Skocz do zawartości

wypłata odszkodowania z OC sprawcy


pisu22

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi po głowie taki temat.

prosiłbym o odpowiedzi ludzi którzy mieli do czynienia z poniżej opisaną sytuacją.

 

jedziemy budką na urlop.

dostajemy strzała nie z naszej winy.

budka nadaje sie do naprawy lub do zezlomowania.

sprawca ma OC z ktorego powinno być wypłacone odszkodowanie.

są oględziny, wycena, i co dalej?

 

czy wysokość wypłaty pokrywa koszt naprawy lub nie?

czy wychodzi się na zero w przypadku zezłomowania? pewno nie, znając bandyckie podejście ubezpieczycieli ale na jakie procentowe zadośćuczynienie możemy liczyć w stosunku do rynkowej wartości budy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsza sytuacja będzie chyba przy starych ale doinwestowanych budkach

masz np cepkę z początku lat 90, wartość "giełdowa" jakieś 8tyś powiedzmy, ale co z solarem za 1kzł, instalacją ciepłej wody kolejny 1kzł ... itd

 

a przy nawet lekkim dzwonie robi sie szkoda całkowita :hmm:

 

o ile pamiętam to w przypadku którym Kolega z forum zahaczył o drzewo w drodze, był zadowolony z odszkodowania :hmm:

tyle że tam szło z innego ubezpieczenia - zarządcy drogi

 

znam też przypadek jak znajomemu spaliło się auto w warsztacie i OC zakładu, pokryło straty uwzględniając dodatkowe wyposażenie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest, masz szkodę np. na polu kempingowym to czy ubezpieczyciel się nie wypnie bo to teren prywatny ? Zawsze pytam czy właściciel pola posiada OC i większość odpowiada ,że tak. Ale na jaką szkodę (kwotowo) i na jakie zdarzenia to już trudniej się dowiedzieć.

Pamiętam ,że któryś z naszych kolegów miał chyba uszkodzoną szybę na kampingu i nie było problemów z wypłatą odszkodowania ,tylko nie pamiętam który.

 

Miałem obok siebie na kampingu gościa co to lodóweczkę naprawiał i efekt był taki ,że okno dachowe wyrwało razem z kratką wentylacyją, takie było małe bumm... :czerwona:

Wszyscy cali i zdrowi ale mogło być dużo dużo bardziej tragicznie.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest sprawca to odpowiada za wszystko , łącznie z dodatkowymi solarami , uszkodzeniami "ruchomości" w przyczepie jak również za straty związane z podróżą ,rezerwacjami, urlopem itp.

Oczywiście będzie ttudno ale można to uzyskać.

 

ale musisz dochodzić przed sądem czy ubezpieczyciel ładnie wypłaci :niewiem:

w rozbitym aucie nikt chyba nie zwróci za np wypasione audio, czy dorobioną skórzaną tapicerkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak, całe szczęście że już są te agencje, które występują w Twoim imieniu, fakt wiem zaraz powiecie że nic za darmo, ale fakt faktem są skuteczni.

 

 

 

dokładnie tak i tylko tak .... dobra agencja potrafi wyrwać z ubezpieczalni wszystko , łącznie ze stratami moralnymi i utratą wartości rynkowej , nie robią tego za darmo ale samemu się tego nie dostanie , więc warto ....... ostatnio u mnie pojawiła się agencja , która proponowała % od sprawy w zamian za to , że właśnie ich polecę mojemu klientowi .... jeszcze trochę i nie będę pracował tylko przekazywał wizytówki :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zwrot kosztów poniesionych na np. montaż solara czy innych drogich bajerów w cepce to w przypadku szkody całkowitej (bądz do naprawy) trzeba towarzystwu ubezpieczeniwemu udokumentować poniesione wydatki... czyli trzeba mieć fakturki zakupu czy za montaż itd. Trzeba się też niestety liczyć z tym ,że TU nie będzie chciało oddać nam całości zainwestowanej kwoty - policzą sobie amortyzację i taki tam inne.

Zawsze możemy się odwołać tzn. spróbować. Niech podadzą na jakiej podstawie wycenili daną rzecz czym się kierowali itd. Samemu jest ciężko,wiem,bo próbowałem - teraz takie sprawy zlecam specjalistom (prowizja to mały pikuś a zaoszczędzony czas i nerwy - bezcenne!!!

pozdrawiam wszystkich i życzę bezszkodowej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zwrot kosztów poniesionych na np. montaż solara czy innych drogich bajerów w cepce to w przypadku szkody całkowitej (bądz do naprawy) trzeba towarzystwu ubezpieczeniwemu udokumentować poniesione wydatki... czyli trzeba mieć fakturki zakupu czy za montaż itd. Trzeba się też niestety liczyć z tym ,że TU nie będzie chciało oddać nam całości zainwestowanej kwoty - policzą sobie amortyzację i taki tam inne.

Zawsze możemy się odwołać tzn. spróbować. Niech podadzą na jakiej podstawie wycenili daną rzecz czym się kierowali itd. Samemu jest ciężko,wiem,bo próbowałem - teraz takie sprawy zlecam specjalistom (prowizja to mały pikuś a zaoszczędzony czas i nerwy - bezcenne!!!

pozdrawiam wszystkich i życzę bezszkodowej jazdy

Jest dokładnie tak jak kolega opisuje.

Ubezpieczyciel zwraca za wszystko co ucierpiało nawet ponad standardowe wyposażenie np laptop audio itd.

Niestety musisz udokumentować , że dany przedmiot uległ uszkodzeniu "zdjęcia itd." najlepiej rachunki ale niekoniecznie, może być także oświadczenie ale przedmiot, model i uszkodzenia muszą być widoczne do dokumentacji.

Później bywają jeszcze kombinacje z amortyzacją tego dodatkowego przedmiotu tj.zazwyczaj 10% rocznie ubezpieczyciele amortyzują jego wartość-> oczywiście jeżeli nie masz rachunku ( nie musisz go posiadać!) to składasz oświadczenie , kiedy go nabyłeś -> proponuje zawsze 1 rok ;) -> oczywiście nie znasz procentu amortyzacji tylko zadają Ci pytanie kiedy nabyłeś przedmiot.....jak nieświadomie powiesz 5 lat to 50 % z głowy ceny...

Tak czy siak dużo chodzenia i proszenia się, a pierwsza wycenę zawsze można wyrzucić do śmietnika...bo zaniżają o 50%.....

Oczywiście jak jest sprawca zdarzenia i zostanie ukarany mandatem to zawsze działa na nasza(pokrzywdzonego) korzyść często dogadywanie się pomiędzy sobą może później się na nas zemścić im wyższa szkoda tym Policje polecam bezwzględnie wzywać !

Polecam długą i bezproblemową jazdę bez korzystania z ubezpieczeń.

Dodatkowo im tańsze OC tym zazwyczaj więcej problemów i chodzenia.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się nie chce wierzyć. Przecież brak posiadania rachunków, aż zachęca do kombinatorstwa. I obym się mylił ale chyba spora część tylko na to liczy?

 

A powiedzcie koledzy jak wygląda sytuacja z AC na przyczepkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek naprawdę trzymasz wszystkie rachunki i paragony ? Jeśli jest solar i uległ uszkodzeniu to ubezpieczyciel musi zapłacić jego rynkową wartość , znam przypadki gdzie płacił nawet za stłuczone okulary , które to spadły podczas kolizji i nie według starego rachunku tylko nowej faktury od optyka.

Nie ma co odpuszczać, jak ktoś nie czuje się na siłach to zlecic agencji.

AC to inna bajka,masz ubezpieczone wyszystko co dala fabryka a inne musisz doubezpieczyć, miałem podobną budkę jak twoja i koszt roczny to coś ok.700zł (nie mam teraz polisy pod ręką) przy wartości 30tys.Polecam ci AC bo odpukać gdzieś zawiniesz bokiem i będzie lament a 30tys piechotą nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w przypadku zniszczonych okularów jak pisał piotrekbb to zgoda - idziesz kupujesz nowe i oddają ci za nowe,ale mowa była o szkodzie całkowitej czyli przyczepka skasowana przykładowy solar też i co kupujesz nowy solar jak nie masz cepki? Wtedy dobrze jest mieć rachunek, a jak nie masz, to piszesz oświadczenie ile to wydałeś na sprzęty. Wiadomo,że TU będzie kwestionować wartość ale muszą się do tego odnieść. W tej chwili mam taką sytuację - auto skasowane nie z mojej winy, zniszczony 4-letni laptop, którego kupiłem za 1500 pln (mam fakturę) koszt naprawy to 1350pln a wartość rynkowa może ze300 pln. Czekam na decyzję TU co do wysokości odszkodowania - jak je dostanę to wam napiszę ile tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.