Skocz do zawartości

Ciepła woda


Rekomendowane odpowiedzi

To taki z jedną diodą (zielona), włącznikiem on/off i pokrętłem....

 

Z takim panelem, nie znalazłem nic w swoich zasobach z instrukcjami.

Może ta coś Ci pomoże, chyba że to jest właśnie ta właściwa, a różnica jest tylko w wyglądzie sterowania:

 

 

Dodam jeszcze, że do zadziałania zapłonu musi być odpowiednie napięcie w instalacji 12 V.

Nie pamiętam dokładnie, ale jest jakieś ograniczenie działania - chyba poniżej 11,5 lub 11 V zapłon może się nie załączać.

Dodatkowo, jeśli jest trochę powietrza w rurkach gazowych, to proces uruchomienia bojlera trzeba powtórzyć kilka razy, czyli jeśli się nie włączy, to wyłączyć, odczekać ok minuty i ponowna próba i tak kilka razy.

Na zewnątrz przyczepy powinny być zdjęte osłony z komina bojlera (na bocznej ścianie, jeśli takowe są) inaczej brak dostępu powietrza i odprowadzania spalin spowoduje, że automat nie włączy dopływu gazu.

Jest jeszcze mały indywidualny bezpiecznik zasilania (na kabelku przy samym bojlerze), czy jest u Ciebie :niewiem: .

Bojler musi być odpowietrzony i napełniony całkowicie wodą.

:hej:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ok. Wezmę sobie te uwagi do serca i będę kombinował. Komin jakiś zauważyłem pod podwoziem pod bojlerem i piecykiem grzewczym... Nie ma tam nic do odsłaniania czy zasuwania.... rozumiem, że włączanie odbywa się na zasadzie przesunięcia tego jedynego przełącznika na panelu jaki mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jakiś zauważyłem pod podwoziem pod bojlerem i piecykiem grzewczym... Nie ma tam nic do odsłaniania czy zasuwania....

 

To pod podwoziem, to dopływ powietrza. Komin od bojlera jest na ścianie bocznej przyczepy, a komin ogrzewania jest najczęściej na dachu.

 

rozumiem, że włączanie odbywa się na zasadzie przesunięcia tego jedynego przełącznika na panelu jaki mam ?

 

Najczęściej tak.

Dobrze mieć pełną butlę, aby mieć pewność, że ciśnienie i jakość gazu będzie prawidłowa, Często jest tak, że na resztkach lub złej jakości gazu, kuchenka jeszcze pracuje, ale pozostałe urządzenia, a zwłaszcza bojler już nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowiek jest zielony.. oslabiony.gif

 

Na ścianie bocznej przyczepy mam tylko drzwiczki od kasety kibelka, drzwiczki od kabla 220v i drzwiczki od przewodu z pompką wody. ni ma komina.

 

Przyznam się, że osobiście nie spotkałem się z takim bojlerem.

Jeśli nie sprawi Ci to problemu, to wrzuć fotki tego bojlera i bocznych ścian przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest taka wersja, że jedna część bojlera (zbiornik) jest wew. przyczepy, a druga (podgrzewanie) jest pod zbiornikiem, pod podłogą :niewiem:

Wtedy będzie tam też doprowadzona rurka gazowa, a wszystko widać właśnie pod podłogą.

 

Może Misiek coś wydedukuje, wokół niego prawie same angielki ;)

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie baniak jest pod kanapą w środku przyczepy, ale reszta bojlera ta od gazu z palnikiem jest pod podwoziem i tam tez jest jakiś kominek czy coś ?

 

Czyli tak, jak myślałem, u Ciebie jest wszystko pod podłogą.

Sprawdź na razie to wszystko, o czym do tej pory pisaliśmy.

Po rurce gazu możesz prześledzić jej drogę w stronę butli i sprawdzić, czy nie ma gdzieś zaworu, którego nie zauważyłeś.

Jeśli będzie, to oczywiście tylko wewnątrz przyczepy (nie pod podłogą ;) ).

Przyjrzyj się dokładnie instrukcji, którą wcześniej Ci dałem (powiększ, bo niestety, ale nie dysponowałem lepszej jakości kopią).

Tam jest rysunek (schemat) chyba właśnie Twojego bojlera i generalnie to jest chyba odpowiednia instrukcja, masz tylko trochę starszy / nowszy panel sterowania i to wszystko.

:hej:

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.