Skocz do zawartości

panele pv (sloneczne)


tarapukuara

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I ja dziękuję koledzę tarapukuara za dzisiejszą rozmowę telefoniczną i rozwianie wszelkich wątpliwości.....

 

Zestaw dobrany i w tym tygodniu pewnie będę zamawiał!

 

Bardzo fachowe doradztwo i super ceny!!!!

 

Jeszcze raz dzieki!!!!!

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum mam pytanie do kolegi tarapukuara czyli Bartka z firmy Ledon /pytanie podobne zadałem na adres firmy,ale tu mam pewność że przeczyta je karawanignowiec/chodzi mi o żarówki LED z gwintem E27, czy można je u was zakupić w wersji 12 Va jeżeli tak do jakiej max mocy, macie w ofercie 8,5 W czy np ta? oczywiście kupując taką zarówke zakupił bym u was cały zestaw tzn-ogniwo 95 W, kontroler tracer MPPT, konektory i po 7m kabla 6mm2. dzięki za odpowiedż pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Do bezpośredniego przerobienia na 12V nadają się tylko żarówki 3W . Można teoretycznie przerobić żarówkę o dowolnej mocy ale wymaga to zastosowania sterownika prądowego podwyższającego napięcie. Wiąże się to z czterema wadami: koszt, sprawność, odprowadzenie ciepła i poziom emitowanych zakłóceń:(

Zabieg sensowny jeszcze chyba do 5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , dzieki za odpowiedż ,czyli tylko 3 W ale chyba taka byłaby za słaba na oświetlenie przedsionka? a co do reszty czy w przypadku zakupu powyższych detali można byc spokojnym o dostarczenie kurierem, chodzi mi o to czy w praktyce nie było przypadków uszkodzeń paneli w trakcie transportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszystkie panele dostarczane miałem kurierem i było ok

Ale wydaje mi się że konkrety to lepiej ustalać bezpośrednio telefonicznie z firmą a nie przez forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich ale pytanie mam do kolegi Bartka który w innym wątku wypowiadał się na temat szeregowego łączenia paneli. potrzebuję zestaw fotovoltaniczny do przyczepki, o mocy 100W , akumulator żelowy 60Ah. Planowałem u was zakupić kontroler ładowania Tracer i ogniwo 100W ale w tym innym wątku pisałeś o możliwości połączenia 2 miejszych ogniw szeregowo. W ofercie macie ogniwo 40 W i 60W 12V /połączone szeregowo dają 24V ?/ czy gdybym zakupił dwa te ogniwa połączone szeregowo to uzyskałbym lepszą wydajność zestawu i czy warte jest to zachodu? / większy koszt, więcej kłopotu z montażem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedż , ktoś mi trochę namieszał w głowie ale twoja odpowiedż i kol Kristofera w innym wątku wszystko mi wyjaśniły i oczywiście skorzystam z oferty firmy Ledon kupując panel monokrystaliczny 95 W 12V plus kontroler Tracer, przewody i konektory ale to dopiero w marcu z powodu finansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno uściślające pytanie - planuję zakupić 2x po 7m kabla 6mm2 do ogniwa 95W z tym że te dwa kable będą w pewnym miejscu dzielone ile więc konektorów muszę zakupić ,czy dwa kompletne do łączenia tych dwóch  kabli w miejscu podziału  plus jeden żeński i jeden męski do łączenia z panelem, bo przy panelu konektory jeden męski i drugi żeński już są a do kontrolera konektorów już nie trzeba, czy tak? jeżeli tak to czy bez problemu sam mogę dołączyć te konektory do kabli czy lepiej aby były one fachowo zarobione przez was i czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapytam Bartka może zbyt ogólnikowo, ale jaki obecnie Twoim zdaniem zestaw "słoneczny" jest najlepszy w odniesieniu cena-jakość.

Po prostu nie znam się dzwonie i chce zestaw łącznie z akumulatorem.

Chodzi mi o typowe wyposażenie przyczepy jak u kolegów w postach wyżej.

Początek tematu zaczynał się od wysokich cen paneli które obecnie są o połowę tańsze.

 

Szkoda że na sklepie nie macie gotowych zestawów dla niekumatych  oraz leniuchów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.