Skocz do zawartości

Wymuszone poszukiwania holownika


Kluchojady

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik scenica domaga się remontu, a ten nie bedzie tani niestety. Więc pora na zmiany.

Czego szukam ?

No właśnie nie wiem, ale ogólny zarys: ON, im taniej tym lepiej czyli ok 10000 zł, min 1000kg na haku.

W scenicu podobał mi się drugi rząd trzech niezależnych siedzeń i wiecej niż sporo miejsca dla pasażerów.

Co do bryły to mini Van lub kombi.

 

Co polecacie, czego szukać ?

Najbardziej zależy mi na bezawaryjnym silniku /konstrukcji/ - mam dość wymiany panewek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najbardziej zależy mi na bezawaryjnym silniku /konstrukcji/ - mam dość wymiany panewek itp.

 

A takie w ogóle bywają niewiem.gif ?

 

Dla mnie to żadne kombi nie zastąpi vana.

Może jakiś Sharon, Alhambra czy Galaxy. W tej bądź podobnej cenie do kupienia na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no faktem jest, że silniki ponoć jedne z lepszych. No ale ten wygląd hehe(1).gif.

Ale fakt co się jednemu nie podoba to drugi może piać z zachwytu.

Podobnież o gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie w ogóle bywają niewiem.gif ?

 

Na pewno bywają mniej awaryjne niż DCI renault :mlot: , w koncu nie w każdym silniku wypadają panewki od tak sobie...

 

Dla mnie to żadne kombi nie zastąpi vana.

Może jakiś Sharon, Alhambra czy Galaxy. W tej bądź podobnej cenie do kupienia na pewno.

Z tym tez mam problem, czlowiek sie szybko do lepszego przyzyczaja :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie, czego szukać ?

 

 

trwaly diesej, minivan i 1000 na haku...

 

tu z czystym sumieniem moge polecic mazde premacy 2.0 DiTD

 

japonczyk, trwaly diesel /moze nie najcichszy/ i prosta konstrukcja auta

 

 

 

szukaj wesji odrazu 101KM - bo byly tez 90KM

 

DiTD 101 koni nawet duzo potrafi bo ma wysoki moment... prosta konstrukcja i ceny czesci tansze jak do francuzow... mialem 626 z tym silnikiem

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xara picasso 2.0 HDI to dobry wybór ?? (roczniki 2000/2003)

 

 

HDI maja taka sama opinie jak dCI... z ta roznica ze tam korbowody bokiem wychodza ... ;)

 

No ale chyba ta Mazda trochę przekracza budżet 10.000 zł?

 

 

roczniki 2001 - 2002 znajdzie za te pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam galaxy ,moim zdaniem za 10000zł na pewno nie pchał bym sie w - w diesla bo sporo trzeba inwestowac(koło dwumasowe, wtryski ), a pozatym jazda na ON juz nie jest tak opłacalna jak kiedys. Ja mam galaxy 2.3 16 v i go zagazowałem, pali srednio 13 l na 100km przy szybszej jezdzie i jest mega funkcjonalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie pchał bym sie w - w diesla bo sporo trzeba inwestowac(koło dwumasowe, wtryski ), a pozatym jazda na ON juz nie jest tak opłacalna jak kiedys

 

 

 

premacy... nie ma dwumasy, wtryski ma jedne z najtrwalszych - /nie sa to pompowtryski/ i solo pali przy normalnej jezdzie 5,5 l ON

a w trasie mozna zejsc ponizej 5 l/100km wiem co pisze bo takie wyniki mialem w 626 a byla ciezsza /1470kg MW/

 

ewentualna naprawa pompy wtryskowej 600zl i regeneracja wtryskow 400zl... ceny do przelkniecia

 

egr mozna zaslepic - no chyba ze sie jest ECOlogicznym wtedy nie wypada, turbina jest prosta i prawie wieczna... regeneracja 300zl / jak nie pilnujesz oleju to sie oska zaciera - chlodzona olejem/

 

zawieszenie proste - nawet same swoznie w wahaczach mozna dostac i wprasowac nowe, zawieszenie z tylu wieczne...

 

 

 

slaby punkt to korozja klapy tyl i nadkoli tyl - ale sa reperaturki dostepne

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam galaxy ,moim zdaniem za 10000zł na pewno nie pchał bym sie w - w diesla bo sporo trzeba inwestowac(koło dwumasowe, wtryski ), a pozatym jazda na ON juz nie jest tak opłacalna jak kiedys. Ja mam galaxy 2.3 16 v i go zagazowałem, pali srednio 13 l na 100km przy szybszej jezdzie i jest mega funkcjonalny

 

Jakby nie liczyć to jednak ON nadal jest jednak bardziej oplacalny od PB, a co do gazu to niestety odpada /zakaz wjazdu do garazu w pracy/

Wtryski, dwumasa i turbina ... ceny lecą w dół więc raczej się tego nie obawiam - zreszta nawet scenic nie miał z nimi problemów.

 

 

premacy... nie ma dwumasy, wtryski ma jedne z najtrwalszych - /nie sa to pompowtryski/ i solo pali przy normalnej jezdzie 5,5 l ON

a w trasie mozna zejsc ponizej 5 l/100km wiem co pisze bo takie wyniki mialem w 626 a byla ciezsza /1470kg MW/

 

ewentualna naprawa pompy wtryskowej 600zl i regeneracja wtryskow 400zl... ceny do przelkniecia

 

egr mozna zaslepic - no chyba ze sie jest ECOlogicznym wtedy nie wypada, turbina jest prosta i prawie wieczna... regeneracja 300zl / jak nie pilnujesz oleju to sie oska zaciera - chlodzona olejem/

 

zawieszenie proste - nawet same swoznie w wahaczach mozna dostac i wprasowac nowe, zawieszenie z tylu wieczne...

 

 

 

slaby punkt to korozja klapy tyl i nadkoli tyl - ale sa reperaturki dostepne

 

Wielkie dzieki za takie informacje :dzieki:

Piękna to może ona nie jest, ale chce czymś na wakacje pojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.