Jump to content
Milosz

KIP

Recommended Posts

maciejek34

Waga nie realna, mam kipa z 96 roku, DMC 1230kg, MW 910kg, może to MW ?

Cześć,
jestem w trakcie rozważania zakupu budki. Do tej pory jeździliśmy z namiotem ale zawsze chodziła po głowie przyczepa. Urzekły mnie KIP-y
Nie widziałem jeszcze żadnej na żywo, ale na zdjęciach mają to coś. Wybór nie duży. Jedna szczególnie wpadła mi w oko i jestem zauroczony ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii zanim pojadę 300km. Co sądzicie o tym ogłoszeniu? 
https://www.olx.pl/oferta/kip-grey-land-dmc-750kg-CID5-IDz4Xve.html

Tu masz broszury z różnych roczników, w tabelach podane wymiary itp https://kipcaravans.nl/kip-brochures/

smutny

Dzieki, już wiem, że od tego typa nic nie kupie. Miał mi wysłać zdjęcie dow Rej i tabliczki bo ta masa mi od początku nie pasuje. Narazie cisza... handlarze z branży motoryzacyjnej to straszne świnki .  A już na forach to potrafią cuuuda wypisywać . Komentarz użytkownika „Iwan” to na 100 % ten handlarz. 

jacekzoo

Jakiś czas temu byłem u niego oglądać budkę dla kogoś, angielka. Nie znalazłem śladów wilgoci, tylko cena jak dla mnie była zaporowa, takie angielki chodziły po 7 a ta stała podajże 12,5. A inne na placu po 7-8 czy nawet 9k to sam zgniły gruz

trabi80

Witam

Kupiłem niedawno starego 1982 KIP KT 390. Nie mogę rozgryźć elektryki wnętrza. Jest ktoś w stanie powiedzieć mi skąd w tej przyczepie bierze się zasilanie 12v? Gdzie jest miejsce na akumulator, jakieś bezpieczniki itp?

smutny
5 godzin temu, maciejek34 napisał:

Waga nie realna, mam kipa z 96 roku, DMC 1230kg, MW 910kg, może to MW ?

Zastanawiam się nad takim jak Twój tzn waga i rok ten sam w wersji „star line” . Jesteś zadowolony z tej przyczepy? Nie będzie za ciężka do mojego 1.8 benz ? 184 kuce pociągną to bez nadmiernego potu? Nie chce zmęczyć auta na dłuższych trasach, a mam automat. Mogę podesłać Ci kilka fot żebyś rzucił fachowym okiem?

Edited by smutny (see edit history)

chris_66
W dniu 20.03.2019 o 23:09, smutny napisał:

Cześć,

jestem w trakcie rozważania zakupu budki. Do tej pory jeździliśmy z namiotem ale zawsze chodziła po głowie przyczepa. Urzekły mnie KIP-y?

Nie widziałem jeszcze żadnej na żywo, ale na zdjęciach mają to coś. Wybór nie duży. Jedna szczególnie wpadła mi w oko i jestem zauroczony ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii zanim pojadę 300km. Co sądzicie o tym ogłoszeniu? 

https://www.olx.pl/oferta/kip-grey-land-dmc-750kg-CID5-IDz4Xve.html

ulica Fabryczna we Wrocławiu to mniej więcej taki wiórek pod Poznaniem - czyli nic wartego uwagi , a powiedział bym że wręcz niewartego zachodu

zarówno przyczepy jak i samochody z placyku obok

smutny
5 minut temu, chris_66 napisał:

ulica Fabryczna we Wrocławiu to mniej więcej taki wiórek pod Poznaniem - czyli nic wartego uwagi 

Teraz już wszystko wiem. Ja rozumiem, ze każdy szuka grosza ale niepotrzebnie te podchody na forach . Ma szczęście , ze bardziej mnie nie wk....ł bo bym mu taki marketing zrobił w internetach ze zostałby mu tylko karawan pogrzebowy. Powinien sobie zdawać sprawę, ze kto mieczem wojuje od miecza poginie, a jak trafi kosa na kamień to ... iskry i nie ma litości 

maciejek34

Ja to zielony jestem, daj fotki na forum to koledzy z większym doświadczeniem na pewno pomogą, sprawdz przednią ścianę, u mnie pojawiły się pęknięcia poszycia w czterech narożnikach przy oknie, ogólnie kipy są bardzo rzadko spotykane

iwan

Szukałem długo mojego kipa i tam go kupiłem!!!!Jest suchy i zdrowy.Dmc ma 1200.Dziękuję za zgnojenie. ..

20170716_073120.jpeg

Nie rozumiem również zdziwienia z fabrycznego solara.

smutny

Bez urazy ale jestem Ci wdzięczny, że dzieki Tobie tam nie pojechałem ?bo nic bardziej nie psuje dnia jak dzień stracony!!! Opinia ( „gnojenie” ) dotyczy bezpośrednio komisu ?

Miłego!

Czy takie numery jak na zalaczonym obrazku ,wg Was dyskwalifikują budę ? Moge trochę pomajsterkowac ale nie wiem czy warto? 85’ Kip Kio

Chodzi o to

5A812141-916C-49C2-984D-2F3E27134CA9.jpeg

smutny

Nie wiem czy jechać to w ogóle  wąchać ...ale poza tym podoba mi się 

Edited by smutny (see edit history)

szary11

Jeśli po zawilgoceniu nie podjęto próby naprawy i pozostawiono to samemu sobie ja bym odpuścił taką budkę. 

smutny
6 godzin temu, szary11 napisał:

Jeśli po zawilgoceniu nie podjęto próby naprawy i pozostawiono to samemu sobie ja bym odpuścił taką budkę. 

Rozumiem,

dziękuje !

chris_66

Jeżeli grzyb wyszedł na tą stronę to nie warto się interesować

smutny

Dzieki za rozwianie wątpliwości ?