Skocz do zawartości

Ciepła woda


Rekomendowane odpowiedzi

"Aukcje Allegro" post #610

http://forum.karawan...k/page__st__600

 

:skromny:

 

Tu masz bezpośrednio do aukcji:

 

http://allegro.pl/bo...2246226047.html

 

:hej:

 

Dzięki Kris

Jutro zadzwonię do gościa . Zapytam co ma na myśli "bez osprzętu" bo jeśli to sam bojler bez palnika to odpuszczę bo zbiornik z wężownicą zrobię sobie sam na wymiar wnęki za piecem.

Ale bardzo dziękuję za linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... właśnie, najlepiej porozmawiać ze sprzedającym.

Wydaje mi się, że jak pisał "bez osprzętu", to miał na myśli, że bez sterowania zewnętrznego.

To nie powinno być problemem, bo prawie cała elektronika jest w obudowie bojlera.

Komin i wyprowadzenia na zewnątrz też nie problem.

Pisał też o jakiejś małej nieszczelności, ale mogła być na przyłączu. Jeśli jest głębiej, to chyba też da radę to zrobić.

Z tego zdjęcia, wydaje mi się, że bojler jest raczej na ciśnienie gazu 50 mbar, a nie 30 mbar, ale to też nie problem.

Były dwa rodzaje: 10 i 14 litrowe. Nie zwróciłem uwagi, jaką pojemność ma ten na aukcji.

Z doświadczenia powiem, że najlepiej sprawuje się 10 litrowy. Fenomenalnie szybko nagrzewa wodę, dużo szybciej niż podaje producent. U mnie jak jest zimny (np. po nocy - na noc wyłączam), to od chwili włączenia, bardzo ciepła woda (ustawiam na ok. 40 stopni C) jest już dostępna po kilku minutach.

Bojlery 14 litrowe, mimo tylko lub aż 40% różnicy w pojemności, potrzebują relatywnie dużo więcej czasu (i gazu :oslabiony: ) do osiągnięcia tych samych parametrów przez wodę.

Dodatkowo ten 10 litrowy pracuje całkowicie bezgłośnie :skromny: .

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nieszczelność mnie nie przeraża bo sam bojler chyba zrobił bym nowy , a jeśli nie to tam cieknie chyba na króćcu sądząc po próbach nieudolnego smarkania.

Zobaczymy jutro. Jeszcze jedna kwestia to sama aukcja . Nie wiadomo jak wysoko podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia to sama aukcja . Nie wiadomo jak wysoko podejdzie.

 

Fakt, ale nie każdy potrafi sobie poradzić, więc strach, że się kupi i nie uruchomi, może sprawić, że cena nie pójdzie mocno w górę.

Nowy to koszt ponad 3500 zł. :oslabiony: Chyba jest sens powalczyć :niewiem:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam takie pytanko .Zakupiłem przyczepkę z uszkodzona terma TRUMA TT2 wymieniłem obudowę wszystko podłączyłem i gra wodę grzeje tylko zastanawiam się dlaczego jest tylko włącznik truma włącz/wyłącz a nie ma żadnego dodatkowego termostatu czy to tak ma być ,czy grzałka ma w sobie już termostat, czy może ta grzałka grzeje cały czas ale nie osiąga większej temperatury i tak ma być i utrzymuje sobie cały czas np.temperaturę 50 stopni i jest ok czy zwyczajnie termostat powinien być tylko go nie ma i muszę go dokupić ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest . Nie wiem jaki mam model bojlera Trumy ale jest tylko włącz i wyłącz . Mam dodatkowo podswietlenie led zielone - ok , czerwone - brak gazu .

 

Wiesz co a bojler nie działa czasem na zasadzie zwykłego łazienkowego junkersa ?

Edytowane przez Tombr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem braku cieplej wody w swojej przyczepce sam rozwiazalem a mianowicie profil aluminiowy 150x150 dl 400 cm zaslepiony czyli powstaje bojlerek nastepnie do srodka grzaleczka http://allegro.pl/grzalka-2x300w-12v-1200w-230v-panel-sloneczny-i2248134315.html.Calosc ocieplic, zalozyc termostat(moze byc ze starego elektrycznego bojlera badz gotowa grzalka z termostatem).Na postoju przy podlaczeniu do sieci masz 220 wiec 1200W w takim bojlerku to masz moment zagrzana a na dziko masz 12V 2 razy 300W wiec tez spoko,Jesli chodzi o prad na dziko to mozna odpalic auto na czas grzania badz panel sloneczny 90W (500 zl plus regulator 60 zl)Ja osobiscie wole panel i akumulator 120AH.Panelek podladuje przez caly dzien a wieczorem moge grzac wode.

Pozostaje tylko wybor jaka reszta instalacji jesli chodzi tylko o prysznic to najlepszym wyjsciem jest mieszacz ...W razie watpliwosci moge pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem braku cieplej wody w swojej przyczepce sam rozwiazalem a mianowicie profil aluminiowy 150x150 dl 400 cm zaslepiony czyli powstaje bojlerek nastepnie do srodka grzaleczka http://allegro.pl/gr...315.html.Calosc ocieplic, zalozyc termostat(moze byc ze starego elektrycznego bojlera badz gotowa grzalka z termostatem).Na postoju przy podlaczeniu do sieci masz 220 wiec 1200W w takim bojlerku to masz moment zagrzana a na dziko masz 12V 2 razy 300W wiec tez spoko,Jesli chodzi o prad na dziko to mozna odpalic auto na czas grzania badz panel sloneczny 90W (500 zl plus regulator 60 zl)Ja osobiscie wole panel i akumulator 120AH.Panelek podladuje przez caly dzien a wieczorem moge grzac wode.

Pozostaje tylko wybor jaka reszta instalacji jesli chodzi tylko o prysznic to najlepszym wyjsciem jest mieszacz ...W razie watpliwosci moge pomoc

zapomnialem dodac musi bys zaworek jednokierunkowy przed bojlerem,a i z mieszcza mozesz zrezygnowac wstawiajac 2 zaworki,jeden przed ,drugi za bojlerkiem(zaworki moga byc np ukladow podcisnieniowych wszelakiej masci samochodow(szrot)za 2 zaworkiem stosujesz zaworek kulowy do regulacji natezenia naplywu cieplej wody a nastepnie trojnik ktorym sie wpinasz pod bateria i gotowe

Koszt

Bojlerek zespawalem w pracy

grzalka 140 zl

termostat z demobilu a zaworki ze szrotu

i problem z glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega jak i ja jeżdzimy na dziko , tam gdzie nie ma prądu więc chodzi o takie rozwiązanie . Ja wpadłem na fajny pomysł , sprawdziłem i działa ! . Otóż potrzebne do tego będzie mała chłodniczka samochodowa lub jakiś maly wymiennik ciepła , podwójna gazówka przykręcana na małą butlę no i butla gazu turystyczna . Jeśli ciągniemy wodę z jeziora pompką elektryczną to wtedy można zrobić taki myk - po małej chłodniczki podłączyć dwa węże jeden od pompki z jeziora a drugi to albo do szopki albo do miski jak ktoś woli a chłodniczkę umieścić na palnikach gazowych . Kiedy woda przelatuję przez chłodniczkę ogrzewa się w płomieniach gazówki i na końcu węża woda jest cieplutka i bierząca . Problem polega na tym aby umieścić palniczki tak aby czegoś nie spalić lub wywołać pożaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.