Skocz do zawartości
Mark1

WC w przyczepie/kamperze

Rekomendowane odpowiedzi

maxpolalu

Witam :D .Górny wlew to woda z płynem np

Płyn Aqua Rinse ze strony www.przyczepy.katowice.pl

a w dolny wlew płyn wspomagający rozkładowi fekalii np

Płyn Aqua Kem Blue z tej samej strony.Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Jeden płyn jest do spłukiwania a drugi do zbiorniak z fekaliami?

Pokasz foto - jakie dokładnie płyny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxpolalu

Np. 75 mml na 10 l wody - nie dolewać do pustego zbiornika -tak napisano w instrukcji -Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eler1

Ja do dolnego dolewam pół szklanki ok, a zresztą wszystko pisze na butelce ze środkami. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Podaje informację, że ostatnio kupowałew płyn Thetford - różowy i zielony w Paktikerze za około 55 zł za 2l.

Patrzyłem w ofertach internetowych to wydaje mi się taniej. Były jeszcze WC przenośne, ale ceny nie pamiętam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kanka

mogę prosić o podpowiedź jakie płyny należy używać do przenośnego WC ponieważ mam ale jeszcze nigdy nie używałem i nie mam pojęcia ci i gdzie lać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

W jaki sposób utrzymać przenośne toalety Porta Potti w należytym stanie?

Produkty firmy Thetford z serii Aqua gwarantują sprawne działanie i dłuższy okres użytkowania przenośnych toalet Porta Potti. Płyny dezynfekujące oraz środki dodatkowe są bardzo oszczędne w użyciu.

Aqua Kem Blue ma silne działanie odwaniające, zapobiega gromadzeniu się gazów, wspomaga rozpuszczanie się fekaliów przed ich wylaniem i ułatwia utrzymanie rezerwuaru w czystości. Płyn jest dostępny w sprzedaży w plastikowych

butelkach o pojemności 1 litra lub 2 litrów.

Aqua Kem Green to płyn o przyjemnym cytrusowym zapachu, niekapiący, nieszkodliwy w razie spożycia i niedrażniący skóry ani oczu. Jednocześnie odznacza się on silnym i długotrwałym działaniem odwaniającym i skutecznie rozpuszcza nieczystości. Płyn jest dostępny w sprzedaży w plastikowych butelkach o pojemności

0,375 litra oraz 1,5 litra.

Aqua Rinse to ważny środek dodatkowy do zbiornika z czystą wodą, w który wyposażona jest przenośna toaleta. Zwiększa skuteczność spłukiwania, ograniczając jednocześnie zużycie wody, znakomicie czyści muszlę. Płyn jest dostępny w sprzedaży w plastikowych butelkach o pojemności 0,4 litra oraz 1,5 litra.

Znaleziono na stronie: http://www.port21.pl/technika/article_1241.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kanka

To nie ma jednego płynu uniwersalnego do przenośnej toalety tylko kilka i każdy ma inne zadanie. Proszę o podpowiedź jaki płyn jeden mam używać, kiedy go lać, :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Różnowy do górnego zbiornika tak około 75 ml. na 10 litrów wody. Do mojego wc wchodzi około 19 litrów wody

więc wlewam około 150 ml. "różowego"

Z powodu różnych zasłyszanych opinii n/t płynu niebieskiego - podobno toksyczny, używam zielonego do dolnego zbiornika. Wlewam około 2 l. wody i do tego

około 100 ml. "zielonego" na około 15 l.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi