Skocz do zawartości

Dethleffs


irekg1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie.... czy któryś z kolegów ma może zdjęcie rozłożonej (do spania) podkowy z przyczepyDethleffs Beduin 510 z rocznika około 2005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 godziny temu, bartd napisał:

Witam

Mam pytanie.... czy któryś z kolegów ma może zdjęcie rozłożonej (do spania) podkowy z przyczepyDethleffs Beduin 510 z rocznika około 2005?

Moja chyba jest 540 ale nie mam pewności. wdt1el3ag60009893. umie ktoś sprawdzić po numerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartd napisał:

Nie ma znaczenia czy 510 czy 540...podkowa jest podobna.

Przy okazji czym różnią się wersje beduin i np. camper?

 

 

taka przyczepa i tak to wygląda....

IMG_20210407_134724.jpg

IMG_20210407_134748.jpg

IMG_20210407_134800.jpg

IMG_20210407_134823.jpg

IMG_20210407_134833.jpg

IMG_20210407_134642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo... masz może jeszcze zdjęcie złożonej kanapy?
Mam jeszcze pytanie jakie są słabe punkty takich przyczep Dethleffs z lat 2005-06?
Przeglądając zdjęcia w necie widziałem w kilku takich przyczepach, jakby rozwarstwione poszycie drzwi... takie lekkie faldy tylko na drzwiach... To jakaś wada? Bo na 3 sztukach to widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękające plastikowe przody
No to też czytałem i widziałem na zdjęciach takie ryski koło rączek manewrowych. A gdzie szukać ew. przecieków... poza uszkodzeniami oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartd napisał:

No to też czytałem i widziałem na zdjęciach takie ryski koło rączek manewrowych

I przy listwie narożnej 

2 godziny temu, bartd napisał:

A gdzie szukać ew. przecieków

Od tych pęknięć idzie w narożniki i ścianę, do dokładnego obejrzenia przód od środka od bakisty i od spodu. 

Więcej typowych miejsc Dethleffs-a nie znam, to dobra i dość solidna marka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bartd napisał:


 

Tak właśnie powinien wyglądać mój stół ale ja niestety nie miałem oryginalnego. U mnie jest starszy typ z innej przyczepy i ma nowy, autorski blat od ubiegłego roku. Mam też inną tapicerkę ale ewidentnie inne elementy są identyczne. U mnie jak dotąd plastikowy przód jest bez zarzutu a stoi pod chmurką zawsze. Okno za to wymieniałem z przodu bo pękło samo z siebie. Ta z Twojego zdjęcia ma jakiś lepszy pakiet wyposażenia pewnie, dywaniki i tapicerka. Przesyłam zdjęcie kiepskiej jakości bo tam ciemno teraz. Pozdrawiam

IMG_20210407_201900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Mam wyrzuty, że "zmuszam" Ciebie do chodzenia po nocy do zimnej przyczepy.
Obecnie mam małą Hobby i rozgladam się za czymś trochę większym, nie ograniczając się do jednej marki... chociaż absolutnie nie mam żadnego urazu do hobby... Tylko z tą marką jak z VW i Audi... ciężko coś znaleźć nie wyeksploatowanego, w bdb stanie.
Dzięki też za uwagi czego i gdzie szukać z wad tej marki... gdyby ktoś jeszcze miał jakieś spostrzeżenia to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wkargul napisał:

Tak właśnie powinien wyglądać mój stół ale ja niestety nie miałem oryginalnego. U mnie jest starszy typ z innej przyczepy i ma nowy, autorski blat od ubiegłego roku.

Co to za blat? 

Właśnie robię u siebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartd napisał:

Dziękuję bardzo... masz może jeszcze zdjęcie złożonej kanapy?
Mam jeszcze pytanie jakie są słabe punkty takich przyczep Dethleffs z lat 2005-06?
Przeglądając zdjęcia w necie widziałem w kilku takich przyczepach, jakby rozwarstwione poszycie drzwi... takie lekkie faldy tylko na drzwiach... To jakaś wada? Bo na 3 sztukach to widziałem.

 

10 godzin temu, filipert napisał:

Co to za blat? 

Właśnie robię u siebie

 

Sklejka liściasta. Położyłem większy kawałek i obrysowałem kształt od płyt pod tapicerką minus długość pudełka od zapałek - dosłownie położyłem pudełko od zapałek i ołówkiem jechałem prowadząc razem z pudełkiem dookoła po krawędzi płyt pod gąbkami. No i wyszedł taki kształt gitary. I teraz jak się to składa to jest idealnie bo się tam na spokojnie chowa a ta przerwa około 4 cm pozwala na to że gąbki nie zapadają się w dziurę. Wiadomo że trochę cięższy blat niż pewnie oryginalny ale mój poprzedni byl ze zwykłej płyty wiórowej 18 mm więc praktycznie to samo. Wyrzynarka, szlifierka i lakier...

11 godzin temu, bartd napisał:

Dziękuję bardzo. Mam wyrzuty, że "zmuszam" Ciebie do chodzenia po nocy do zimnej przyczepy.
Obecnie mam małą Hobby i rozgladam się za czymś trochę większym, nie ograniczając się do jednej marki... chociaż absolutnie nie mam żadnego urazu do hobby... Tylko z tą marką jak z VW i Audi... ciężko coś znaleźć nie wyeksploatowanego, w bdb stanie.
Dzięki też za uwagi czego i gdzie szukać z wad tej marki... gdyby ktoś jeszcze miał jakieś spostrzeżenia to będę wdzięczny.
 

Nie słyszałem o takich rzeczach z drzwiami czy poszyciem. U mnie jedynie dach się trochę zmatowił i szybko chwyta bród - musze pomyśleć nad jakim woskiem czy czymś takim. Wymieniałem ostatnio mniejsze okno na dachu. kiedyś ze starości pękły zawiasy i je pokleiłem w domu. Tylko, że na dworze był ostry mróz i jak wyniosłem okno z domu żeby je zamontować to w rękach popękała mi wierzchnia warstwa jak szyba hartowana. Ale się trzy mało to tak 3 lata jeździłem.  W tym roku już musiałem wymienić bo się rozpadło. Wpadłem na głupi pomysł żeby od razu wymienić uszczelnienie pod ramką. I to był błąd. Oryginalna sika trzymała jak diabli a wyglądała pod ramką jak zupełnie nowa. Nie czyściłem tylko dodałem trochę więcej i skręciłem. Nie dotykam uszczelnień póki nie będzie trzeba. Poza drobnymi pracami co roku nad poprawą roletek czy moskitery, dokręceniem wkrętów w szafkach nie widzę z przyczepą większych problemów. Robiłem w zeszłym roku serwis osi pierwszy raz i zapłaciłem grosze bo wszystko było w najlepszym porządku tylko regulacja szczęk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie słyszałem o takich rzeczach z drzwiami...


Jak przeglądałem już wiele zdjęć to sporo mi się rzuciło w oczy Dethleffs z takimi pofałdowanymi drzwiami.
To przykład tak na szybko... 1be273b69612d3d3bf828951fa1789e0.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bartd napisał:


 

 


Jak przeglądałem już wiele zdjęć to sporo mi się rzuciło w oczy Dethleffs z takimi pofałdowanymi drzwiami.
To przykład tak na szybko... 1be273b69612d3d3bf828951fa1789e0.jpg

 

faktycznie jakby pofałdowane. Nie mam pojecia i aż pobiegłem zobaczyć moje - nic takiego nie widać.

Moje drzwi akurat były prostowane bo były po włamaniu brechą. Tam w środku nie ma nawet drewna które mogłoby spuchnąć. Jest tylko piana i ramka aluminiowa. Ciekawe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.