Skocz do zawartości

Ogrzewanie w przyczepie bez pieca


Mariobros

Rekomendowane odpowiedzi

To masz uszkodzony zawór bądź kapilarę w trumie. (ewentualnie zamienione dysze) cfaniaczek.gif i piec nie działa prawidłowo... Może napraw sobie trumę bo fajna jest - a w najgorszym razie wymiana zaworu to 400zł...

 

dzięki za info, pewnie w lutym lub marcu przyczepa trafi do fachowca :] to zlecę sprawdzenie. Tyle że jak daje to minimum to tego płomienia tam prawie nie ma - jest bardzo mały. Piec angielski carver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja dziśiaj rozmontowałem trume,trumatic,zawór rozmontowałem na czynniki pierwsze,wyczysciłem zakonserwowałem ,wymieniłem małą gumową uszczelke,i rozruch na sucho,działa elegancko,na wiosne montuje go spowrotem,żona sie bała i kazała wymontować,niema nic skomplikowanego w takim piecu,śmiało można rozbierać i konserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ten co niema wogóle pojęcia nie zrobi tylko odda do aso,choć dzis takie czasy że trzeba sporo sie nauczyć,poza tym ja sie boje gazu,a mimo to ruszyłem,co prawda sprawdzałem puzniej czujnikiem co2,i gazu,i wszystko ok,ja musze mieć wszystko rozmontowane zmontowane i sprawdzona zasada działaniia i bezpieczeństwo,dopiero wtedy zamontuje inaczej niech jest ze złota ja wymontuje,poza tym miej doswiadczeni mogą podjechać do aso i sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż Trumy użytkownika Zundapp600 z foto-relacją

http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/we_wnetrzu_niewiadowki/ogrzewanie.html

Edytowane przez stico80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ten co niema wogóle pojęcia nie zrobi tylko odda do aso ...

 

Czy jesteś tego pewien ? Ja nie.

 

... ja sie boje gazu,a mimo to ruszyłem,co prawda sprawdzałem puzniej czujnikiem co2,i gazu,i wszystko ok,ja musze mieć wszystko rozmontowane zmontowane i sprawdzona zasada działaniia i bezpieczeństwo,dopiero wtedy zamontuje inaczej niech jest ze złota ja wymontuje,poza tym miej doswiadczeni mogą podjechać do aso i sprawdzić

 

Dawid, widzisz - napisałem tak dlatego, ponieważ takie stwierdzenia czytają różne osoby, nie koniecznie z odpowiednimi zdolnościami i predyspozycjami psychofizycznymi w tym zakresie. To, co dla jednych jest rzeczywiście proste, poparte odpowiednimi wiadomościami i rozsądkiem, dla innych może się tylko takim wydawać. Skoro wszyscy to rozbierają i konserwują, to i ja tak zrobię - pomyślą.

Później kupujemy używaną przyczepę i mamy w niej urządzenia z bezpośrednim wpływem na bezpieczeństwo, które były"rozgrzebane, naprawiane i regulowane" przez domorosłych majsterkowiczów i nie rzadko, robiących to pierwszy raz w życiu.

Przypuszczam, że na forum jest tylko niewielka grupa osób, zdolnych właściwie wykonać omawiane czynności i mogąca pokusić się do takich prac.

Uważam, że mimo pozornej "prostoty" takich urządzeń, w większości przypadków powinny być one naprawiane i konserwowane przez fachowców z odpowiednią wiedzą i uprawnieniami.

Znam takie przypadki, o których napisałem i zawsze będę przeciwnikiem zachęcania kogokolwiek do samodzielnych prac przy urządzeniach gazowych. IMHO

Nie oznacza to jednak, że nie powinno być tego typu opisów - przeciwnie, fachowy opis czynności, napisany przez osobę znającą się na rzeczy, zawsze jest przydatny, jednak bez zachęty dla laików.

 

Dobrze, że po zakończeniu prac, pomyślałeś o odpowiednim sprawdzeniu instalacji :ok:

:hej:

 

Montaż Trumy użytkownika Zundapp600 z foto-relacją

http://www.fanklub-n...ogrzewanie.html

 

Jeśli chodzi o podany link, to nie bardzo rozumiem, czego miałby być przykładem ?

Napisany jest bardzo pobieżnie, po amatorsku, bez podania jakichkolwiek istotnych szczegółów technicznych, co wcale nie oznacza, że tak też był wykonany - nie wiem :niewiem:

Fotorelacja świadczy tylko o dobrych zdolnościach do majsterkowania.

Nie ma tam nic o bezpieczeństwie i szczegółach doprowadzenia oraz połączeń instalacji gazowej, spalinowej i metodach ich sprawdzenia.

Moim zdaniem brak tam wszelkich cech, które powinien zawierać rzetelny opis z wykonania takich prac, z uwzględnieniem spraw, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Jest to sucha informacja o tym, że ktoś zamontował sobie piecyk. :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podany link, to nie bardzo rozumiem, czego miałby być przykładem ?

Napisany jest bardzo pobieżnie, po amatorsku, bez podania jakichkolwiek istotnych szczegółów technicznych, co wcale nie oznacza, że tak też był wykonany - nie wiem :niewiem:

Fotorelacja świadczy tylko o dobrych zdolnościach do majsterkowania.

Nie ma tam nic o bezpieczeństwie i szczegółach doprowadzenia oraz połączeń instalacji gazowej, spalinowej i metodach ich sprawdzenia.

Moim zdaniem brak tam wszelkich cech, które powinien zawierać rzetelny opis z wykonania takich prac, z uwzględnieniem spraw, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Jest to sucha informacja o tym, że ktoś zamontował sobie piecyk. :hmm:

 

O przepraszam nie ktoś ........ Wyraźnie jest napisane że to montaż wg Zundapp600 . Jak chyba Kolego zauważyłeś nie jestem osobą z kosmosu . Bywam na spotkaniach , znam troszeczkę ludzi , można powiedzieć mam wśród tego grona przyjaciół . Co do montażu TRUMY - ja i moja załoga żyje , piecyk działa .

Sądzę że nie pisałem instrukcji montażu , a tylko mniej więcej że się da i można . Ktoś to chce się zabrać za coś takiego chyba wie jak połączyć dwie rurki gazowe .

A że człowiek amator ...............

No cóż taki zostałem stworzony , Nie każdy może być oh i ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam nie ktoś ........ Wyraźnie jest napisane że to montaż wg Zundapp600 . Jak chyba Kolego zauważyłeś nie jestem osobą z kosmosu . Bywam na spotkaniach , znam troszeczkę ludzi , można powiedzieć mam wśród tego grona przyjaciół . Co do montażu TRUMY - ja i moja załoga żyje , piecyk działa .

Sądzę że nie pisałem instrukcji montażu , a tylko mniej więcej że się da i można . Ktoś to chce się zabrać za coś takiego chyba wie jak połączyć dwie rurki gazowe .

A że człowiek amator ...............

No cóż taki zostałem stworzony , Nie każdy może być oh i ah

 

Kolego, przepraszam, jeśli poczułeś się urażony - nie miałem najmniejszego zamiaru Cię urazić, ani w jakikolwiek sposób umniejszać wykonanej przez Ciebie pracy.

To było tylko ogólne stwierdzenie faktu w odpowiedzi na zamieszczony link i tylko tyle.

Niniejszym poprawiam to, co napisałem:

Jest to sucha informacja o tym, że Kol. Zundapp600 zamontował sobie piecyk.

 

Mam duży szacunek do Twoich poczynań w innych dziedzinach (chyba się domyślasz w jakich) i jestem pełen podziwu z jakim pietyzmem podchodzisz do owych zagadnień, dlatego mam podstawy przypuszczać, że z piecykiem zrobiłeś wszystko zgodnie z zasadami sztuki. Przyznasz jednak, że z omawianego opisu to nie wynika, dlatego napisałem, jak wyżej.

Temat jest w zasadzie o ogrzewaniu bez pieca, więc byłem zdziwiony zamieszczonym linkiem i nie wiedziałem, co miał na celu.

Mam nadzieję, że się nie gniewasz

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest w zasadzie o ogrzewaniu bez pieca

 

Ogrzewanie bez pieca ...............

To jak mawiał , chyba hrabia Makomski

Pieniądze bez wartości , to jak baba bez ........... no wiecie

Koleżanki sorry za wyrażenie baba

Taki temat od razu powinien wylądować w koszu !!!!!!!!!

Krytyka montażu Trumy ................. Ok !!

A tu pociskacie pierdoły jakich się nie da czytać .

Może ognisko w środku ???????

Szyberdach uchylić i będzie git !!!

Tylko pamiętajcie , aby wszystko było zgodnie ze sztuką

czyli

zapłon od jednej zapałki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może i taki ale już w pierwszym poście kolega zakładający temat pokazuje urządzenie na gaz i jeszcze takie na którym jest napisane używać na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach (cytat z podobnego) w kolejnych postach koledzy też odradzają takie rozwiązanie, w kolejnych przeplatają się podobne gazowe,elektryczne i chyba piec na nafte(albo na innym forum nie pamiętam) wklejam linka kolegi Henia, który pokazuje jak można sobie poradzić z brakiem ogrzewania w przyczepie tu na przykładzie Polskiego Niewiadowa i mieć ciepło w przyczepie i być niezależnym od prądu. Wszystko dobrze założone, spaliny odprowadzone no ale lepszym rozwiązaniem jest chyba promiennik według Ciebie bo tam nie trzeba być fachowcem żeby go odpalić wsadzam butlę zakładam promiennik i heja w przyczepie do rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz padłem i długo nie wstanę.

 

Oj tam, oj tam... WSTAWAJ, tfardym czeba być a nie mientkim, dasz rade...

Ja jeszcze nie padłem, piję dalej ;)

.

Z reguły nie przeszukuję zawartości linków i nie widziałem/nie zwróciłem uwagi na zakładki.

Już mi Kris (thx) wyjaśnił na co patrzeć :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.