Skocz do zawartości

Prośba o pomoc Hobby 560 - czy warto?


Sylwek3108

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wazylem sharana - z pelnym bakiem benzyny i z pelna butla lpg... 1910kg ;)

 

a do tego ma sztywniejsze zawieszenie...

ciagalem swoja cepke mazda 626 /1480 MW/, audikiem /1700MW/ i mam porownanie... masa auta to jedno a sztywnosc zawieszenia to drugie... ;)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daltego zaproponowałem koledze moją budkę , jest lżejsza i tańsza :) i może pewniejsza.Jesli ta zlinku jest bez wad to naprawde okazja.

 

Faktem jest,że holownik musi być mocny ale czesto widuje zestawy z cieższymi budami i ciągną to osobowe auta -norma we Włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tyle nie waży. 1,5 tony ważą dziś kompakty. Nie wiem czemu tak zrobili i po co tak wpisali? Ale tak z czystej ciekawości to jutro podjadę na jakąś wagę i go zważe.

nowy Superb 2.0 TDI waży 1465kg.

Corolla 2.0d4d (3d) waży 1365kg.

 

Kompakty potrafią sporo ważyć, ale błędu w dowodzie rejestracyjnym Insigni raczej bym się nie spodziewał

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazylem sharana - z pelnym bakiem benzyny i z pelna butla lpg... 1910kg ;)

 

a do tego ma sztywniejsze zawieszenie...

ciagalem swoja cepke mazda 626 /1480 MW/, audikiem /1700MW/ i mam porownanie... masa auta to jedno a sztywnosc zawieszenia to drugie... ;)

 

Podajesz masę z wagi, a koledzy z papierów. Trochę nie ładnie tak oszukiwać, Ty masz dwa zbiorniki na paliwo, a większość

tylko jeden hehe%281%29.gifhehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie tak. Może warto faktycznie na próbę podpiąć 560 i zobaczyć jak się będzie prowadził ten zestaw?

 

Ale bardziej by mi zależało o podpowiedzenie o stanie technicznym tej cepki.

 

Wydaje mnie się, że holownik sobie poradzi. Wiem, też że napewno mocno dostanie sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest też rozbicie powietrza autem :-] i dlatego że Sharan jest dużo wyższy od Mazdy i Audi, przyjemniej się holuje budke :-] od zawieszenia zależy bujanie a od wysokości auta jakość przyspieszania, różnica spalania itd

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Ciągałem Sunstara (wiem, że to nie porównanie do hobby) Insignią i Pajero II 2,8 td w automacie. Nie wiem, może się nie znam albo mam coś zaburzone z odczuwaniem, ale naprawdę odczucia są 100 razy lepsze w Insigni. Przyśpieszenie płynne, nic nie czuć na tyle samochodu. Tak jakby samochód jechał sam. W Pajeraku każde koleiny czułem. Może to że mam AKS3004 i on jest przesadzony do tej budki to nie pozwala jej na żadne drgnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny układ, rocznik i waga jak u mnie. No właśnie tylko dlaczego u mnie waga 1600kg jest przy opcji 540 i 2,3 szerokości?

Bodzio skąd wiesz że budka ma 2,5m szerokości? Bo w opisie nie widzę tego info, chyba że wszystkie 560 mają taką szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek3108 - tak jak wspomniales - najrozsadniej bedzie podczepic na probe 560-tke, zaladowac rodzinke i sie przejechac tak ze 100km w trasie... wtedy bedziesz mial wyrobione zdanie

 

a co do ceny uzywanych - im wieksza buda tym tansza...

z rocznika 2006 w tej same lub podobnej cenie kupisz hobby 495... lub hobby 650

bo 495 pociagnie prawie kazde auto i nawet wystarcza kat B a wszystko co wieksze niz 535 to juz przewaznie mocny duzy kon i B+E

 

mi ze wgledu na niska cene zakupu chodzi po glowie 2 osiowa cepka...

 

a konkretnie co do cepki z linku... po zdjeciach niewiele widac

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.