Skocz do zawartości

Ciepła woda


Rekomendowane odpowiedzi

witam ,problem z jakim sie teraz borykam to brak ciepłej wody niestety moja przyczepka nie ma tej funkcji może jakieś pomysły na wykozystanie grawitacji i słońca oraz zbiornika z termy ok 5L ( ocieplony ) moze ktoś już próbował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam ,problem z jakim sie teraz borykam to brak ciepłej wody niestety moja przyczepka nie ma tej funkcji może jakieś pomysły na wykozystanie grawitacji i słońca oraz zbiornika z termy ok 5L ( ocieplony ) moze ktoś już próbował ?

 

pomysł niezły tylko zbiornik 5L nie ma wężownicy wewnątrz :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zainstalowałem elektryczny 5 cio litrowy podgrzewacz spisuje sie super grzałka 1,3 kw

zapomniałem dodać ze my czyli rodzinka jak do tej pory zawsze biwakujemy w miejscach gdzie brak jakichkolwiek dobrodziejstw cywilizacji ( oczywiscie bez przesady posiadam solary i wszystko na 12V telewizja satel, itp )nie da się wykorzystać wiecej mocy do grzania wody na prad ,gaz jest ok lecz zakup oryginalnych pieców oraz doposazenie w instalacje wentylacyjn gazową to spora przeróbka szukam prostszych rozwiazań napewno takie istnieją.mam warunki żeby dostosować taki zbiornik w węzownicę sprawdzilem że wykonam taki zbiornik i zmiesci się w zabudowie za toaletą Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam prostszych rozwiazań napewno takie istnieją.mam warunki żeby dostosować taki zbiornik w węzownicę sprawdzilem że wykonam taki zbiornik i zmiesci się w zabudowie za toaletą

 

problemem jest zbiornik z wężownicą, ew płaszczowy żeby grzał wodę, nie spotkałem się z takimi zbiornikami przy pojemnościach 5-10L

są ale 60L :(

zostaje jakaś samoróbka :niewiem:"

pamiętaj że ciepła woda idzie do góry, więc chyba tylko pompką trza by to ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest zbiornik z wężownicą, ew płaszczowy żeby grzał wodę, nie spotkałem się z takimi zbiornikami przy pojemnościach 5-10L

są ale 60L :(

zostaje jakaś samoróbka :niewiem:"

pamiętaj że ciepła woda idzie do góry, więc chyba tylko pompką trza by to ruszyć

teoria -gorąca do góry lecz jak działają panele grzewcze na dachach / nie posiadają pompy ciepla woda wytwarz przepływ wypychajac zimna wodę .jakoś tak mi to tłumaczył sprzedawca rur do solarów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria -gorąca do góry lecz jak działają panele grzewcze na dachach / nie posiadają pompy ciepla woda wytwarz przepływ wypychajac zimna wodę .jakoś tak mi to tłumaczył sprzedawca rur do solarów .

 

generalnie są to jednak układy pompowe

owszem są grawitacyjne, ale wtedy zasobnik ciepłej wody musi być wyżej niż "układ grzejny"

 

w przyczepie musiał być położyć "kolektor" na ziemi żeby hulało na grawitacji :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli budowa zbiornika z wężownicą (jak piszesz) nie sprawi kłopotu to proponuje nabyć na allegro używany bojler gazowy 60l i całą armaturę wykorzystać do własnego zbiornika.

Dokładnie w ten sposób zrobił mój kolega i jest zadowolony. Bojler zdaje się kosztował go 250 zł + grosze za dyszę na propan/butan zamówioną u producenta bojlera.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli budowa zbiornika z wężownicą (jak piszesz) nie sprawi kłopotu to proponuje nabyć na allegro używany bojler gazowy 60l i całą armaturę wykorzystać do własnego zbiornika.

Dokładnie w ten sposób zrobił mój kolega i jest zadowolony. Bojler zdaje się kosztował go 250 zł + grosze za dyszę na propan/butan zamówioną u producenta bojlera.

Pozdrawiam.

piec gazowy potrzebuje miejsca z kominem plus bezpieczna instalacja gazowa ,bardziej bym optowal za plaskim zbiornikiem na dachu (czarnym) po nagrzaniu wody spuscić do zbiornika z dobrą izolacją ii pompką (coś w rodzaju prysznica turystycznego )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Wątpliwa efektywność. Zwłaszcza w ponure dni kiedy ciepła woda jest bardziej potrzebna niż w upały.

Do tego dochodzi wydajność . Nie możesz obciążać dachu . Zbiornik musiał by być niski ale rozłożony na dużej przestrzeni z 2 powodów . Rozkład wagi i powierzchnia nagrzewania.

Też jeżdżę na dziko w głuszę i także nie posiadam ciepłej wody (póki co) ,

Dawniej w starych przyczepach wodę miałem tylko grawitacyjnie z 60-cio litrowego baniaka zawieszonego na ścianie bocznej . Na fotce widać go na prawej ścianie z tym że tu akurat jest powieszony zwykły zbiornik.

 

 

Do ciepłej wody miałem czarny a jego dolna część do wysokości 15-20 cm docieplona była steropianową pierzynką :).

Wszystko połączone z instalacją na węże i szybkozłączki do instalacji ogrodowych.

Sprawdzało się to wyłącznie w dni słoneczne a i tak wieczorami kiedy potrzebowałem najbardziej w okolicach 22:00 - 23:00 kiedy chciałem się myć przed snem woda była już wystudzona.

 

Ps. Buda na fotce nieco zdeformowana bo to wycinek ze źle spasowanego zdjęcia panoramicznego . natomiast tynk odpada naturalnie hehe%281%29.gif

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Wątpliwa efektywność. Zwłaszcza w ponure dni kiedy ciepła woda jest bardziej potrzebna niż w upały.

Do tego dochodzi wydajność . Nie możesz obciążać dachu . Zbiornik musiał by być niski ale rozłożony na dużej przestrzeni z 2 powodów . Rozkład wagi i powierzchnia nagrzewania.

Też jeżdżę na dziko w głuszę i także nie posiadam ciepłej wody (póki co) ,

Dawniej w starych przyczepach wodę miałem tylko grawitacyjnie z 60-cio litrowego baniaka zawieszonego na ścianie bocznej . Na fotce widać go na prawej ścianie z tym że tu akurat jest powieszony zwykły zbiornik.

 

 

 

Do ciepłej wody miałem czarny a jego dolna część do wysokości 15-20 cm docieplona była steropianową pierzynką :).

Wszystko połączone z instalacją na węże i szybkozłączki do instalacji ogrodowych.

Sprawdzało się to wyłącznie w dni słoneczne a i tak wieczorami kiedy potrzebowałem najbardziej w okolicach 22:00 - 23:00 kiedy chciałem się myć przed snem woda była już wystudzona.

 

Ps. Buda na fotce nieco zdeformowana bo to wycinek ze źle spasowanego zdjęcia panoramicznego . natomiast tynk odpada naturalnie hehe%281%29.gif

no własnie takie opinie są przydatne ,lecz dlatego nie grzejemy 60 L tylko 10 -15L w płaskim czarnym pojemniku -kiedyś stosowałem bojler w domu po nagrzaniu wody wyłączałem prad a wode miałem cieplą kilka godzin ,fakt tylko w słoneczne dni ma to sens -ale jak napisałem na początku licze na jakieś pomysły typu wykorzystanie np. ciepła produkowanego przez lodówkę itd . może jakieś zdjęcia fabrycznych rozwiazań ,woda powinna być ciepła nie musi byc gorąca będę szukal rozwiazania chocby :swieca:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie takie opinie są przydatne ,lecz dlatego nie grzejemy 60 L tylko 10 -15L w płaskim czarnym pojemniku -kiedyś stosowałem bojler w domu po nagrzaniu wody wyłączałem prad a wode miałem cieplą kilka godzin ,fakt tylko w słoneczne dni ma to sens -ale jak napisałem na początku licze na jakieś pomysły typu wykorzystanie np. ciepła produkowanego przez lodówkę itd . może jakieś zdjęcia fabrycznych rozwiazań ,woda powinna być ciepła nie musi byc gorąca będę szukal rozwiazania chocby :swieca:

 

Siema

Jak znajdziesz rozwiązanie to się podziel bo sam szukam. Rozwiązanie z wykorzystaniem lodówki też w teorii próbowałem lecz mi odradzono.

Mnie najbardziej interesuje zasilanie gazem. Jak wspominałem wyżej , kolega to rozwiązał adaptując armaturę z bojlera i w ostateczności tak zrobię ale może jest coś prostszego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje zasilanie gazem.

 

Ostatnio dawałem link do aukcji Allegro, może warto :niewiem:

Powiem tylko, że gdybym potrzebował rozwiązać problem ciepłej wody, to ta aukcja na 100% by mnie zainteresowała.

Robert, z Twoimi zdolnościami na bank można coś z tego zrobić :ok:

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dawałem link do aukcji Allegro, może warto :niewiem:

Powiem tylko, że gdybym potrzebował rozwiązać problem ciepłej wody, to ta aukcja na 100% by mnie zainteresowała.

Robert, z Twoimi zdolnościami na bank można coś z tego zrobić :ok:

 

:hej:

 

Siemanko

Gdzie ten link? Umknął mi najwidoczniej.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Gdzie ten link? Umknął mi najwidoczniej.

Pozdrawiam

Robert

"Aukcje Allegro" post #610

http://forum.karawaning.pl/topic/5265-aukcje-allegro-z-okazjami-wyposazenie-i-ekwipunek/page__st__600

 

:skromny:

 

Tu masz bezpośrednio do aukcji:

 

http://allegro.pl/bo...2246226047.html

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.