Skocz do zawartości

Carver Fanmaster 3600STC - generalnie działa, ale.....


lunar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Mam to cudo jak w temacie i zasadniczo działa i na prąd i na gaz, elektrycznie grzeje ale szału nie ma....:( , gazowo zdecydowanie lepiej, ale mam pewne watpliwości.

 

post-10525-0-80471200-1352475506_thumb.jpg post-10525-0-06060000-1352475561_thumb.jpg

 

Prosze o wyjaśnienie poszczególnych opcji na pulpicie sterowania, oraz funkcji pokrętła (tego bez gałki....coś tam dopasuje w wolnym czasie ;))

 

post-10525-0-70271000-1352475804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,

 

skoro już różnych tematach piszesz o swoim problemie, to powiem tylko tyle - zrób wyraźną fotkę i ją tutaj zapodaj.

 

zawsze możesz poszukać instrukcji na necie do tego carvera i będzie spraw jasna.

 

użyj też słowników online - i przetłumacz sobie co oznaczają konkretne opcje na tym panelu.

 

Nie wiem czy liczysz, że z każdym problemem będziemy Ci pomagać, zamiast użyć :google: lub pomyśleć to wszystko przekazujesz na nas, zero własnego wkładu (nawet fotka nie wyraźna).

 

a spuściłeś wodę na zimę z instalacji ? - czyli z np z boilera od ciepłej wody ?

 

P.S Na chwile obecną mam nadzieje nie spotkać Cię na drodze jak będziesz holował :bzik: bo nie widziałem, żebyś pytał na forum jak to robić, więc jeszcze pewnie nie wiesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups....

 

pytanie o panel bylo tylko wstepnym zapodaniem tematu, ale zdaje się że reprezentuje zbyt niski poziom intelektualny i uraziło nieco wyjadaczy - sorki :(

 

to przejdzmy do sedna: piec pieknie odpala na gazie, jest regulajla płomienia na piecu, natomiast caly czas pracuje iskrownik, a chyba nie powinno tak być ? gdzie ewentualnie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lunar!!

Nie wiele mogę Tobie pomóc w tej kwestii, wiem tylko że ten iskrownik powinien uruchamiać się samoczynnie w momencie wygaśnięcia płomienia z jakiejś przyczyny.

Natomiast przykrą rzeczą jest że kolega maarec Cie tak brzydko potraktował!!! Jak ktoś nie chce pomóc to opuszcza ten temat i po sprawie a nie wymądrza się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgadzam z marrec może trochę własnej inwencji. Nawet nie chciało się pytającemu wstawić ostrego zdjęcia to wygląda na własne niedbalstwo a wymagania od innych sporo wyższe.Lunar nikogo nie uraziłeś. Intencje marrca nie były złe tak mniemam po przeczytaniu jego posta

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że ja nie jestem urażony, ani nikogo obrazić nie chciałem. Po prostu kolega lunar pyta po raz kolejny o podstawy, które zarówno forumowa wyszukiwarka jak :google: załatwiło by w 10 minut, a tu mamy kolejny temat.

 

Ja również nie pomogę z tym iskrownikiem - jeżeli pstryka cały czas to za pewne coś jest nie tak, może czujnik - odpowiadający za kontrolę czy jest płomień ?

 

P.S

 

nie może być tak, że każdy kto ma problem zakłada od razu nowy temat bez poszukiwania rozwiązania, bo ciężko byłoby się na forum połapać.

 

Lunar - ja wyjadaczem tutaj na pewno nie jestem, zresztą wielu z nich niestety na forum już nie pisze, a może i nie czyta, ale to już inny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Mam to cudo jak w temacie i zasadniczo działa i na prąd i na gaz, elektrycznie grzeje ale szału nie ma....:( , gazowo zdecydowanie lepiej, ale mam pewne watpliwości.

 

Prosze o wyjaśnienie poszczególnych opcji na pulpicie sterowania, oraz funkcji pokrętła (tego bez gałki....coś tam dopasuje w wolnym czasie ;))

 

 

Faktycznie mogłeś się trochę bardziej przyłożyć do fotki panelu kontrolnego. W każdym razie google podpowiedziało mi manuale do carverów (http://www.arcsystems.biz/) niestety Twojego modelu tam nie ma ale może akurat dopasujesz instrukcje z innego. Też są wyszczególnione tam ikony na sterowniku naściennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy pod wpływem niektórych postów zamieszczonych powyżej, najnormalniej w świecie będą się bali pytać o podstawy....., bo sporo się moga dowiedzieć przy okazji o swojej inteligencji, zdolnościach fotograficzno-artystycznych, umieszczaniu posta we właściwym dziale, a nawet kawlifikacjach jako kierowcy (zawodowych też dotyczy), zamieszczam czytelna fotkę panelu sterowania, oraz link z bardzo dokładną instrukcją poszczególnych funkcji na panelu.

 

post-10525-0-35427000-1352740253_thumb.jpg

 

http://www.swift-own...r/fanmaster.pdf

 

lub gotowy pdf :

 

fanmaster11.pdf

 

 

i proponuję już zaprzestanie dalszego " bicia piany" , bo temat iskrownika niestety nadal pozostaje otwarty ....a to jest główny przynajmniej dla mnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy pod wpływem niektórych postów zamieszczonych powyżej, najnormalniej w świecie będą się bali pytać o podstawy....., bo sporo się moga dowiedzieć przy okazji o swojej inteligencji, zdolnościach fotograficzno-artystycznych, umieszczaniu posta we właściwym dziale, a nawet kawlifikacjach jako kierowcy (zawodowych też dotyczy), zamieszczam czytelna fotkę panelu sterowania, oraz link z bardzo dokładną instrukcją poszczególnych funkcji na panelu.

 

post-10525-0-35427000-1352740253_thumb.jpg

 

http://www.swift-own...r/fanmaster.pdf

 

lub gotowy pdf :

 

fanmaster11.pdf

 

 

i proponuję już zaprzestanie dalszego " bicia piany" , bo temat iskrownika niestety nadal pozostaje otwarty ....a to jest główny przynajmniej dla mnie problem.

lunar nie obrażaj się o prawdę o jakości zdjęcia, nie trzeba żadnych zdolności fotograficzno-artystycznych, żeby powiedzieć, że zdjęcie jest nie ostre, więc na jego postawie niemożliwa jest odpowiedź jakiej oczekujesz. Prośbę o ostre zdjęcie nazywasz ":biciem piany". Teraz już na końcu Twojego postu nie prosisz, a żądasz odpowiedzi. Policz do stu i napisz następny post. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

WITAM MAM PYTANIE CHCIALEM ODPALIC PIEC ALE GENERALNIE NIC NA PANELU NIE DZIALA JAKA MOZE BYC TEGO PRZYCZYNA . OCZYWISCIE AKUS PODPIETY BUTLA TEZ . CHODZI O PIEC CARVER 3600 STC.

 

a ten akumulator naładowany ? zawór gazu przy butli też pewnie otwarty, ale czy ten dodatkowy (przeważnie 3 zawory w okolicach lodówki) też ?

 

powinno śmigać bez 230V, może padł iskrownik w piecu, albo coś się zatkało, lub przewody przytarły.  Oświetlenie w przyczepie działa ? i cała reszta na 12v? na panelu elektrycznym może bezpiecznik spalony lub coś jeszcze wyłączone - sprawdź, może zapodaj fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.