Skocz do zawartości

Sierpień Jura Krakowsko-Częstochowska - Podlesice


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wróciłem z Rzędkowic. Kemping rewelacja. W weekend był akurat pełny, a w nocy cisza, jak makiem zasiał. Toalety rewelacja (nigdzie takich nie widziałem). Fajna kuchnia, altanki co parę metrów i zlewozmywaki dodatkowo na końcu kempingu.

Niestety, dowiedziałem się, że czynny będzie do końca sierpnia, a później jego losy są nieznane. Obecny właściciel kończy działalność. Czy weźmie go ktoś inny? Dziś nic nie wiadomo. Wziąłem nr telefonu i przed kolejnym wyjazdem będę dzwonił.

Lukpyr, pytasz jakie atrakcje dla dzieci? Na placu za wiele ich nie ma. Piaskownica i coś jeszcze. Natomiast my z dzieciakami (8 i 4 lata), chodziliśmy po szlakach, wspinaliśmy się z linami po skałkach, jeździli rowerami po rowerowych trasach, zwiedzali zamki i ruiny, kąpali w zalewie i na koniec weszli do jaskini - nie turystycznej. Wszystko to w dwa dni, a dokładnie w sobotę i pół niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teurgus, jeszcze nie, ale się przyda, bo jeszcze w tym roku chcemy tam pojechać. Jest zbyt fajnie, by tego nie zrobić. W planach mamy, podobnie jak przed tygodniem, piesze wycieczki, wspinaczkę dla dzieci i dorosłych (jak będą chętni), wycieczki rowerowe i ewentualnie łatwe jaskinie. O zamkach i ognisku nawet nie wspomnę, bo to oczywista, oczywistość - jak mawiał klasyk. hehe(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wróciłem z Rzędkowic. Kemping rewelacja. W weekend był akurat pełny, a w nocy cisza, jak makiem zasiał. Toalety rewelacja (nigdzie takich nie widziałem). Fajna kuchnia, altanki co parę metrów i zlewozmywaki dodatkowo na końcu kempingu.

Niestety, dowiedziałem się, że czynny będzie do końca sierpnia, a później jego losy są nieznane. Obecny właściciel kończy działalność. Czy weźmie go ktoś inny? Dziś nic nie wiadomo. Wziąłem nr telefonu i przed kolejnym wyjazdem będę dzwonił.

Lukpyr, pytasz jakie atrakcje dla dzieci? Na placu za wiele ich nie ma. Piaskownica i coś jeszcze. Natomiast my z dzieciakami (8 i 4 lata), chodziliśmy po szlakach, wspinaliśmy się z linami po skałkach, jeździli rowerami po rowerowych trasach, zwiedzali zamki i ruiny, kąpali w zalewie i na koniec weszli do jaskini - nie turystycznej. Wszystko to w dwa dni, a dokładnie w sobotę i pół niedzieli.

czy możemy prosić o namiary GPS albo wskazania googlowe gdzie ten kemping się znajduje w Rzędkowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz tylko tam były przetasowania odnośnie właściciela, nie wiadomo jak w tym sezonie będzie.

Zapewnienia były, że kemping będzie otwarty. Tylko że w tym macza palce biurokratyczna machina i olewactwo.

Ma być dobrze a jak będzie to się zobaczy. Przed pierwszymi wyjazdami tam zaleciłbym jednak sprawdzający telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że Podlesice są już otwarte, a jak nie to można zadzwonić i zapytać - jak będzie zainteresowanie to otworzą

 

Odnośnie Rzędkowic - kemping na pewno cichszy - położony na końcu "miejscowości" oraz kawałeczek od większej drogi - ale tak jak Miodzio pisał - miała być zmiana właściciela i nie wiadomo, czy w ogóle ruszy w tym sezonie.

 

Odnośnie Podlesic - pamiętajcie dzwoniąc zapytać czy nie ma jakiejś zorganizowanej imprezy na miejscu.. np mini spotu karawaniang.pl :P bo może być głośniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w tym regionie Polski i oprócz piękna krajobrazów polecam ten kemping. Czynny będzie na pewno, gdyż fundusze  na jego zorganizowanie gmina Włodowice otrzymała z UE i musi z tych pieniędzy się rozliczyć. Ze znalezionej przez mnie informacji wynika, że  kemping czynny jest od maja do października, ale najlepiej wysłać e-maila i zapytać. Podaję link do strony z informacją o kempingu  

 http://tamjade.pl/1761/Pole-namiotowe-w-Rzedkowicach/   i link do wirtualnego spaceru po kempingu http://www.vtour.pl/pl/panoramy/perlajury/3107/

Ludzie odwiedzajcie Jurę. Jura jest piękna. 

Jest jeszcze jedno mało znane pole namiotowe w miejscowości Bobolice, tuz pod Zamkiem w Bobolicach i w odległości 30 minut szlakiem pieszym czerwonym od jaskini Stajnia i ruin zamku w Mirowie. Link do pola w Bobolicach http://meteor24.pl/info/podzamkiem-bobolice/

Przejeżdżam tam często podczas wycieczek rowerowych ( w pobliżu są trzy ścieżki rowerowe-czerwona, czarna i zielona) i miejscówka naprawdę wygląda fajnie. Niestety nigdy nie wpadło mi do głowy, żeby zapytać właścicieli o możliwość kempingowania u nich. 

Edytowane przez Teurgus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mieszkamy w okolicy i nigdy nie byliśmy jeszcze na żadnym zlocie. W ubiegłym roku tylko testowaliśmy sprzęt.

Jeśli będziecie coś organizować w Rzędowicach czy koło Bobolic to piszemy się (czwórka: on ona i oni 5 i 14lat).

Może macie też info o innych wakacyjnych spotkaniach w okolicy woj.śląskiego, małopolskiego czy świętokrzyskiego?

Startujemy od Bożego Ciała :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.