Jump to content
Socale

Taki ulepiony zestaw. Podziw czy postrach?

Recommended Posts

Zulos

A ja gupi guptok się martwię, że moje 120 kucy nie da rady 920 masy własnej cepki...:-(

jacek00

A ja gupi guptok się martwię, że moje 120 kucy nie da rady 920 masy własnej cepki...:-(

Da rade. Masz już tą cepkę? :-)

czyś

Cc 704 ccm jest raptem 50 kg cięższe od 126p (MW=600 kg ostatnie wersje 126p vs 650 kg CC), ale DMC jest zacne i wynosi już 1130 kg dla CC, toż to - nie patrząc na wpis w DR - mogłoby pociągnąć teoretycznie 849 kg (1,33) :)

Sztuczne zaniżanie parametrów przez producenta. A i współczynnik mocy - 31 vs 24 KM (650 ccm, 23KM 600 ccm) przy tak małej różnicy w masie (<10%), imponujący. Moc 30% większa :) Z najlżejszą niewiadką dedykowaną do maluszka, zestaw powinien fruwać, to i z angielką np. 600 kg da radę. O hamowanie też nie ma się co martwić, CC ma w końcu tarcze z przodu i dociążoną przednią oś :)

Zaraz admnini przerzucą wątek do działu "humor", ale było - nie było - w końcu mod też brał udział w dyskusji :)

Edited by czyś (see edit history)

szary11

Do Hydepark się przerzuci ;)

Faktycznie CC był niewiele cięższy od malucha tak jak napisał Czyś. 200kg to była fizyczna różnica do seicento. Moja pomyłka, nie sprawdziłem.

W latach 90 rodzice mieli nówkę cc704. Po maluchu to był przeskok. Tato prowadząc budowę działki i wożąc materiały towarowką pod górki mógł jechać nawet na 4 biegu, gdzie malec musiał jechać 2. Tak to wspomina.

Zulos

Da rade. Masz już tą cepkę? :-)

Jutro negocjacje ze sprzedającym;-)

Trochę mnie qmpel wykiwał, bo machniom miało być znacznie później i nie jestem przygotowany.

A tymczasem w zeszłym tygodniu mnie nawiedził kamperem - kupił bo była okazja no i teraz musi sprzedać cepkę...

A że brak funduszy, a drugiej połowie qmpla jakoś tak nie do końca pasuje, żeby moja druga połowa zapłaciła w naturze (takie najprostsze rozwiązanie przyszło mi naprędce do głowy;-) to negocjacje będą twarde...

Ratują mnie raty 0% z odroczonym terminem płatności;-)

Ale jak byłem jeszcze pół roku temu zakochany w Adrii, tak ten Knaus Sport 420 QD, odkąd jest opcja na niego, coraz bardziej mi się podoba...

strus251

Weź może dogadaj z qumplem raty piątkowe, tez dobra opcja.