Skocz do zawartości

Główne grzechy kierowców. Czego nie wolno na drodze.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

No z pomocą po wypadku to jest jeszcze u nas średniowiecze niestety.

 

Przekonałem się na własnej skórze o tym jak miałem wypadek i po zderzeniu czołowym nie mogłem wysiąść z auta o własnych siłach a zaczynało się dymić z silnika,

świadkowie owszem byli ale nikt ni pomógł za to się ładnie odsunęli na bezpieczną odległość i podziwiali....

dopiero straż pożarna udzieliła pomocy w wydostaniu się z auta...

 

oczywiście droga była zablokowana i po chwili doczekałem się uwag, że przeze mnie muszą stać w korku...

 

a winna wypadku Pani sobie stała grzecznie przy swoim aucie i nic nie zrobiła:)

 

 

Jakiś czas temu najechałem na wypadek drogowy. Dwa auta zderzyły się, były trzy osoby lekko ranne. Gdy ja dojechałem na miejsce nikt nie udzielił poszkodowanym pomocy , a stojący blisko gapie ( jak się po czasie okazało lekarze medycyny ) dyskutowali między sobą w jaki sposób udzielić I pomocy medycznej. Zwróciłem uwagę, że dyskusja była czysto akademicka z nadzwyczajnym użyciem tytułów naukowych "panie profesorze" "panie doktorze". Suma summarum I pomocy ja udzieliłem. A po przyjeździe karetki to ja przekazywałem ekipie karetki jakie obrażenia mieli poszkodowani i jakiej pomocy i zabezpieczenia im udzieliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może bardziej "przyczepowo":

Irytuje mnie całkowity brak zrozumienia ( nie wyrozumiałości) ze strony kierowców osobówek, którzy widząc samochód z przyczepą wolą wciskać się na siłę w skręt czy parking niż puścić mnie i pozwolić zrobić więcej miejsca. Ta sytuacja ma miejsce praktycznie na każdym ciaśniejszym skrzyżowaniu gdzie muszę się choćby odrobinę "naddać" aby poprawnie skręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie irytują cygany, rumuny, bułgarzy... zimny łokieć, muza full, włoski na gel, fura za kilkadziesiąt tysięcy i wożą się po mieście nie zważając na przepisy.

 

 

Wydaje mi się, że takich polskich "cudaków" jest niemniej niż tych wymienionych przez Ciebie. Czy oni już Ciebie nie irytują ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj osobiście przeżyłem takie zdarzenie. Wyjechałem z domu na obwodnicę miasta , droga z zakazem wyprzedzania oznaczona podwójnymi liniami ciągłymi. Jadę około 85km/h i obserwuję w lusterku jak osobowa Mazda zjeżdża na lewy pas i wyprzedza moje auto na łuku drogi pomimo zakazu wyprzedzania . Kilometr dalej staję obok tej Mazdy na sąsiednim pasie, za kierownicą czterdziestokilkuletni kierowca ( idiota). Za skrzyżowaniem jedzie spokojnie za mną mimo , że mógłby wyprzedzać. Do tej chwili nie mogę zrozumieć po co mnie wyprzedzał stwarzając zagrożenie na drodze. Ten pseudo-kierowca znaki drogowe ma po prostu w d...e . LEKCEWAŻENIE ZNAKOW DROGOWYCH - Nawet tych zasadnie umieszczonych na niebezpiecznych odcinkach dróg to często spotykane zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tankowanie bardzo drogiego paliwa - to KONIECZNOŚĆ czy GRZECH rozpasania i rozrzutności . :sciana: Informuję, że kierowcy na Opolszczyźnie (Brzeg) planują w sobotę 29.01 .2012r. blokadę A4 jako protest przeciwko b. wysokim cenom paliw i opłat drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jechać ze stała prędkością (30 - 40 km/h ) bardzo dużą ilością pojazdów i da się zablokować każdą drogę, raczej bez okazji do mandatu.

 

Effendi, w PL obowiązuje ruch prawostronny/prawopasowy i na to jest karalny paragraf.

Jak ktoś pojedzie lewym pasem nie zjeżdżając na właściwy, czyli blokując ruch, to oberwie po łapkach.

Nie wiem jak musiałaby być "skonstruowana" kolumna blokerów by :policja::policja: nie znaleźli odpowiedniego powodu do ukarania.

To nie jest to samo co protest pieszych na pasach.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, kilka razy w tym kraju na drogach odbywały się protesty kierowców ciężarówek i właścicieli firm transportowych. Inni użytkownicy dróg odczuli trudności związane z ich protestami i jakoś nikt z protestujących nie został ukarany mandatem, więc da się smirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, w PL obowiązuje ruch prawostronny/prawopasowy i na to jest karalny paragraf.

Jak ktoś pojedzie lewym pasem nie zjeżdżając na właściwy, czyli blokując ruch, to oberwie po łapkach.

Nie wiem jak musiałaby być "skonstruowana" kolumna blokerów by :policja::policja: nie znaleźli odpowiedniego powodu do ukarania.

To nie jest to samo co protest pieszych na pasach.

 

W Krakowie jak motocykliści blokowali A4 do Katowic to nie było problemu. Cały czas jechali koło 50-60 i jedni drugich wyprzedzali :smirk: Dym się zaczął jak zaczeli płacić groszami na bramkach :mod::policja::chaja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.