Skocz do zawartości

KIP


Milosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To i ja się przyłączę ? Jestem szczęśliwą posiadaczką aż dwóch budek (to jak uzależenienie...). Jedną z nich jest KIP Hi Line 41 EK. Jestem zakochana w tej przyczepie i uwielbiam jeździć z nią na wiejski wypoczynek, w tym na wakacje. Mimo, że ma prawie 30 lat, nadal robi wrażenie. Solar, bojler, pompa wody, ogrzewanie centralne, lodówka na gaz, mover. "Stary, ale jary". Kupiłam ją na nieuzbrojoną działkę na wsi, na której przesiadujemy od czasu "narodowej samoizolacji". Uwielbiam, bo jestem samowystarczalna. Prąd ze słońca, toaleta, ciepła woda podgrzewana na gaz i ogrzewanie. Kupiłam drugą kasetę do toalety i przy zapasie wody spokojnie mieszkam tydzień na odludziu na wsi,  w ciszy i spokoju. Doceniłam ją też w wakacje, bo jej niezależność energetyczna oraz niewielki rozmiar, pozwalają zaparkować na dowolnym, nawet zapchanym kempingu. W szczytowym momencie bawiliśmy się w budce w 6 osób! Gdy siedzę w moim KIPie, myślę że tak właśnie wygląda życie, jest miłe i komfortowe. Cenię tę markę za dobrą jakość. Każdy kto nas odwiedza, jest pod wrażeniem jej możliwości. Moja druga budka to Tabbert, bardziej stacjonarna. Osiągnięcie takiego stopnia komfortu, jak w KIPie, wymaga już sporych nakładów finansowych (mimo, że Tabberty, to też fajne budki). Pozdrawiam serdecznie wszystkich przyczepowych nomadów. Przyczepy to nie kaprys, ale styl życia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kipowców.

Wiele lat temu byłem posiadaczem Kipa Mk 400 z 83r. Robiąc jego remont zamówiłem zrobienie naklejek 3 kompletów. Jeden nakleiłem, jednego oddałem koledze Kogi, a dzisiaj robiąc porządki znalazłem ostatni. Może ktoś remontuje starą przyczepę? i mu się przyda. Oddam za przysłowiowe Piwo. Tel 602 714 937

20210110_200406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

dobra znalazłem tabliczkę u mnie jest w środku przy wejściu, pytanie gdzie na ramie dokładnie ma  być nr ? bo razem z diagnostą nie mogę go znaleźć.

Trzeba przyznać że jest skorodowana mocno i moze trzeba gdzieś drucianką odczyścić, tylko gdzie

mój model kip GOLDSTREAM g 350 google nic nie podpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli powinien być na dyszlu zaraz jak dyszel zaczyna wystawać z budy

czy jest szansa że jest od góry pod koszem, bo sprawdzaliśmy z gościem co miał mi dać zaświadczenie o wadze i nie znalazł żadnego nr a przyczepa ma oryginalne dyszle bo mają nawet niemieckie napisy o masie dopuszczalnej.

 

Czy ktoś ma pomysł czy aby na pewno KIP G.350 miał nr ramy? Jest szansa że lata 70 -81 czegoś takiego kompletnie nie nabijali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze patrzę na tabliczkę to mam szukać nr A726 czy też macie podobne nr ram w KIpach?

Na dyszlu to jest między drzwiami a końcem budy od spodu czy z boku od drzwi?

Będę czyścił bo jest gruba rdza na tym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to u mnie jest gdzieś na ramie od spodu w okolicach drzwi.

A między drzwiami a dyszlem mam taką tabliczkę:

tabliczka.png

Edytowane przez Bombee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bombee taką właśnie tabliczkę mam obok progu koło drzwi właśnie, tylko na ramie nie mogę się doszukać, między drzwiami a dyszlem oznacza, że ma być na dyszlu na wysokości drzwi, czy to może być nabite na budzie albo ramce metalowej co trzyma bude.

Ja szukam na dyszlu, bo dla mnie to jest nr ramy, a nie na kątownikach które trzymają sklejkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.