Skocz do zawartości

Co myślicie o składanych przyczepach


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Marku wszystko się składa, masz rację, ale ja staram się patrzeć na przyczepy składane z punktu widzenia np mojego kolegi dla którego normala przyczepa nie posiada wad, ona cała jest dużą wadą (duża, ciężka, źle się manewruje, wolno jedzie itp).

A alternatywą dla namiotu faktycznie może być przyczepa składana.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym podzielić się moimi przemyśleniami i spostrzeżeniami :

 

Składana zalety

- Mniejszy opór powietrza: czyli mniej paliwa, większa prędkość, łatwiejsze przyspieszanie (mniejsze koszty transportu zwłaszcza dla benzyniaka)

- Łatwiejsze manewrowanie bez dodatkowych lusterek, dobra widoczność do tyłu, mniej wywrotna na boki i podmuchy boczne wiatru

- Można zainstalować na przyczepie dodatkowy bagaż lekki np. kajak, łódka itp., z pełnymi konsekwencjami tego

- Mało miejsca przy parkowaniu – zimowaniu

- Prawdopodobnie na promie morskim mniejsza opłata bo mniejsza wysokość do m wysokości

 

Składana wady

- Konieczność każdorazowego rozkładania i składania na kempingu

- Krępujące rozkładanie i składani na parkingach przy stacjach benzynowych a czasami niemożliwe

- Kłopotliwe rozkładanie i składanie w czasie niepogody np. deszcz, wiatr

- Mniejszy standard najczęściej nie ogrzewana i nie ocieplona, brak toalety

- Brak możliwości transportu bagażu lekkiego wewnątrz np. wyposażenie turystyczne stołki itd

- Mało elegancki wygląd zewnętrzny na co osobiście nie zwracam uwagi

- Również szczelność po złożeniu budzi moje zastrzeżenia np. gdzie załadować pościel itd.

 

Moje rozważania nie miały na uwadze przyczepy składanej najnowocześniejszej z najwyższej półki. A może ktoś posiada na tym forum składaną ze sztywnymi bokami i mógłby się podzielić doświadczeniem i spostrzeżeniami.

A teraz moje plany użytkowania przyczepy: bardzo częste wyjazdy sobotnio niedzielne (trochę zależne od pogody), lubię podróżować więc chyba więcej jazdy mniej postojów, po prostu jest kasa są chętni jadę. Zastanawiam się gdzie jest granica ekonomi i wygody jaka jest relacja pomiędzy tym, o ile taniej wynosi holowanie składanej i nie składanej przyczepy (czy przy dużej liczbie kilometrów gra warta świeczki). Pewnie trzeba samemu doświadczyć ? widzę, po ilości ofert tych przyczep, wskazywałoby jednak na: wygodę.

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że więcej niż litr do dwóch osczędności paliwa na 100km byś osiągnął. A na krótkim wyjeździe czas tracony na składanie i rozkładanie to mało przyjemna sprawa. A jak zaskoczy Cie niepogoda to w normalnej budce szybciej się odnajdziesz.

 

Niemniej dla mnie najbardziej kuszące w tego typu przyczepach jest możliwość wrzucenia łódki... ehh, może znajde składaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej dla mnie najbardziej kuszące w tego typu przyczepach jest możliwość wrzucenia łódki... ehh, może znajde składaną

 

chodzi o składana łódką czy przyczepkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej dla mnie najbardziej kuszące w tego typu przyczepach jest możliwość wrzucenia łódki... ehh, może znajde składaną

 

chodzi o składana łódką czy przyczepkę?

 

Normalną łódkę na składaną przyczepę. A składaną łódkę to teraz poszukuję - z marnym rezultatem :-] Nic w okolicy nie mogę znaleźć a na allegro też pustka. W internecie firmy czasem promuja takie produkty ale meile pozostają bez odpowiedzi. Pożyjemy, poczekamy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szary11 przejrzyj ten link http://www.wayland.net2000.pl/pl/tinca.php

sam kiedyś szukałem, jest sporo na necie składanego sprzętu pływającego.

Pozdrawiam JacekK

 

To jest zmodernizowana Stynka. Pisałem już do nich i odpowiedzieli, że nie mają już jej w sprzedaży. Ale dzięki za link :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary, ja na Twoim miejscu kupiłbym normalną łódkę i przewoził na relingach na aucie.Jak pamiętam masz mondeo kombi.

Na przykład coś tego typu:

 

http://www.allegro.pl/item174221102_lodz_lodka_wioslowa_lodz_na_wiosla_boat.html

 

No i robiłaby jako spojler na dachu :-]:-]:hehe:

 

 

No i tu właśnie w tym sęk. Na dachu mógłbym bez problemu przewozić małą łódkę (zresztą mam na działce 70kg), ale jak jade na ryby to często sam i o ile z małą łódką nie było by problemu to z taką ok 2-3 osóbową troche strach by gdzieś nie zrzucić na samochód. A chcę nieco większą by na wakacjach można było przepłynąć się z kimś. Do tego miejsce przechowania - jednak łódka to spory przedmiot.

 

Wynalazłem taką łódkę w internecie:

http://www.lizel.pl/index.php?dzial=11

 

Czekam na odpowiedź od firmy o dokładniejszych danych. Może to wypali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ale cena...

Ja kupiłem do połowów ponton od ruskich ale nie da się z tego łowić, nogi cierpną szybko

 

Ja do tej pory pływałem na pontonie rosyjskim. Również nogi mi cierpiały... do 3 godzin wytrzymywałem. A na starość chce się mieć nieco komfortu :-]

 

Cena faktycznie nie jest mała, ale zważywszy na wielkość i właśnie te składanie byłbym w stanie zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Szperając w necie napotkałem cycepki rozkładane, czy ktoś wie jakie sa ceny takiego sprzętu i jak to się sprawdza w praktyce? Plus takiego urządzenia to większa mobilność, no i może żona mi nie powie że się boi węży, i innych takich które można napotkać w namiocie :look:

 

Strona do polskiego przedstawiciela: http://www.go-camp.pl/

 

Coś podobnego tu widziałem: http://www.sylvansport.com/ ale cena 6000 $ :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole dołożyć i kupić niewiadke.

 

Myślisz że Niewiadówki są droższe od przyczepek Fleetwooda? Bo pytanie z tego co zrozumiałem z pierwszego postu jest o cenę :ok:.

 

Z tego co pamiętam Go-camp sprzedawał swoje powywstawowe przyczepy w cenach zaczynających się od 30 kzł. Więc tanie to nie było :ok: , a na pewno nie tańsze od Niewiadówki :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.