Skocz do zawartości

Krany - znormalizowane rozmiarowo??


RULAK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pytanko będe zmieniał kran w swoim Burnsterze .Pytanie dotyczy kranów czy wszystkie krany są znormalizowane rozmiarowo? Chcę zmienić na kran który miesza zimno-ciepło http://allegro.pl/kr...1992881632.html

Przyczepę mam kilkanaście kilometrów od domu i chciałbym jechać już z kranem, a nie mam starego stąd moje pytanie? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aukcji jest podana średnica dziury montażowej. Przewody wodne są raczej znormalizowane średnicowo, chyba że ktoś je wymieniał u Ciebie.

Kranik ten nie ma mieszalnika.

Puszcza wodę zimną LUB ciepłą w zależności w którą stronę otworzysz dźwigienkę ale ich nie miesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aukcji jest podana średnica dziury montażowej. Przewody wodne są raczej znormalizowane średnicowo, chyba że ktoś je wymieniał u Ciebie.

Kranik ten nie ma mieszalnika.

Puszcza wodę zimną LUB ciepłą w zależności w którą stronę otworzysz dźwigienkę ale ich nie miesza.

 

 

Wojciech - mylisz sie

 

lekkie otwarcie puszcza zimna wode a im dalej podnosisz dzwignie to zmniejsza ilosc przepuszczania zimnej wody a zwieksza ilosc cieplej wody... jak otworzysz na max to masz tylko goraca...

 

jeszcze taka moja mala sugestia - ten "chrom" to lipa - szukaj takiego z tworzywa nie powlekanego bo te chromowane potrafia oblazic i pozniej brzydko to wyglada..

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz pojedyncze teraz to czeka cię na 90% rozwiercanie, pojedyncze mają chyba 18mm, podwójne 27mm i więcej, nawet do 33mm :hmm:

 

Widzę ze muszę zmierzyć otwór po starym pojedynczym .Myślałem, że rach ciach , a tu jak zwykle schody :):sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze muszę zmierzyć otwór po starym pojedynczym .Myślałem, że rach ciach , a tu jak zwykle schody :):sciana:

 

najgorszy jest zlew stalowy, trza chyba wymontować i zawieźć do speca co wycina :niewiem:

w plastiku pilniczkiem idzie jak po maśle ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby były problemy z rozwierceniem otworu wystarczy rozwiertak stożkowy :)

 

Coś takiego: http://allegro.pl/wiertlo-stopniowe-rozwiertak-4-39mm-choinkowe-i1950754215.html

 

Edytowane przez topmirex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem się włączyć w temacie "rozwiercania", ale Mirek mnie ubiegł :-)

Rozwiercenie trwało kilka minut :-) Można takim rozwiertakiem, ale można też użyć (pożyczyć) szlifierki prostej:

http://www.bosch-professional.com/pl/pl/ocs/narzedzia/101274/26174/szlifierki-proste/ggs-28-lce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy w sobotę pojadę ,pomierzę ,zrobię zdjęcia i dam znać :)

Myślę że powalczę :] z rozwiertakiem ,znalazłem jeden ,ale jego fi :) 24.7mm może być przy mało :niewiem:

 

Nie lepiej poszukać kranu do dziury niż robić dziurę pod kran?

 

Coś tam masz przecież zamontowane. Rozwiercić zawsze zdążysz.

 

Jak policzysz koszt rozwiertaka i kranu to może starczy na inny pasujący i na :piwko: zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poszukać kranu do dziury niż robić dziurę pod kran?

 

Coś tam masz przecież zamontowane. Rozwiercić zawsze zdążysz.

 

Jak policzysz koszt rozwiertaka i kranu to może starczy na inny pasujący i na :piwko: zostanie.

 

jeśli ma jednofunkcyjne to nie ma raczej szans żeby dobrał ciepła/zimna w tej samej średnicy

u mnie było 18mm, a nowy miał niecałe 30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten kran zainstalowany w mojej przyczepce i pisałem na forum o problemach mieszania wody. Powiem krótko, wyrzuciłem to badziewie i zainstalowałem normalną baterie kupioną w sklepie bez wyłącznika. Zamiast wyłącznika zainstalowałem elektrozawór hydroforowy. Działa super, a szczególnie super miesza wodę, bo jest regulacja typu góra dół - siła strumienia, lewo prawo - miesza.

Kran London to namiastka tego działania. Na wiosnę zainstaluję drugi taki sam w łazience.

 

JurekM

 

A zapomniałem, postaram jutro zrobić zdjęcia jak to wygląda u mnie i pokażę na naszym forum.

 

JurekM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.