się jak go naładować, rozładować żeby ci nie wybuchł.

Ja zawsze używałem żarówki 12V 5-10W.

Po pełnym naładowaniu do napięcia 13,8V, podłącz żarówkę 12V 21W i go rozładuj.

Zmierz czas rozładowywania = świecenia żarówki, od 13,8V do spadku 12,0V . Jak będzie świeciła a napięcie do 12V będzie spadało dłużej niż 2-3 sek, to masz produkt dobrej/wysokiej jakości*

.

* - oczywiście jest to zabieg poglądowy. Jeśli będzie odbiegać na korzyść, to... korzystaj, ale jak wyraźnie będzie odbiegać na niekorzyść, to masz bubel i składaj reklamację pod pretekstem nie wykazywania deklarowanej pojemności.

Nie dotyczy to odcinania poniżej 9,6V (lub progu deklarowanego przez producenta) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten kondensator wyglada jak Made in China.(Wojtek dodalbym jeszcze Helix,Rockford fosgate,szwedzki DLS.....)

 

cytat-Nie wiem skąd, ale utrwaliło mi się w głowie, że prawdziwy 1F przysługuje dla 400W RMS .

400 RMS rzadko jest prawdą, ale bywa-

Racja Wojtek ,u siebie zalozylem jak zaczely mi swiatla przygasac.

 

Przy tych komponentach ktore chcesz zamontowac i masz to raczej jest to wyrzucenie pieniedzy.Zamiast tego kondensatora doloz na lepsze radio badz glosniki separowane zwrotnica chociazby tonsila(przynajmniej porzadna firma) gdyz te ,nie obraz sie ,Pyle to takie do roweru,wymien te kalbelki rodem z komputera na cos pod co mozna podlaczyc glosnik a do wzmacniacza pociagnij grubsze kable jakies 25mm2. Wogole to bym to cos przypominajace wzmacniacz to bym wyrzucil bo radia maja juz wiecej mocy niz takie kolorowe.pstrokate reklamowki.Dobra firma nie potrzebuje reklamy,produkty same sie reklamuja a ci ci szukaja to je znajda.A jesli ma grac u Ciebie i nie tylko glosno to poszukaj np. legendarnego GLOW-a u-Dimension.Przynajmniej sa recznie skaldane i pomiar mocy masz indywidualny z certyfikatem.

Co do mocy

rozne firmy robia rozne pomiary(tutaj chodzi pomiar w jednostce czasu czy godzina jak w przypadku Tonsila czy 5 sekund w przypadku MADE IN CHINA,(Chociaz Vincent robi dosc porzadne klocki),lopatologicznie maly odda 500W ale po 1 sek sie spali. duzy tez odda 500w i po godzinie nic mu nie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy określaniu mocy najważniejszym punktem odniesienia są wprowadzane zniekształcenia.

Wzmacniacz może oddać 40W RMS przy 0,08 THD , może oddać 60W przy 0,3THD i może też 120W przy 10% THD

Ale na te czynniki już nikt nie patrzy.

Potem się Bolek z 1000 (a co tam, 2000) Watowym sprzętem w Golfie za 2kzł dziwi, że Lolkowi w starym Poldku stary Philips za 2 stówy gra lepiej .

Różnica jest taka, że jedno z wielocyferkami wygląda a drugie gra.

.

Rafał, oferta wiemy że jest duża, nie bawię się w wyliczanki - zaproponowałem pierwsze z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale przeczytaj temat od poczatku proszę, radio zostaje ori, powiedzmy 10 lat mlodsze od auta, dopiero wywalilem z auta dvd, ja mam pyle sprawdzone i podoba mi sie jak graja, po za tym zobaczyl bys fotki system jest odseparowany poprzez zwrotnice, na temat kabli zobacz kilka postow wczesniej i bedziesz mial odpowiedz, jak by ci to zobrazowac robie mocny sprzet ale nie poto by sie przedrzezniac z jakims golfem w korkach tylko by cieszylo moje ucho i ma byc nie pozorne ze jak przyjade do pl to bede mial cale szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem zgodnie z zaleceniem ale sie nie doczytalem konkretu odnosnie przekroju kabli glosnikowych bo miedzy 0.75 mm2 a 2.5 mm2 jest roznica.

Glosniki PYLE

Napisalem tak gdyz z tego co widze sa 2 drozne a nie separowane.Absolutnie podzielam Twoj poglad iz sprzet powinien cieszyc Twoje ucho a nie ulice nie mniej jednak przy glosnikach za 100 zl jest to prawie niemoliwe do osiagniecia.Mi rowniez sie podobaly Hertze do czasu jak nie zalozylem DLS z gornej polki.Roznica tak ze powiez iz Hertz trzeszczy

Dalej Z tylu masz ze zwrotnica ktora cos tnie i jakos tnie i nie wiadomo jak)bo watpie zebys mial jakies parametry jak pasma sa podzielone}, do przodu zalozysz bez takiej zwrotnicy z malutkim chinskim kondensatorkiem ktory tez nie wiadomo jak tnie i od ilu,Dolozysz do tego suba ktory tez cos gra i powstanie ....Balagan gdyz niektore czestotliwosci beda sie nakladac.Bledne jest rowniez,tutaj nie zgodze sie z przedmowcami ze zeby sie nie naklaalo sciszysz BAS.Sciszysz cale pasmo np.50-150HZ a nie przedzial nakladajacy sie.Sam mialem 80 sedan i wiem jak ciezko w sedanie z zamknietym kufrem o niska czestotliwosc,niestety bez rezania otworow sie nie obylo.

Niejeden napisal ze 4 dobre 16-tki zrobia w srodku wiecej niz zamkniety sub.

 

Skoro nie chcesz stracic szyb to tutaj jest recepta http://www.nakamichi.com/flash.html

Wylgad z TESCO a gra jak ROTEL.

 

Ogolnie temat rzeka.

Pozdrow auto.Bardzo fajne wozidlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytalem konkretu odnosnie przekroju kabli glosnikowych bo miedzy 0.75 mm2 a 2.5 mm2 jest roznica.

(...)

Hertze do czasu jak nie zalozylem DLS z gornej polki.Roznica tak ze powiez iz Hertz trzeszczy

(...)

Skoro nie chcesz stracic szyb to tutaj jest recepta http://www.nakamichi.com/flash.html

Wylgad z TESCO a gra jak ROTEL.

(...)

 

Masz rację , różnica jest ogromna. Wolałbym 0,75 OFC niż 2,5 miedziopodobne ;)

.

To nie DLS lepiej gra, tylko warunki do grania są im sprzyjające. I vice versa w innym aucie.

.

Ho,ho,ho... spoko, spoko, po zapachu wyczują bandyci gdzie gra Nakamichi ;)

Absolutnie nie polecam = strata niemal pewna.

.

Tak już miałem kończyć udział w temacie ale jakoś nie mogę :)

Misiek, do roboty. Twoje granie Tobie ma się podobać, nie komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki maly test tego co jest na ta chwile praktycznie nic nie jest ustawione i do testow podlaczylem dvd

 

 

 

uwaga na jednym filmiku na koncu podkrecilem mocniej suba niestety mikrofon nie wyrobil i jest sporo basu to tak jak ktos ma sporego suba jak ja w domu sasiedzi moga tego nie polubic ;)

 

ps. wiadomo ze kalkulator nawet z hd kamera nie odda tego co jest na zywo

Edytowane przez misiek_uk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.