Skocz do zawartości

Lodówka w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

ho, Czy to Hobby czy inna przyczepa te urządzenia gazowe, są montowane w różnych przyczepach, a jak sprawdzic zapal kuchenkę gazową , zgaś płomień poprzez np zdmuchnięcie i będziesz wiedział czy gaz się ulatnia czy nie , próbuj zapałka ponownie zapalić , aby ponownie zapalić musisz wyłączyć zaworem , odczekać chwilę i zapalać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopaki mam dziwną sytuację. Kupiłem używaną lodówkę absorpcyjną. Sprawdziłem ją w garażu i przez dobę w zamrażalniku uzyskałem zasilając ją gazem "–" 7,6 st.C. Zamontowałem lodówkę w przyczepce i okazało się że grzałka elektryczna grzeje układ ale w zamrażalniku jest + 4,6 st. C. Temp za zewnątrz wynosi + 2,4 st.C Lodówkę musiałem włożyć poziomo przez okno przednie przyczepki. Jaka może być przyczyna nie działania lodówki? Prxekręcenie jej prxy wkładaniu czy może zbyt niska temperatura zewnetrzna? a może źródło zasilania. Jutro odpalę jeszcze na gaz, ale 220 też powinno przecież dzaiłać skoro grzałka grzeje się że absolutnie nie można dotknąć rurki w pobiżu kominka odprowadzającego spaliny z palnika gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ho, Czy to Hobby czy inna przyczepa te urządzenia gazowe, są montowane w różnych przyczepach, a jak sprawdzic zapal kuchenkę gazową , zgaś płomień poprzez np zdmuchnięcie i będziesz wiedział czy gaz się ulatnia czy nie , próbuj zapałka ponownie zapalić , aby ponownie zapalić musisz wyłączyć zaworem , odczekać chwilę i zapalać .

 

Zgadzam się z tym, że termopara powinna być, ale ten sposób sprawdzania jest rewelacyjny. Jeśli by się okazało, że termopara nie działa, a wentylacja gdzieś została zatkana, to wkładając zapałkę masz szanse przez moment zobaczyć tą lodówkę ze wszystkich stron :mod: Może jeszcze jacyś specjaliści się wypowiedzą, ale wydaje mi się, że zawór termopary jest otwierany niezależnie od temperatury WYŁĄCZNIE w chwili rozpalania. Czyli mając dinks włączający lodówkę (u mnie jest guzik, który należy wcisnąć), powodujesz otwarcie termopary i równocześnie przeskok iskry, która powinna zapalić gaz. Jeśli puszczasz - termopara próbuje zamknąć przepływ gazu. Jeśli jest rozgrzana - nie zamyka. Czyli, jeśli po podłączeniu lodówki (czy innego urządzenia) i otwarciu zaworu jesteś w stanie uruchomić to urządzenie na gaz tylko zapałką, to termopara nie działa. W takim układzie zapałkę wkładasz do komory w chwilę po otwarciu zaworu, a wiec nie było jeszcze czasu na zgromadzenie się go w odpowiedniej ilości do wielkiego bum :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3, w taki ryzykancki sposób sprawdzałem w poprzedniej przyczepie trumę , faktem jest , że nie dopuszczałem , aby nagromadziło się sporo gazu , bo bym może dziś paluszków nie miał i nie mógł klikać.

W ten sposób doszedłem do wniosku , że gaz dochodzi ( bo dopaliła truma) i coś z iskrownikiem i tu szukałem przyczyny - brak było masy ( iskrownik był mechaniczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravvolny, długo ta przyczepa stała ?? w hobby lodówka słabo coś chłodziła , ale po przejechaniu po polskich drogach ( dziurawych) , nie ta lodówka zaczęła chłodzić tak jak powinna , może trzeba wymontować przewrócić by płyn się ruszył w niej, bo z tego co rozumiem nie działa na gaz jak i na prąd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.