Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Taki ulepiony zestaw. Podziw czy postrach?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61 Zulos

Zulos

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 242 postów
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Knaus Sport 420 QD
  • Holownik:S-Cross

Napisano 30 listopad 2017 - 20:16

A ja gupi guptok się martwię, że moje 120 kucy nie da rady 920 masy własnej cepki...:-(

#62 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4380 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 30 listopad 2017 - 20:22

A ja gupi guptok się martwię, że moje 120 kucy nie da rady 920 masy własnej cepki...:-(

Da rade. Masz już tą cepkę? :-)

#63 czyś

czyś

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 20:40

Cc 704 ccm jest raptem 50 kg cięższe od 126p (MW=600 kg ostatnie wersje 126p vs 650 kg CC), ale DMC jest zacne i wynosi już 1130 kg dla CC, toż to - nie patrząc na wpis w DR - mogłoby pociągnąć teoretycznie 849 kg (1,33) :)
Sztuczne zaniżanie parametrów przez producenta. A i współczynnik mocy - 31 vs 24 KM (650 ccm, 23KM 600 ccm) przy tak małej różnicy w masie (<10%), imponujący. Moc 30% większa :) Z najlżejszą niewiadką dedykowaną do maluszka, zestaw powinien fruwać, to i z angielką np. 600 kg da radę. O hamowanie też nie ma się co martwić, CC ma w końcu tarcze z przodu i dociążoną przednią oś :)

Zaraz admnini przerzucą wątek do działu "humor", ale było - nie było - w końcu mod też brał udział w dyskusji :)

Użytkownik czyś edytował ten post 30 listopad 2017 - 20:41

#64 szary11

szary11

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 9474 postów
  • Skądpodlaskie
  • Model:LMC
  • Holownik:Ford

Napisano 30 listopad 2017 - 22:26

Do Hydepark się przerzuci ;)

Faktycznie CC był niewiele cięższy od malucha tak jak napisał Czyś. 200kg to była fizyczna różnica do seicento. Moja pomyłka, nie sprawdziłem.

W latach 90 rodzice mieli nówkę cc704. Po maluchu to był przeskok. Tato prowadząc budowę działki i wożąc materiały towarowką pod górki mógł jechać nawet na 4 biegu, gdzie malec musiał jechać 2. Tak to wspomina.

#65 Zulos

Zulos

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 242 postów
  • Model:Knaus Sport 420 QD
  • Holownik:S-Cross

Napisano 01 grudzień 2017 - 07:38

Da rade. Masz już tą cepkę? :-)

Jutro negocjacje ze sprzedającym;-)

Trochę mnie qmpel wykiwał, bo machniom miało być znacznie później i nie jestem przygotowany.

A tymczasem w zeszłym tygodniu mnie nawiedził kamperem - kupił bo była okazja no i teraz musi sprzedać cepkę...

A że brak funduszy, a drugiej połowie qmpla jakoś tak nie do końca pasuje, żeby moja druga połowa zapłaciła w naturze (takie najprostsze rozwiązanie przyszło mi naprędce do głowy;-) to negocjacje będą twarde...

Ratują mnie raty 0% z odroczonym terminem płatności;-)

Ale jak byłem jeszcze pół roku temu zakochany w Adrii, tak ten Knaus Sport 420 QD, odkąd jest opcja na niego, coraz bardziej mi się podoba...

#66 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3567 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 03 grudzień 2017 - 20:57

Weź może dogadaj z qumplem raty piątkowe, tez dobra opcja.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych