Skocz do zawartości

Używanie prysznica w przyczepie


pisu22

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym jednak wolał uszczelnić oryginalną łazienke lub delikatnie ją zmodyfikować przez oklejenie wykładzinką ścian itd, niż przerabiać na "domowy prysznic" :oslabiony: dla mnie to destrukcja budki :oslabiony: Dodam że jestem jak najbardziej za przystosowaniem łazienki i za jej używaniem :ok: tak jak wszelakich sprzetów w przyczepie, skoro jest to trzeba używać :-] Ale to tylko moje zdanie a każdy niech robi juk lubi i mu pasuje :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w łazience zamierzam uszczelnić wszystko białym Sikaflexem 221 i dodatkowo przykryć to taśmą prysznicową (inne nazwy taśma łazienkowa / wannowa). W którejś z branżowych gazet niemieckich polecali takie rozwiązanie. Muszę znaleźć ten artykuł i zeskanować ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem uszczelnienie Sikafleksem. Zrobiono mi to bardzo dokładnie w zaprzyjażnionej firmie produkującej jachty. Lecz również poinformowano, że nie zda to egzaminu. Sikaflex nie będzie się trzymał podłoża. I chłopcy mieli rację. Po roku uszczelnienie odeszło. Zostałem przy zasłonce. I choć mnie irytuje - klei się do pleców i d....- to zdecydowanie najlepszy sposób na suchość łazienki. Przed istniejące szpary przepływa powietrze - w zimie ciepłe - i wszędzie jest sucho. Nadmienię też, że prysznic używamy zawsze w p-ce. Nie korzystamy z sanitariatów. Od czterech lat używany jest codziennie najmniej dwa razy i wszędzie jest sucho. Specjalnie sprawdzałem.

Jeżeli w p-ce jest moduł łazienkowy - tak jak na jachtach - to można lać po ścianach do woli. Istnieje też rozwiązanie z dwoma odsuwanymi panelami. Wtedy można lać po bokach a ścieka do brodziku.

Pozdrawiam AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zasłonka nie kleiła się do pleców wystarczy na dole zrobić rękaw i do niego włożyć nieduże specjalnie do zasłon przygotowane małe ciężarki. Można je kupić w sklepach z zasłonami i firankami.A do uszczelnienia doskonały jest Terostat 4002 w dwóch kolorach szary i czarny - kupiłem go na Koników Polnych w Katowicach mają też sklep internetowy http://www.przyczepytam.pl/

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u AH prysznic jest w ruchu codziennie co najmniej 2-3 razy (ja osobiście wolę iść do łazienki bo nie muszę wody nosić ale jak jadę z rodziną to niestety nie mam wyboru i noszę) Z tym że mamy w łazience osobny prysznic i to jest rewelacja rozwiązanie (tylko troszkę ciasno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zewnętrzny prysznic ale to jak jadę na dziko i ekologiczne szampony , sposób rewelacyjny tylko cena tych bio szamponów

 

Na dziko, to jest świetne rozwiązanie - pełna swoboda, bez strachu o wilgoć w budce, za ok. 270zł. :ok:

 

post-8228-0-32722600-1325453805_thumb.jpg

 

Szampony nie są aż tak koszmarnie drogie, można przeżyć ;)

 

post-8228-0-32778800-1325454301_thumb.jpg

 

http://www.e-biwak.p...98913afd9ccf937

 

Mydło jest już droższe, ale nie kupuje się go codziennie :rolleyes:

 

post-8228-0-20207400-1325454320_thumb.jpg

 

http://www.bogutynml.../_info/?id=3482

 

lub

 

post-8228-0-36031000-1325454328_thumb.jpg

 

http://zabierzkoniec...-to-Summit.html

 

Ogólnie te ceny można wytrzymać i wkalkulować w koszt wakacji :hmm:

 

Chemia do toalety jest jeszcze droższa :]

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miałem w weekend silikonować brodzik, ale po lekturze tych postów widać, że zasłonka wystarczy, chyba....:bevil:

 

Michał, zasłonka powinna wystarczyć, jeśli dobrze osłania miejsca w które mogłaby spłynąć woda, czyli jej dolna krawędź musi być w całości wewnątrz brodzika. Ja u siebie nie miałem uszczelnienia silikonem (łazienka była dziewicza, nie używana) i po przemyśleniu tematu, dalej go nie mam i nie zrobię - wygląda nieestetycznie. Wystarczy tylko zrealizować w wygodny dla siebie sposób przytrzymanie dolnej krawędzi zasłonki, gdy bierzesz prysznic. Korzystam ze wszystkiego normalnie, a po myciu bardzo dobrze wietrzę łazienkę, jest OK.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, zasłonka powinna wystarczyć, jeśli dobrze osłania miejsca w które mogłaby spłynąć woda, czyli jej dolna krawędź musi być w całości wewnątrz brodzika. Ja u siebie nie miałem uszczelnienia silikonem (łazienka była dziewicza, nie używana) i po przemyśleniu tematu, dalej go nie mam i nie zrobię - wygląda nieestetycznie. Wystarczy tylko zrealizować w wygodny dla siebie sposób przytrzymanie dolnej krawędzi zasłonki, gdy bierzesz prysznic. Korzystam ze wszystkiego normalnie, a po myciu bardzo dobrze wietrzę łazienkę, jest OK.

 

:hej:

 

A może tak rzepy samoprzylepne w kilku punktach :zarowka:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1338560249[/url]' post='273940']

Zasłonki mają jeden podstawowy feler ............ przyklejają się do Ciebie w trakcie kąpieli :-(

 

Silikon odpada: caly brodzik delikatnie chodzi, wiec polaczenie bedzie nieszczelne wkrotce.Tylko zaslonka chaja.gif

(ten w srodku to ja)

Edytowane przez MichalKJ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon odpada: caly brodzik delikatnie chodzi, wiec polaczenie bedzie nieszczelne wkrotce.Tylko zaslonka

 

Dokładnie tak, już kiedyś o tym pisałem. Widziałem już sporo takich silikonowanych łazienek i żadna z nich nie była szczelna :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam kolegów ,powrócę do tematu uszczelnień brodzik-ściany.Czy ktoś stosował do tego celu preparat Plasti Lak / płynna guma stosowana w lakiernictwie samochodowym/.Zastanawiam się nad uszczelnieniem szczelin masą butylową, którą można lakierować np. Terostat 2759 lub Dekaseal 8869 a następnie pokryć to białym Plasti lakiem.Czy ktoś ma w tym względzie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.